Walcheren Extra zand op strand Bandoeng is mijn leven Hotel Arion is vernieuwd Zakje frites één euro Verse groente en fruit Uit het Zakenhart van... dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Zandsuppleties voor onderhoud kust bekend Vuurwerkverkoop gaat beginnen deweekkrant.nl Eindjaar Lotto bij Hairstuff Zwarte band voor Hans Hoosemans Geen Sintfantasy Woensdag 3 december 2008 - Pagina 34 900 vrouwen in bios De modellen krijgen voor de show nog wat instructies. FOTO: DE FAAM VLISSINGEN - Vorige week donderdag opende groen te- en fruit speciaalzaak De Walstraat de deuren. Peter Smits maakt samen met zijn compagnon Mato Zlo- vic een nieuwe start aan de Walstraat 43 in Vlissingen. "Deze winkel bestaat als verkooppunt allang. Alles is de verkoop van groente en fruit, exo- ten, rauwkostsalades, zuid vruchten, versgebrande pinda's en nootjes. Dage lijks vers gesneden groente uit eigen keuken. En onze heerlijke eigengemaakte winterkost", weet Peter Smits. De Walstraat levert ook op bestelling. Telefoon: 06-34866^9 VLISSINGEN - Het concept is duidelijk: een glas cham pagne, een modeshow, lote rij, een échte vrouwenfilm én een goodybag. Dat is de Ladiesnight in bioscoop Ci ne City in Vlissingen. En bo vendien een compleet ver nieuwde bioscoop. De entree oogt veel frisser en ruimer en is voorzien van nieu we vloerbedekking. Zwart met allerlei woorden er op, waar je niet te veel op moet kijken an ders wordt je duizelig. De infor matiebalie is verplaatst en schuin daarachter is de gloed nieuwe shop te vinden. Hon derden vrouwen kiezen iets te snoepen of gezond te snacken voor tijdens de film. En als van ouds vinden de bakken pop corn en frisdrank goed aftrek. "De shop is een enorm succes", stelt bedrijfsleider Sander Ver donk. Hetzelfde geldt voor de damesavond, die elke maand is. Op de kaartjes ontstaat bijna een stormloop, want ze zijn in no time uitverkocht. "Ik had met gemak zeven zalen kunnen vullen, maar er lopen nu al 900 dames rond en dat is wel vol doende", grinnikt Sander. Ook de Ladiesnight van afgelo pen woensdag was volledig uit verkocht. De leeftijden van de vrouwen variëren van tieners tot zestig plus. Groepen vrien dinnen, buurvrouwen, zus sen... iedereen is gezellig een avondje uit. Voordat de film begint, pakt Jo- DOOR SHARON NOTEBAART WALCHEREN - Het suppletie programma voor 2009, waar mee Rijkswaterstaat de kust op peil houdt door zand aan te brengen (zandsuppletie), is vastgesteld. Het onderhouds- programma voor de Noord zeekust bestaat uit zeven sup pleties op het strand en twee op de vooroever. De totale hoeveelheid zand bedraagt ruim elf miljoen kubieke me ter. Het merendeel van de sup pleties is op de kust van Zee land. De vooroeversuppleties bij het Oostgat zijn zogenaam de geulwandsuppleties, dat betekent dat het zand dient ter DOOR LEON JANSSENS OOST-SOUBURG - In disch Restaurant Ban doeng in Oost-Souburg ontvangt al vijfendertig jaar gasten die van een echte Indische maaltijd willen genieten. Mark Leemans, zijn ouders Ids en Jissy, en Evita zorgen er voor dat het hun gasten aan niets ontbreekt. Vanaf 6 de cember 1973 zwaait Ids de scepter in de keuken: "Dit is mijn leven", verklaart hij. In december is er een speciale actie bij Bandoeng, waarbij twee personen kans maken op een reis naar Bali. Het restaurant is geopend van landa Sinaij van Cine City de microfoon en kondigt een mo deshow aan van Tweenson Leather Wear uit Vlissingen. Acht vrouwen en meisjes lopen achter elkaar de trappen in de filmzaal op. De muziek speelt een stevig tempo, maar de vrou wen showen de chique leren jassen met verve. Weer bene den wordt van jas gewisseld en gaat de show in eenzelfde tem po voort. De modellen showen ook de mooie sieraden van Blitzz uit Vlissingen (www.blitz- zonline.nl) en zijn perfect opge maakt door consulente Sylvia versteviging van de geulen voor de kust, zodat deze niet verder uitslijten. Het aanbren gen van zand is een efficiënte methode die aansluit op de na- tuurlijke dynamiek van het zandige kustsysteem. Zo wordt Nederland niet kleiner en stijgt de zeebodem met de zeespie gel