dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Wintermarkt Amnesty en Stichting Roos Adventsmarkt aan de Kapellestraat Optreden van het Westkappels Koor Naturalisatiedag Capella Veerensis deweekkrant.nl Tentoonstelling Jaap Wolterbeek Verborgen Verwondering Opening Contact center Middelburg Waterschap doneert cadeau Westkapelle Groot Archipel Dictee Woensdag 10 december 2008 - Pagina 53 PROCEDURE ONTHEFFINGVERLE NING Biggekerke - het bouwen van een woning met schuur Valkenisseweg 52; Koudekerke - het bouwen van 2 appartementengebou wen VeHengde Dishoekseweg 8 en Drie Turkenlaan 11 t/m 21 (art. 3.6 Wro); De (bouwjplannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan ontheffing te verlenen. In verband hiermee liggen de ontwerp besluiten van 11 december 2008 t/m 21 januari 2009 ter inzage. Gedurende de genoemde periode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze tegen het bouw plan bij het college indienen. VRUSTELUNGSPROCEDURE Westkapel Ie - Er is een plan ingediend voor het reali seren van 2 appartementen en een groepsruimte/atelier in de bestaande monumentale schuur op het perceel Prelaalweg 5. Dit plan past niet in het geldende bestem mingsplan Buitengebied. Wij zijn van plan om aan dit bouwplan medewerking te verlenen met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, omdat het plan past binnen de regeling voor nieuwe economische dra gers. Het plan ligt vanaf 11 december 2008 t/m 21 januari 2009 ter inzage. Gedurende deze periode kan iedereen mondeling of schriftelijk een zienswijze bij het college indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indienen kunt u hiervoor contact opnemen met één van de behan delend ambtenaren, dhr. J. Muizelaar, tel. (0118) 555 335. AANLEG/BOUW/SLOOP/AAN VRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Domburg - het vergroten van een woning Badhuis weg 5; - het gedeeltelijk slopen van een woning Badhuisweg 5; Oostkapefte - het vergroten van een woning en plaat sen van een berging Noordweg 10; Wij wijzen u erop dat tegen aanvragen géén bezwaarschrift ingediend kan wor den. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). AANVRAAG MONUMENTENVER GUNNING Er is een aanvraag binnengekomen om vergunning op grond van de Monumen tenwet 1988 voor: Zoutelande - het veranderen van het interieur Wille- brordusplein 3; De aanvraag ligt van 11 t/m 24 decem ber 2008 voor iedereen ter inzage. Tij dens deze periode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze over het plan bij het college indienen. VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van ver zending.) Aagtekerke - het plaatsen van een serre Zuidweg 1 (27-11) - het bouwen van een sanitairvoorziening Kloosterweg 4;(27-l 1 - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het oprichten van een sanitairvoorziening Kloosterweg 4,(28-11) Biggekerke - het plaatsen van een carport (overkap ping) Zoutelandseweg 13,(27-1 1 Domburg - het plaatsen van een garage Zandplaat 16,(27-11) - het plaatsen van een serre Roosjesweg 1C;(28-11) Grijpskerke - het veranderen van drie buitengevels Ravesteinweg 2;(27-l 1 Koudekerke - het wijzigen van een vergunning voor het bouwen van een woning Kaapduin- seweg 10;(28-11) Oostkapel !e - het vergroten van een woning Magnolialaan 10;(27-l 1 - het vergroten van een woning Aagte- kerkseweg 15,(27-11) - het slopen van een woning Molenweg 13,(27-11) - het bouwen van een zomerwoning Du- nopark 32,(27-11) - het veranderen van de voorgevel van de winkel en van de woning (nr. 48) tot kof- fiehuisje Dorpsstraat 48 en 50,(28-1 1 Se roos kerke - het bouwen van een bedrijfspand met kantoor De Padweie 16; (28-11 - het vernieuwen van 2 aakkapellen To renstraat 15;(28-l 1) Veere - het plaatsen van 2 prefab toiletten in de kelder Kaai 1 (incl. vrijstelling art. 19, lid 3WRO);(28-l 1) Zoutelande -het vergroten van een zomerwoning Branding 15 (27-11) - het slopen van vakantiehuisje ft Vis sertje) Westkapelseweg 55 (03-12) - het slopen van vakantiehuisje (Cinderella) Westkapelseweg 55 (03-12) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende ver gunningen en veneende vrijstellingen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. ONTWERPBESLUIT MONUMEN TENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Veere - het veranderen van een tuinmuur op het perceel Markt 41 -net veranderen van een kap en het plaatsen van een serre op het perceel Markt 41 De ontwerpbesluiten liggen van 11 december 2008 t/m 21 januari 2009 voor iedereen ter inzage. Tijdens deze periode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze over het ontwerpbesluit