i Religieuze canon in de lucht Informatieavond over de Stromenwijk VRAAG OVER AFVAL? BEL 675322 Rioleringswerkzaamheden Clasinastraat 11 december: presentatie geluidsschermen Rooseveltlaan Collectieve Zorgverzekering Minima dé Weekkrant |De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 december 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middeiburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Middelburg bereidt zich voor op de N57. Zo krijgt de President Rooseveltlaan straks een directe aansluiting op de N57. De gemeente verwacht dat daardoor meer autoverkeer gebruik zal maken van de President Rooseveltlaan. En dat extra verkeer produceert geluid. De gemeente heeft 'met de bewo ners afgesproken dat zij betrokken worden bij de vormgeving van de geluidsmaatregelen. Dit is gebeurd tijdens workshops waarin bewoners samen met deskundigen van Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchi tecten, een aantal varianten van geluidsschermen uitwerkten. Op basis van de inbreng van de bewo ners maakte Bosch Slabbers een definitief ontwerp. Dit wordt tijdens een inloopavond op 11 december in het stadskantoor gepresenteerd. Daarna ligt het ontwerp geduren de zes weken ter inzage bij de vak balie Ruimte in het stadskantoor, ledereen kan schriftelijk zijn ziens wijze omtrent het ontwerp ken baar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg. Na afloop van de inzage periode neemt het college een besluit over de geluidsschermen langs de President Rooseveltlaan. Nieuwsgierig? U bent welkom op 11 december tussen 19.00 uur en 21.00 uur in de raadzaal van het stadskantoor (ingang bij het tank station), om het ontwerp voor de geluidsschermen te bekijken. Op de hoek Clasinastraat en het Schuttershof is aannemingsbedrijf Fraanje begonnen met de bouw van een supermarkt en van apparte menten. In verband met deze werkzaamheden gaat de gemeente Middelburg een schoonwaterriool aanleggen in een gedeelte van de Clasinastraat. Maandag 8 december begint aan nemer Jaartsveld met de riolerings werkzaamheden. De werkzaamhe den nemen, afhankelijk van de weersomstandigheden, ongeveer twee weken in beslag. Tijdens het werk is de Clasinastraat afgesloten vanaf de Nieuwlandseweg tot en met Clasinastraat 4-6 (nieuwbouw). De aannemer probeert de overlast tot een minimum beperken. Voor vragen kunt u contact opnemen met de heer L. C. Priester, die de werkzaamheden namens de gemeente Middelburg begeleidt, telefoonnummer 67 52 26. Na mens Jaartsveld is de heer R. van Rossem met de uitvoering belast. Hij is bereikbaar op nummer 06 51 34 00 02. De Sociale Dienst Walcheren (SDW) biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de toepasse lijke bijstandsnorm en een beperkt vermogen de mogelijkheid om per 1 januari 2009 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Minima (CZM). De CZM wordt aangeboden door CZ Actief in Gezondheid en de SDW levert een financiële bijdrage. Hier door is het mogelijk een uitgebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. De hoogte van de premie Door de financiële bijdrage van de SDW bedraagt de premie voor de aanvullende verzekering bij deelna me aan de CZM in 2009 10,23 per maand per volwassene vanaf 22 jaar. Voor 18- tot en met 21-jarigen bedraagt de aanvullende premie slechts 4,65 per maand. Kinderen tot 18 jaar zijn gratis meeverzekerd. Daarnaast moet iedereen uiteraard de verplichte premie per volwassene per maand voor de basisverzekering betalen. Als u zich verzekert bij CZ en gebruik maakt van de CZM krijgt u korting op de premie voor de basis verzekering. In 2009 bedraagt daardoor de premie voor deze verze kering 84,40 per maand. Wilt u weten of u in aanmerking komt? Uitgebreide informatie kunt u vinden op www.sdw.nl. Bovendien vindt u daar ook informatie hoe en waar u zich kunt aanmelden. Op donderdag 18 december vindt in de Abdij een feestelijke afsluiting plaats van de lande lijke slotmanifestatie '2008 Jaar van het Religieus Erfgoed'. In de lucht boven de Abdij, wordt in een vijftien minuten durende voorstelling de 'religieuze canon' van Zeeland verbeeld. Van de Romeinse godin Nehalennia tot de stichting van kerkdorpen en via de reformatie en de verlich ting naar de ontkerkelijking en de multiculturele samenleving. De voorstelling begint om 19.00 uur. 11 december Culturele Karavaan - Nieuwe Kerk De kerk als hotspot voor kunst, cultuur en dialoog. De Nieuwe Kerk als dynamisch festivalhart waar artiesten uit verschillende culturen een eigentijdse draai geven aan religieuze cultuurtra dities, met muziek, zang,-dans, voordracht, exposities, eat meet en interculturele dialoog. Entree is vijf euro voor totaal programma inclusief maaltijd. Reserveren is aanbevolen: www.culturelekaravaan.nl, tele foon 67 08 70 Foto: Mieke Wijnen Eind 2007 heeft het architecten bureau DKV het voorlopig ont werp gepresenteerd van het nieu we winkelcentrum in de Stromenwijk. De architect heeft de afgelopen periode de plannen verder uitgewerkt. Op dinsdag 16 december geeft hij de stand van zaken over dit project en andere deelprojecten in de Stromenwijk. De informatiebijeenkomst is in de Morgenster aan de Adriaan Lauwereyszstraat 6. De bijeen komst begint om 19.30 uur en zal tot ongeveer 21.30 uur duren. De zaal is open vanaf 19.15 uur. Tijdens de informatiebijeenkomst komen aan de orde de werkzaam heden en de planning van het nieu we winkelcentrum. Verder een pre sentatie van de nieuwbouwplannen aan de Baarsjesstraat. Wethouder Albert de Vries vertelt wat de laat ste stand van zaken is van dè ande re deelprojecten. Sloop school locaties Firma Sturm en Dekker begint op 1 december met de sloopwerk zaamheden op de voormalige schoollocaties aan de Piet Heinstraat, Mastgatstraat en Baarsjesstraat en van de. Woelige Werf aan de IJsselstraat. Hierdoor kan in de omgeving de komende tijd (geluids)hinder ontstaan. Ook moet er rekening gehouden wor den met extra vrachtverkeer. De aan- en afvoerroute van het bouw- verkeer loopt via de Nieuwe Vlissingseweg, Stromenweg, Grevelingenstraat en Oosterschel- destraat vice versa. De, schoolgebouwen aan de Baarsjesstraat (foto), Piet Heinstraat, Mastgatstraat en van de Woelige Werf aan de Ijsselstraat worden gesloopt. Foto: Jan Koole

de Faam | 2008 | | pagina 9