www.middelburg.nl Commissievergaderingen in december Het woord aan raadslid Saskia Szarafinski Gemeente eerder dicht op 5 en 12 december Porthos draait warm voor opening Onderwijs en educatie thema nieuwjaarsbijeenkomst dé Weekkrant |De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 december 2008 - Pagina 8 Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebe handeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor 15 december. Op woensdag 3 december vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over de kadernota 'Middelburg in Beweging' en het 'Centrum voor Jeugd en Gezin Wmo-loket Middelburg, Porthos'. Op maandag 8 december komt de com missie Ruimte bij elkaar. Op de agen da staan onder andere het ontwerp- bestemmingsplan Stromenwijk, het Lichtplan Middelburg Centrum en het verlagen van de maximumsnel heid op de N57 tussen de A58 en de President Rooseveltlaan van 100 naar 80 km/uur. Een dag later, dins dag 9 december, vergadert de com missie Algemeen Bestuur. Aan de orde komen onder andere diverse wijzigingen van verordeningen, zoals leges en de APV. Inspraak Het eerste deel van een commis sievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daar voor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder onderwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoeming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discus sie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Waar en wanneer De commissies vergaderen iedere maand om 19.30 uur in het stads kantoor. Een commissie bereidt een groot deel van het raadswerk voor. Tijdens een commissieverga dering worden geen besluiten geno men. Dat gebeurt pas in de raads vergadering. De bijeenkomsten zijn openbaar. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de ge meente Middelburg zijn dat Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en" Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. Agenda's en verslagen van com missievergaderingen zijn te bekij ken op www.middelburg.nl onder de rubriek Bestuur en Organisatie/ Raadscommissies. De stukken lig gen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Acties De PvdA Middelburg is regelmatig op straat te vinden. We staan dan met ons rode karretje op de markt of bij winkelcentra. Binnenkort gaan we met ons rode karretje de straat op om mensen te informeren over een extraatje met de kerst. De PvdA in de Tweede Kamer heeft het initiatief genomen om mensen met een laag inkomen met de kerst 50 euro te geven, via de gemeenten. Dat is voor veel mensen een welkom bedrag in een dure maand. Alle huishoudens met een inkomen tot 120% van het soci aal minimum hebben recht op 50 euro als gift, ongeacht waar dit inko men uit bestaat. Op de website www.50eurovoorminima.nl kunt u uitrekenen of u daarvoor in aan merking komt. Laat u niet weerhou den door het feit dat Middelburg niet in het rijtje staat van gemeen ten dat zich heeft aangemeld. Ook in Middelburg kunt u recht hebben op deze 50 euro. Als u meer wilt Foto: Jan Koole weten, bel dan rechtstreeks met de sociale dienst: 43 27 00. Een andere actie gaat over de ser vicetelefoon van de gemeente, bedoeld voor meldingen over zaken die de openbare ruimte betreffen zoals de beruchte stoeptegel... De PvdA wil weten of u via dat tele foonnummer en e-mailadres snel en volgens afspraak geholpen wordt. Afgelopen jaren waren inwoners van de gemeente in toenemende mate tevreden over de dienstverlening van de gemeente, volgens het bur gerjaarverslag. Daar zijn we erg blij mee. Toch horen we van inwoners ook wel eens andere geluiden. We willen graag weten hoe uw ervarin gen zijn. Deze actie gaat binnenkort starten, maar als u nu al iets wilt melden, dan bent u van harte welkom. Mijn e-mail adres is saskia@szarafinski.nl en mijn tele foonnummer: 61 38 38. Ook voor vragen en andere opmerkingen kunt u mij en de andere raadsleden van de PvdA uiteraard bellen of mailen. Zie ook onze website www.middelburg.pvda.nl Saskia Szarafinski Fractievoorzitter PvdA Op 5 en 12 december sluit het stadskantoor een half uur eerder. De balies zijn dan tot 16.00 uur open. De algemene openingstijden van de gemeentelijke balies in het stadskantoor zijn op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 8.30 tot 16.30 uur en op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur. De balie voor informatie over vergunnin gen voor bouwen en wonen is op donderdag na 16.30 uur alleen op afspraak open. Voor de komende dagen gelden de volgende afwijkende openingstijden van de gemeentelijke balies: 5 en 12 december om 16.00 uur 24 en 31 december sluiten de balies om 15.30 uur 5 januari gaan de balies open om 9.30 uur. Deze tijden gelden ook voor de receptiebalie. r Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen binnenkort met al hun vra gen over zorg, welzijn en opvoeden bij één loket terecht: Porthos. Het Middelburgse college van B&W heeft het eindrapport Porthos dinsdag 18 november goedgekeurd. Sinds maandag draait het loket van het ondersteu ningsbureau proef om vervolgens in februari 2009 officieel open te gaan. Porthos is te vinden in het voormalige Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) aan de Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Het pand biedt momenteel onderdak aan twee van de Porthospartners: Stichting Welzijn Middelburg (SWM) en Maatschappelijk Werk Walcheren (MWW). Gecombineerd loket Binnen Porthos komen het loket van de Wet maatschappelijke ondersteu ning (Wmo) en het loket van het Centrum voor Jeugd en Gezin (CJG) samen. Naast de Wmo-taken hebben gemeenten de plicht om per 2011 tenminste één CJG te hebben waar ouders en kinderen terecht kunnen voor advies. Momenteel lopen er in Zeeland drie CJG-pilots. De Middel burgse aanpak in Porthos vormt een voor Zeeland unieke combinatie, waarbij zorginstanties efficiënt sa menwerken, zodat de klant snel ge holpen kan worden en een vaste con tactpersoon heeft. Porthos biedt advies, ondersteuning en lichte hulp. Ook voor zaken zoals het vinden van vrijwilligerswerk, een maaltijdvoorzie ning regelen en hulp bij het invullen van een formulier. Samenwerking In Porthos werken samen: Stichting Welzijn Middelburg (SWM), Maat schappelijk Werk Walcheren (MWW), Jeugdgezondheidszorg (GGD Zorg- stroom), MEE, Indigo en Bureau Jeugdzorg. Bij complexe problemen breidt de samenwerking zich verder uit naar bijvoorbeeld Stichting Ago gische Zorgcentra Zeeland (AZZ), Emergis, onderwijsinstellingen, huis artsen, kinderartsen, de Raad voor de Kinderbescherming, bureau Halt, Jeugdpolitie en Leerplicht RMC, Zorgstroom, Stichting 'Werkt voor ouderen', stichting Arduin, Philadel phia, Regionale Commissie Versla vingszorg Zeeland (RVCZ) en de twee woningbouwverenigingen. De naam Porthos Porthos is de naam van een van de Drie Musketiers uit het boek van de Franse schrijver Alexandre Dumas. Vanwege het gedachtegoed van de musketiers: een voor allen, allen voor een, heeft bet ondersteuningsbureau de naam van de musketier Porthos gekregen. Gemeente Middelburg houdt haar nieuwjaarsbijeenkomst niet in eigen huis, maar kiest ieder jaar voor een andere plek. Voorgaande jaren waren wij bij het waterschap Zeeuwse Eilanden, de Zeeuwse bibliotheek en in sporthal De Kruitmolen. Iedere keer met een thema verbonden aan de locatie. In 2009 houdt Middelburg op zater dag 10 januari van 14.00 tot 18.00 uur een nieuwjaarsbijeenkomst met aansluitend een receptie in het ROC- gebouw aan de Ravensteijn-weg 1. Het thema is 'Onderwijs en educatie'. U bent van harte welkom. Foto: Jan Koole i

de Faam | 2008 | | pagina 8