bij het college indienen. WUZIGING BESTEMMINGSPLAN KOM AAGTEKERKE Van 11 december 2008 t/m 21 janua ri 2009 ligt het besluit tot vaststelling van de le wijziging van het bestemmings plan "Kom Aagtekerke" ter inzage. Deze wijziging heeft betrekking op net veranderen van de bestemming Agra rische doeleinden in Woondoeleinaen voor het realiseren van een woning op het perceel Burg. Bosselaarstraat 18a te Aagtekerke. Gedurende de genoemde termijn kan door belanghebbenden beroep ingesteld worden en kan eventu eel een verzoek om voorlopige voorzie ning worden ingediend bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Dit besluit treedt in werking daags na de afloop van de beroepstermijn. Als binnen deze termijn bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlo pige voorziening wordt ingediend treedt net besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. BESTEMMINGSPLAN KOM MEUS- KERKE ONHERROEPELIJK Het bestemmingsplan "Kom Meliskerke is met ingang van 3 december 2008 onher roepelijk geworden, m.u.v. het perceel Dorpsstraat 3. Dit bestemmingsplan is op 27 september 2007 door de gemeente raad vastgesteld en op 19 februari 2008 door Gedeputeerde Stalen van Zeeland (gedeeltelijk) goedgekeurd. Tegen het besluit van Gedeputeerde Staten is beroep ingesteld bij de Afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State. Dit beroep is bij uitspraak van 3 december 2008 ongegrond verklaard. Het bestemmings plan en de uitspraak van de Afdeling Bestuursrechtspraak liggen vanaf 11 decem ber 2008 ter inzage. Het bestemmingsplan is ook in te zien op de gemeentelijke websi te, www.veere.nl., onder "visie en beleid, bestemmingsplannen". INLOOPSPREEKUUR BOUWEN EN WONEN In verband met de feestdagen komt het inloopspreekuur, voor al uw vragen over bouwen en wonen, op dinsdag 30 december 2008 te ver vallen. GEMEENTERAAD Donderdag 11 december 2008, 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis te Domburg. Agenda: -Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de griffier Ron Waverijn, tel. (0118) 555 410 of griffie@veere.nl - starten van de MER-procedure windmo lens Neeltje Jans. - financiële afwikkeling overname accom modaties Stichting Gemeenschapsbe langen. -verordening Wachtlijstbeheer Sociale Werkvoorziening Veere - 2e Begrotingswijziging LétE -Jaarverslag Klachtenbehandeling 2007 - Speelautomatenverordening Veere - 9e Begrotingswijziging 2008 - éénmalige bijdrage van St. Ambrosius, energieplaats Poppendomme -vaststellen van de kaders voor de toe komstige ontwikkeling van Serooskerke -voeren van een vrijstellingsprocedure vakantiecentrum Serooskerke - randvoorwaarden ontwikkelingen Dom- burgseweg 26-28 te Domburg - nota gronduitgifte voorwaarden en grondprijzen 2009 -Nota C-wegen, cultuurbeleid 2008 - 2011 - evaluatie beleid minkampings - evaluatie Parkeerbeleid Domburg, Veere en Zoutelande 2004 - 2008 - historisch onderzoek Veer se Kreek en kredietreservering voor detectie - nieuwbouw van de brandweerkazerne Koudekerke - 3e Kwartaalrapportage en 4e Begrotingswijziging 2008 SDW - diverse belastingvoorstellen - 3e Bestuursrapportage 2008 TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tij dens openingstijden inzien bij de centra le publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrij dag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uif zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze website www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, gemotiveerd, onderte kend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwaren richten aan het be stuursorgaan dat de beslissing heeft geno men: het college van B W, de burge meester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De ge meente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet ieder een kan tegen elk besluit een bezwaar schrift indienen. Iemand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn griffierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015,4330 KA Middelburg. Voor informatie kunt u bellen: (0118) 555 444. Domburg, 10 december 2008 Burgemeester en wemouders van Veere WESTKAPELLE - Amnesty In ternational en Stichting Roos houden op zaterdag 13 decem ber een wintermarkt in het ver enigingsgebouw Westkapelle Herrijst aan de Markt in West kapelle. Van 10.00 tot 16.00 uur worden er nieuwe en tweede- handsboeken verkocht, maar ook kerstartikelen, allerlei soor ten wenskaarten en geschen ken, producten uit Israël en uit de derde wereld. Ook kan er meegedaan worden aan verlo tingen en raadspelen. Voor kin deren zijn er speciale activitei ten. Om 14.30 uur is er een op treden