WMïM m Super de Boer opent SOS- Kinderdorp West-Afrika Bloedjonge ladykillers uit Meppel in De Spot KerstRuifStuif in Olmenruif dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Winterfair Oostkerk Biertap dicht als kinderen voetballen Leuke kerstbingo Werken bij de kinderboerderij "jr www.winterfestivalvlissingen.nl BELEEF DE DECEMBERMAAND IN VLISSINGEN!!! Woensdag 10 december 2008 - Pagina 15 OOST-SOUBURG - Super de Boer heeft een eigen SOS-Kin- derdorp in Canchungo geo pend, in het noorden van Gui- nee-Bissau (West-Afrika). In 2006 heeft de supermarktketen een substantiële bijdrage gele verd aan de actie Metsel een dorp van de Total Care Compa ny om de bouw van het dorp mogelijk te maken. Er staan speciale gezinshuizen waar su permoeders kinderen opvan gen die geen ouders meer heb ben of verlaten zijn. Daarnaast zijn deze kinderen maar ook de mensen uit de omgeving nu verzekerd van scholing, schoon drinkwater en medische zorg. De supermarktketen zal de ko mende maanden nieuwe acties inzetten die bijdragen aan het voortbestaan van het dorp. Het dorp in Canchungo bestaat uit twaalf gezinshuizen. In elk huis kunnen tien kinderen worden opgevangen. Er wonen op dit moment al 60 kinderen in het dorp. In de toekomst kunnen de gezinshuizen onderdak bieden aan ongeveer 120 kinderen. SOS-Kinderdorpen heeft de verantwoordelijkheid voor 66.000 kinderen in 460 kinder dorpen, verspreid over 132 lan den. In deze dorpen maken maar liefst 1,3 miljoen mensen gebruik van de speciaal ge bouwde voorzieningen, zoals scholen en sociale en medische centra. Kijk voor meer informa tie op www.soskinderdorpen.nl MIDDELBURG - De punkpop- talband. Een succesformule, band The Girls, bestaande uit want inmiddels hebben TMF, vier bloedjonge ladykillers uit 3Voorl2. 3FM. Lowlands en Meppel. staat 13 december Noorderslag de punkpopband in De Spot in Middelburg met ontdekt. Little Things That als supportact Little Things Kill, winnaar van de Grote That Kill. The Girls biedt een Prijs 2003. brengt energiek alternatief voor de boze me- indierock. Open: 21.00 uur. SEROOSKERKE - Stichting The Country Coast Line Dancers houdt op zondag 14 december een KerstRuifStuif in Café Ol menruif op Camping Olmen- veld in Serooskerke. Het is een gezellige line dans- middag in kerstsfeer voor ie dereen, jong en oud. Er is een leuke workshop linedansen op kerstmuziek. Ook is er een kraam met tweedehands countryartikelen, zoals beeld jes en kleding. De KerstRuif Stuif begint om 13.30 uur. Drankverbod Michelle Versluis, Floris de Kort en Corjan Hoogerheide. foto: izaak verkeste. VEERE - "Op zaterdag wordt er bij Voetbal Vereniging Veere voor 13.00 uur geen alcohol ge schonken. Wij houden de jon gens die dan spelen bewust van de drank vandaan", zegt be stuurslid David Nijsse. Als het aan het kabinet ligt gaat de bier tap in het vervolg overal buiten werking als de jonkies achter de bal aanrennen. "Maar soms komt er een oudere langs die een borrel wil. Dat zien wij door de vingers. Als er bij de sportclubs, ook op zater dagmiddag en tijdens trainings avonden, een alcoholverbod komt krijgt onze club financiële problemen. De kantine is de voornaamste inkomstenbron", reageert David. "Ik ben van me ning dat, na een jeugdtraining, doordeweeks gedronken moet kunnen worden. Als het kabinet ook nog besluit dat barkeepers in de kantine eenentwintig jaar moeten zijn in plaats van nu achttien jaar, zou dat helemaal een ramp zijn. Het is moeilijk om vrijwilligers te krijgen. Als ze vanaf achttien jaar mogen drin ken, waarom dan niet achter de bar?", stelt David. "Ik vind dat sportclubs zelf moeten kiezen