DONKERSTEEG Bij aankoop van 4 winterhanden 1 gratis wasbeurt voor uw auto! Mededeling bei 0113-56 77 50 dé Weekkrant iDe Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Voor speciale uitlaatprijzen Gratis montage! Martin van Riet Internet Poolreis Persoon ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel Kerkelijk nieuws Ko de Korte uit Vlissingen is een ervaren poolreiziger Ziekenhuis Walcheren Voor, tijdens en na de feestdagen in december zijn onze poliklinieken en functieafdelingen in Goes, Middelburg,Vlissingen en Zierikzee beperkt geopend. Voor meer informatie raadpleegt u het overzicht op de website van de Oosterscheldeziekenhuizen www.soz.nl of Ziekenhuis Walcheren www.zwv.nl. Voor informatie kunt u ook telefonisch contact opnemen met de Receptie, in Goes telefoon 01 13 23 40 00 of in Vlissingen telefoon 01 18 42 50 00. Woensdag 10 december 2008 - Pagina 33 Schouwersweg 66 4451 HT Heinkenszand Telefoon: 0113 - 567750 Telefoon: 06 - 29071448 - Fax 0113 - 561600 Herkent u mij nog? weer zo mooi en aantrekkelijk om te ervaren. Ik heb veel we tenschappelijk onderzoek ge daan op schepen en tijdens on ze expedities gingen er steeds vaker toeristen mee. Inmiddels *_-» viV^V/UlUUlCJ^CU Ulv puui op toeristen gericht zijn. Dromen vervagen Ik noem Spitsbergen wel de Galapagoseilanden van het noorden. Het gevoel dat iets echt zo prachtig is als je het je had voorgesteld, net zo mooi als in je dromen, dat kun je daar beleven. Als je er nooit ge weest bent, is het niet te bevat ten: gebieden waar géén in- iiuonTi*_iuui u, waai gtcii stempel door de mensheid op gedrukt is en waar je alleen met een schip kunt komen. Alleen dromen vervagen altijd, maar het poolgebied blijft zo mooi als in je herinnering." Geboren: 4 mei 1943 in Me- liskerke. Opleiding: Boaz- meentelijke Universiteit Am sterdam, gespecialiseerd in zeevogels. Hobby's: muziek, barok en blues, astronomie, geschiedenis fotografie. Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) Nu ook spreekuur in Vlissingen. Cerbrandystraat 56a en Ziekenhuis Zierikzee Voor telefonische afspraak: 0113-251720 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes - Tel. 0113-251720 Gratis voetentest* Naam: Adres: Postcode: Woonplaats: E-mail: Een bon per persoon DOOR KARIN OCKÉ Samenzang Vlissingers VLISSINGEN - In het Kerk centrum Open Hof, Alexan der Gogelweg 57 in Vlissin- genis op zondag 14 decem ber een Kerstsamenzang met een optreden van het Koor en combo de Vlissingers on der leiding van Epjan Kwast. Mevrouw A. Steglich spreekt een kerstoverweging uit. Aanvang 19.30 uur, toegang gratis. Kerstconcert Kerstkoor OOST-SOUBURG - In de Historische Kerk Souburg in Oost-Souburg is op zaterdag 13 december om 20.00 uur een kerstconcert met mede werking van het Walchers Kerstkoor. Tevens wordt het kerstevangelie en enkele ge dichten gelezen. De samen zang wordt begeleid door het jeugdorkest van de muziek vereniging Vlijt Volharding onder leiding van Albert John Vervorst. Toeeana tro- Engelstalige kerkdienst MIDDELBURG - In de mo numentale Gasthuiskerk aan de Lange Delft in Middel burg wordt zondag 14 de cember om 19.00 uur een Engelstalige kerkdienst ge houden. Voorganger is Ds. Karlo Janssen. Informatie op www.time4god.nl Gebeds Genezingsdienst ■vmsirrom - m net Gö'(éOd* Times Centrum, Voltaweg 3 in Vlissingen ,is zondag om 19.30 uur een Gebeds gene zingsdienst onder leiding van Evangelist Huib Wester- beke. Op de bank bi DOOR MARINA MEUERS Wassalon Laverie Wasserij Vrijburg Middelburg Vlissingen Brakstraat 14 Productweg 5 0118-62 34 99 0118-47 34 84 VLISSINGEN - Op dit mo ment kunnen bezoekers van het muZEEum in Vliss ingen op expeditie naar het poolgebied, in de tentoon stelling Tegenpolen, Zeeu wen en het poolgebied. Hoe het echt is om op reis te gaan naar Spitsbergen vertelt ervaren poolreiziger Ko de Korte. Ko de Korte die geboren is in Meliskerke maar al sinds zijn achttiende jaar in Amsterdam woont, is coördinator van het noordelijke programma bij Oceanwide Expeditions. Van jongs af aan had hij al een fasci natie voor het poolgebied, de natuur ejyptoMaQT^éTéen enorme drang naar vrijheid en ruimte. Het is niet zozeer de kou die mij aantrekt, maar meer de leegheid en de ruimte van het landschap. In een woe stijn kun je dat ook zo ervaren, maar ook bijvoorbeeld astro nomie heeft mij altijd bijzon der geïnteresseerd," aldus de ervaren expeditiereiziger, vnjiieiusurang Deze drang naar vrijheid heeft al tot vele bijzondere reizen ge leid. Zo was De Korte, afgestu deerd bioloog en later gespe cialiseerd in zeevogels, in de ja- Avonturiers kunnen met het schip de Plancius, voorzien van alle gemakken, afreizen naar het poolgebied. Het muZEEum werkt samen met Oceanwide Expeditions en tijdens een elfdaagse scheepsreis in augustus vol gend jaar wordt onder ander de Zeeuwse Uitkijk bezocht en worden excursies ge maakt in Oost-Spitsbergen waar passagiers iedere dag met rubber boten aan land gaan en ijsberen, walrussen, rendieren en vele soorten vogels kunnen ontmoeten. Meer informatie over deze reis via www.oceanwide-ex- peditions.com. Op 17 janu ari om 14.00 uur houdt Ko een lezing over deze reis. Aanmelden voor deze lezing kan via info@muzeeum.nl. ren zestig en zeventig veel in Spitsbergen en Groenland, waar hij ook overwinterde met een Nederlandse ijsberenexpe- ditie. In de tachtiger jaren heeft hij veel in de tropen gereisd en tica en Rusland. "Wanneer ik in het poolgebied reis, ben ik ie dere keer opnieuw verbaasd. Hoewel ik jaren van mijn leven in Spitsbergen en Groenland heb doorgebracht, is het steeds Ko de Korte vertelt graag over zijn poolreis. FOTO: MARINA MEUERS www^dekverkee rsopleidingen.nl Van Doornestraat 14 4462 EX Goes Goes: 0113 - 22 31 40 Middelburg: 0118 - 65 15 66 - wasservice - stomerij service - overhemden service - strijkservice - ophaaldienst Particulieren en bedrijven Horeca Overalls prijs incl. reparatie Brandvertragend maken van textiel OOSTERSCHELDEZIEKENHUIZEN Beperkte opening Informatie 5 2 Si 3"

de Faam | 2008 | | pagina 45