van het koor Exaudi. VEERE - In de kleine kerk van Veere aan de Kapellestraat is er op vrijdag 12 en zaterdag 13 de cember een adventsmarkt. Er is een groot en werelds aanbod van verantwoorde producten en er is informatie over de ideë le doelstellingen verkrijgbaar. Deelnemende organisaties zijn Amnesty International, Vrien den van Tinca, groep Prote- stantskerk Veere, Wereldwinkel Serooskerke en Unicef. Op vrij dag is het van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag is het van 10.00 tot 16.00 uur. Toegang is gratis. ARNEMUIDEN - Het Westkap pels Koor geeft een optreden in de tent op de dijk tijdens de Winterfair on vriidae 12 decem ber in Amemuiden. Aanvang is 19.00 uur. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen houdt op maandag 15 december de landelijke natu ralisatiedag. Op deze dag wor den alle nieuwe Nederlanders die het afgelopen jaar de Neder landse nationaliteit hebben ver kregen op een naturalisatiece remonie wederom welkom ge heten door de burgemeester van Vlissingen. Men kan dit zien als een terugkomdag waarin er varingen en bevindingen op in formele wijze worden uitgewis seld. De muziek is in handen van de HI Guitar Percussion Band met Igor Presnyakov op gitaar en Henk Cabenda op per cussie. Zij zullen een jamsessie verzorgen waarbij iedereen mee kan spelen. Het is in de hal van het stadhuis aan de Paul Kru- gerstraat 1 én het begint om 16.30 uur. VROUWENPOLDER - Het Christelijk Gemengd Koor Ca pella Veerensis uit Serooskerke geeft vrijdag 19 december onder leiding van dirigent Bea Zwadlo een Kerstconcert in de Pelgrims Kerk aan de Fort den Hatikweg 2 in Vrouwenpolder. Op het pro gramma staan werken uit het klassieke concertrepertoire van Johann Sebastiaan Bach, Gio vanni Pergolesi, Michael Haydn en Johannes Brahms en bewer kingen van traditionele kerstlie deren. Solisten zijn Tessa Beije, sopraan, Petra Flipse en Arenda Honkoon. viool en Rita Buma op piano. Aanvang: 20.00 uur. Entree: gratis. Bje eigen wereld op MIDDELBURG - In het Zeeuws Documentatiecentrum op de tweede verdieping van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg is de expositie Jaap! met persfoto's van de Middelburgse fotograaf Jaap Wolterbeek te zien. Aanleiding voor de ten toonstelling is zijn 65ste verjaar dag en de overdracht van zijn omvangrijke fotoarchief aan het Zeeuws Documentatiecen trum. De tentoonstelling is tot en met zaterdag 10 januari te bezichtigen. MIDDELBURG - De Zeeuwse beeldend muziektheatergroep Het Bedrijf v/h viert dit jaar zijn 35-jarig jubileum. 35 jaar beel dend muziektheater waarin ruim 2000 voorstellingen, con certen en tentoonstellingen in meer dan vijftien landen wer den gerealiseerd. In het kader van dit jubileum wordt er in de Zeeuwse Bibliotheek een over zichtstentoonstelling gehouden met een presentatie van objec ten, klanldnstallaties, schetsen, werkfoto's en videobeelden, dat een kijkje achter de schermen biedt. De tentoonstelling loopt tot en met zaterdag 10 januari. MIDDELBURG - Telefonisch communiceren, klantgericht werken en klantvriendelijk communiceren zijn de laatste jaren in een stroomversnelling gekomen. Vorig jaar is het Con tact center in Middelburg al in gericht, dit komt tegemoet aan de wensen om meer te kunnen oefenen met telefonische/mon delinge communicatie in een contextrijke leeromgeving. Communicatieve vaardigheden zijn namelijk noodzakelijk in ie der vakgebied. Naast het regu liere traject is er de wens om het Contact center ook extern in te zetten in het aanbod van Trai ning en Consult. Op donderdag 4 december heeft het center zijn deuren voor het eerst geopend. WESTKAPELLE - Waterschap Zeeuwse Eilanden is bijna klaa] met het werk aan de Zwakke Schakel Westkapelle, dit is een project dat bestaat uit dijkver sterking. Het schap riep ieder een op om een cadeau te be denken voor de omwonenden van het project. Hiermee wil het waterschap iets terugdoen voor de overlast die is ontstaan tij dens de uitvoering van het werk. Er kwamen vierentwintig reacties binnen waaruit twee cadeaus zijn gekozen: een ver rekijker op de dijk en een dona tie aan het Polderhuis. MIDDELBURG - Voor de vierde keer houdt Archipel Scholen een dictee in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Alle Walcherse scholieren uit groep zeven en acht mogen daar aan meedoen als ze in de voorronde op hun school als één van de besten uit de bus ko men. Vandaag (10 december) om 14.00 uur begint het span nende dictee. Er is een wisselbe ker voor de school met het ge middeld beste resultaat en er zijn prijzen voor de drie beste soelers.

de Faam | 2008 | | pagina 65