of ze wel of niet alcohol schen ken tijdens een jeugdwedstrijd. Als ouders met alcohol op ach ter het stuur gaan zitten, met de kinderen in de auto, wijs ik dat af. Wanneer er een hele dag ge voetbald wordt mogen ouders wat mij betreft een biertje of wijntje drinken", aldus loost Hopmans van SportZeeland in Middelburg. Het kabinet wil de veranderingen opnemen in de vernieuwde drank- en horeca- wet. MIDDELBURG - De com missie Verre Projecten Oost- kerk in Middelburg houdt op zaterdag 13 december een winterfair. De opbrengst van de verkoop van boeken, kin derspeelgoed, kerststukjes en Zeeuwse producten gaat naar projecten in Suriname, Bangladesh, Roemenië, Co lombia en Ghana. Verder worden er twee workshops gehouden, quilten en schel pen schilderen. Ook kunnen bezoekers kunnen naar de top van de Oostkerk klim men waarvandaan ze een prachtig uitzicht over Wal cheren hebben. Het is van 9.00 tot 15.00 uur. VLISSINGEN - Bij De Door douwers in het VTV gebouw bij Zeelandsport in Vlissin- gen is er op zaterdag 13 de cember een leuke kerstbin go. De hoofdprijs is een vleesprijs ter waarde van 50,00 euro. Het begint om 20.00 uur. MIDDELBURG - Kinder boerderij de Klepperhoeve houdt vandaag (10 decem ber) de activiteit werken op de boerderij voor kinderen van zes tot twaalf jaar. Ze le ren dan hoe ze om moeten gaan met boerderijgereed schap en hoe ze dieren moe ten verzorgen. Ze maken sa men met medewerkers van de kinderboerderij de hok ken en weides schoon. Na afloop mogen ze de dieren voeren. Het is van 13.30 tot 15.00 uur en kost een euro. Beleef de Kerstsfeer in Vlissingen Zaterdag 13, zondag 14, zaterdag 20, zondag 21 en zaterdag 27 december komt u Kerstmannen en Kerst meisjes tegen die tussen 13.00 en 17.00 uur kerstkransjes uitdelen. Op de zaterdagen delen ze ook nog eens snerl uit! Op diezelfde data én op zondag 28 december lopen er tussen 14.00 en 17.00 uur verschillende orkesten te musiceren in de binnenstad. Op zaterdag 13 december is het jeugdcircus Hogerop uit Goes te bewonderen in de overdekte Lange Zelke- passage, de voorstelling is gratis en duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Ouderwets winters volksvermaak in het Vlissings Ijspaleis Ook dit jaar krijgt Vlissingen weer een uniek winterfestijn! Van zondag 7 december tot en met zondag 4 januari In de feestmaand december staat de binnenstad van Vlissingen bol van leuke en gezellige festiviteiten voor jong en oud. staat de overdekte ijsbaan van de stichting Uspaieis weer op het parkeerterrein in de Spuikom (tegenover Cine City). De ijsbaan is dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Voor de exacte openingstijden en de prijzen schaats je naar www.viissingsijspaleis.nl. Groot Kerstcircus Zeeland Vanaf dinsdag 23 december t/m zondag 4 januari brengt het Groot Kerstcircus Zeeland dagelijks twee spetterende circusvoorstellingen. Voor verdere info zie www.grootkerstcircuszeeland en de speciale Kerstcircus bijlage in De Faam van deze week. De circuskassa is op speeldagen geopend van 11.00 tot 19.00 uur. Levende Kerststal Op de koopzondag van 28 december staat er van 13.00 tot 17.00 uur een levende Kerststal van 10 bij 10 meter op de Oude Markt. Programma Bellamypark Zaterdag 27 december: Dance-avond met diverse DJ's van 19.00 tot 24.00 uur. Zondag 28 december: Magie kindershow van 15.30 tot 19.00 uur. Maandag 29 december: Hollandse avond van 19.00 tot 24.00 uur. Woensdag 31 december: Afteiavond naar 00.00 uur 2009. Gratis parkeren Van 22 december t/m 4 januari kan in de parkeergarage De Fonteyne (Spuistraat) gratis geparkeerd worden.

de Faam | 2008 | | pagina 15