Vlissingen zoekt de leukste spruit dia: Sint i$ rietz uwda*? Hét adres voor: Decemberaanbieding: De Gordijnspecialist 08 09 10 11 Overgordijnen - vitrage - inbetween - valletjes - vouivgordijnen - binnenzonwering. GRATIS meten-maken-hangen GRATIS band-garen-haken dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Subsidie Finale Popconcours de Zeeuwse Belofte deweekkrant.nl Professionele foto opnamen voor 2,50! Laat nu uw kind (t/m 5 jaar) fotogra feren door de professionele fotograaf van Kids Profi-Portrait. Een 13 X 18 foto gratis! maandag dinsdag woensdag donderdag december december december december (valletjes uitgezonderd) Scheldestraat 50a te Vlissingen, tel. 0118-436345 Openingstijden: maandag 13.00-17.00 uur, dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur Woensdag 3 december 2008 - Pagina 7 Het kabinet streeft er naar dat steeds meer (ach- terstands-)kinderen voor- en vroegschoolse educatie vol gen. Om dit doel te bereiken worden er via de gemeenten tot 2011 miljoenen beschik baar gesteld. Ook samenwer king tussen speelzaal en kin deropvang ligt voor de hand. Bedrijfseconomisch is het voordeliger wanneer beide sectoren gebruik maken van dezelfde faciliteiten. Dit is nu al ingezet. Minder peuters in speelzale aantal twee- en driejarigen in Vlissingen en Middelburg be zoekt ongeveer achtendertig procent de peuterspeelzaal, in de gemeente Veere ligt dit per centage op achtenvijftig pro cent. De teruggang van het aan tal kinderen op de Zeeuwse peuterspeelzalen is echter veel groter dan op grond van de be volkingsontwikkelingen ver wacht kan worden. De meest lo de peuterspeelzaal bezoekt is m gische verklaring hiervoor is de sterk verslechterde concurren tiepositie van het de peuter speelzaal ten opzichte van de kinderopvang. Terwijl de ou derbijdragen voor de peuter speelzalen flink gestegen zijn (de gemiddelde jaarlijkse vaste ouderbijdrage is de laatste tien jaar verdubbeld) zijn de kosten voor kinderopvang voor ouders sterk verminderd. Deze ontwik 20 procent afgenomen. keling in combinatie met de toegenomen arbeidsparticipa tie van vrouwen, heeft de aan trekkelijkheid van de peuter speelzalen doen afnemen. On danks de sombere geluiden over de omstandigheden waar in speelzalen zich moeten red den, is er ook veel goeds te mel den over de ontwikkeling die het Zeeuwse peuterspeelzaal- werk zelf doormaakt. DOOR MARINA MEIJERS MIDDELBURG - Zeeuwse peuterspeelzalen hebben het moeilijk. Die conclusie kan getrokken worden uit het rapport 'Peuters in tel' dat Scoop onlangs presen teerde. In dit rapport wor den de uitkomsten van de peiling peuterspeelzalen 2008 beschreven. De peuterspeelzaal biedt speel- gelegenheid aan kinderen van twee en drie jaar gedurende een dagdeel van maximaal drie en half uur, meestal tijdens twee dagdelen per week. Wanneer gekeken wordt naar de ontwik keling van het aantal bezoeker- tjes, is er sprake van een zeer sterke daling, van twintig pro cent, in de afgelopen twee jaren. Van wachtlijsten is bijna geen sprake meer, het aantal kinde ren op Walcheren dat moet wachten op een plaats in de peuterspeelzaal is vrijwel tot nul gereduceerd. Alleen bij de ge meente Veere is sprake van een VLISSINGEN - Tijdens de Zeeuwse Belofte strijden Zeeuwse bands met elkaar om de roem en een finale plaats tijdens de SENA Per- fomers POPnl Award in Am sterdam. De Zeeuwse Belof te is een jaarlijkse compe- itie. Dit jaar houdt Poppuntzeeland op zaterdag 6 december van 20.00 tot 1.00 uur de finale van het pro vinciale popconcours in het Arsenaaltheater in Vlissingen. De winnaars krijgen naast de finaleplaats in Amsterdam ook nog een plek in het Bandcoachings- traject van Pop Aan Zee. Alle finalisten zijn al bekend en zij zullen worden aangevuld met de Belgische band Pa- lomine. Audio Fungus staat live als een huis en het rock. Daarnaast medefinalist Capi tal Sentimental iets heel nieuws te brengen met breed georiënteerde en experimentele Space Rock. Internationale allu re en gewaagde muziek, dat maakt de alternatieve pop band BLUEM. De zestienja rige Jay Minor sluit met Fre ak Folk het rijtje finalisten af. Alle bands worden beoor deeld door een professionele en onafhankelijke jury. Bo vendien dingen alle bands mee naar de publieksprijs. Iedere bezoeker van de fina le op 6 december mag een stem uitbrengen. Entree is 5,00 euro. je eigen wereld op lichte stijging van de wachtlijst. Ondanks deze afname is" het aantal peuterspeelzalen iets ge stegen waardoor de gemiddelde groepsgrootte kleiner is gewor den. Een deel van de verklaring is van demografische aard en een logisch gevolg van het aan tal twee- en driejarigen. Ver wacht wordt dat deze ontwikke ling zich het komende decenni um zal voortzetten. Van het Locatie: Albert Heijn in Vlissingan, Gildeweg 6 De fotograaf Is aanwezig van 930 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 18.00 uur.

de Faam | 2008 | | pagina 7