mee. Daarnaast kunnen de duinen blijven functioneren als primaire waterkering. Kust- functies zoals veiligheid, wa de Kort van lafra Cosmetics (www.skinbodycare.net) uit Middelburg. De modeshow wordt in alle vier de zalen gelo pen. Daarna volgt de loterij van Sebastiaan en is het tijd voor de film The Women. Na afloop krij gen de vrouwen een goodybag en kunnen ze rondkijken bij de kraampjes met make-up, sie raden en cadeautjes. De eerstvolgende vrouwen avond is 17 december. Dan wordt de film Australia met Ni cole Kidman en Hugh Jackman vertoond. Kaarten zijn te bestel len via: www.cinecity.nl. terwinning, recreatie en na tuur blijven hierdoor behou den. Het suppletieprogramma komt tot stand in overleg tus sen belanghebbenden, deze zijn verenigd in het Provinciaal Overlegorganen Kust. De POKs bestaan onder andere uit de provincie, kustgemeen- ten en Rijkswaterstaat. Zij ad viseren de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat over het jaarlijkse suppletieprogram ma. Vervolgens wordt het pro gramma vastgesteld en voert Rijkswaterstaat de suppleties uit. Het programma ligt tot en met 5 januari ter inzage op di verse locaties van Rijkswaters taat. KOUDEKERKE - Bij Intra- tuin in Koudekerke is de vuurwerktijd weer aange- proken. De winkel heeft een opslagcapaciteit van 10.000 kilo, waardoor alles vrijwel op voorraad is. Het vuurwerk voor dit jaar kan besteld wor den via: www.walcheren- vuurwerk.nl. In de winkel is de voorverkoop begonnen. Bje eigen wereld op MIDDELBURG - Bij kap perswinkel Hairstuff aan de Sint Janstraat 7 in Middel burg krijgen klanten bij be steding van 10 euro een gra tis lot. Eerste prijs is een LCD televisie, gevolgd door een portable DVD speler. De trekking is 29 december. VLISSINGEN - Hans Hoose mans (54) van Sport en Ge zondheidsinstituut Smid uit Vlissingen heeft voor een examencommissie van drie man zijn examen afgelegd voor zwarte band le dan jiu jitsu. Het volledige examen bestond uit het E-Bo-No-Ka- ta, gevolgd door verdedigin gen met verwurgingen, klemmen en worpen waar mee Hans moest laten zien dat hij in staat is zich zelf te verdedigen tegen een of meerdere tegenstanders. Hans heeft in zijn jeugd judo gedaan tot bruine band en is pas als veertiger met jiu-jitsu begonnen. GOES - Het grote feest Sint- Fantasy, dat op zondag 30 november in de Zeelandhal len in Göes gehouden zou worden is door onvoorziene omstandigheden helaas ge annuleerd. Mensen die al toegangskaarten ter waarde van 10,00 euro hebben ge kocht worden schriftelijk op de hoogte gesteld en krijgen uiteraard de gemaakte kos ten-geheel mgwk Bruidssuite in Grand Hotel Arion FOTO: LE0N JANSSENS VLISSINGEN - Na drie jaar hebben eigenaren Jerry van Zuijlen en Joost van Dam me de volledige vernieu wing van Grand Hotel Arion afgerond. Zalen voor bijeenkomsten en feesten en het hele hotel zijn voor zien van moderne technie ken zoals draadloos inter net. De 68 kamers met bad kamers zijn vernieuwd en twee (bruids) suites van 50 m2 met sauna zijn ge creëerd. Alles ontworpen door hotelarchitect Pascal Sutherland. In samenwer king met Zorgstroom zijn er kamers voor ouderen, voorzien van extra comfort. Boulevard Bankert 266-268, tel; 0118-410502 Angelique Maliepaard in cafetaria De Griffioen MIDDELBURG - Angelique Maliepaard runt sinds 1 ok tober cafetaria De Griffieon aan de Euromarkt in Mid delburg. "Ik ben met frisse moed begonnen", aldus Angelique. "Mijn streven is om dit cafetaria blijvend open ,te houden. Ik werk met verse ingrediënten, ei gen gemaakte gehaktbal len, alles topkwaliteit. Fri tes, snacks, broodjes en kibbeling. Er komt een spe ciale lunchkaart. Ik heb nu een studentje, een punt zakje frites, voor één euro. Met milkshakes en soft ijs. Dat is succes", weet Angeli que. Open 11.30-23.30 uur, zondag 16.00-20.30 uur, maandag gesloten. Peter Smits en Mato Zlovic. FOTO: LE0N JANSSENS Jissy, Ids, Evita en Mark van Indisch restaurant Bandoeng. donderdag tot en met zondag. Bandoeng is te vinden aan de Kanaalstraat 53. Reserveren kan via telefoon nummer 0118-462260 wwvv.bandoeng.nl en

de Faam | 2008 | | pagina 34