dansen Warm Veere heeft de beste Zeeuwse website gemeente Veere op der Linde zoekt hangjongeren in de Val op met je licht aan dé Weekkrant Kerkberichten Welzijn Veere Personalia DeFaam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 3 december 2008 - Pagina 26 deweekkrant.nl Bingo in Het Palet Nieuws uit Midden-Zeeland voor een plekje in het demoteam Waterschap gestart met beplantingen deweekkrant.nl aangegeven een dergelijke ruimte te missen. Nu komt er een ontmoetingsplek voor jon geren boven het verenigingsge bouw in Vrouwenpolder. Ook in Aagtekerke zijn we hiermee bezig. Overlast Ook wanneer er sprake is van overlast door jongeren, zoek ik dat uit. Wanneer omwonenden aangeven overlast te ondervin den, bezoek ik de jongeren én de bewoners om zo tot een op lossing te komen." Jongeren met problemen en vragen kun nen bij de straathoekwerker te recht. Sandra legt uit: "Wan neer ik merk dat iemand echt professionele hulp nodig heeft, verwijs ik door naar de be treffende instanties. Of ik scha kel gespecialiseerde hulp in." Na vijftien jaar bij het Gors ge werkt te hebben met jong vol wassenen, is deze baan als straathoekwerker een nieuwe uitdaging voor Sandra. "Ik wil de weer eens wat anders en de ze doelgroep trok me altijd al. De afwisseling is leuk en ik krijg voornamelijk positieve reac ties. Het werk geeft bovendien veel voldoening. Ik leer zelf nog iedere dag bij, de jongeren zijn zo verschillend en dat maakt dat het werk iedere dag weer totaal anders is." Naam: Sandra van der Lin- de-Neve. Opleiding: HBO Sociaal Pe dagogisch Werk. Loopbaan: vijftien jaar bij het Gors als begeleider van jong volwassenen. Hobby's: fotografie. door karin ocké Evensong Jacobskerk VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk is op zondag 7 de cember om 17.00 uur weer een Evensong. Ditmaal staat de Evensong in het kader van Advent en is tegelijkertijd de kerkelijke afsluiting van het 700-jarig jubileum der kerk. Met medewerking van De Evensingers. Voorganger is Ds. Hendrik Betting. Christenen in 21e eeuw MIDDELBURG - De beteke nis van een Christen, in de 21e eeuw is het thema waar over wordt gesproken in Kleinvlaanderen 65 op don derdag 11 december om 19.30 uur. Toegang gratis. In formatie via 0118-615220. Welkomdienst MIDDELBURG - In de Hoeksteen, Roosenburglaan 22 in Middelburg is op zon dag 7 december een Wel komdienst. Voorganger is dhr. W. Pijnacker Hordijk. Met medewerking van het combo Clorify. Aanvang 19.00 uur, samenzang vanaf 18.45 uur. Bje eigen wereld op VLISSINGEN - In wijkcen trum Het Palet in Vlissingen is er op vrijdag 5 december een bingo. Een boekje met tien kaartjes kost 5,00 euro en de hoofdprijs is een tas boodschappen ter waarde van 50,00 euro. Het begint om 19.30 uur. door marina meijers ij... VLISSINGEN - Voor haar werk is ze een paar avon den per week op pad, maar vanmorgen zit ze voor onze krant op de bank: Sandra van der Linde-Neve, straathoekwerker bij Stich ting Welzijn Veere. Sandra zoekt hangjongeren op om in beeld te krijgen waar ze mee bezig zijn en wat deze jon geren eventueel missen in hun woonplaats. "Ik probeer een spreekbuis te zijn tussen de jongeren en de verschillende organisaties en verenigingen. Ik bezoek voornamelijk jonge ren tussen de dertien en de drieëntwintig jaar. Soms spreek ik af op jeugdontmoe- tingsplekken, de zogenaamde JOP's. Wat ik vooral niet wil zijn, is iemand die met een op geheven vingertje op de jonge ren afstapt om ze te vertellen hoe het allemaal moet, ik pro beer juist op een positieve ma nier in gesprek te komen, zodat ze mij ook als een vertrouwens persoon zien." Ontmoetingsruimte Ongeveer twaalf uur per week is Sandra onderweg om jonge ren te bezoeken. Een concreet resultaat van haar inspannin gen als straathoekwerker is bij voorbeeld de ontmoetings ruimte in Vrouwenpolder. "De jeugd in Vrouwenpolder had de ban VEERE - Het straathoekwerk is onderdeel van de Stichting Welzijn Veere. Het doel van deze stichting is de sociale kwaliteit in de Veerse sa menleving te bevorderen. Voor de Stichting Welzijn Veere staan maatschappelij ke behoeften en wensen van de inwoners centraal, zij wil een bijdrage leveren aan een leefbare samenleving door het realiseren van projecten en activiteiten met blijvende resultaten voor de sociale kwaliteit in de gemeente Veere. Wie informatie over het straathoekwerk wil, kan con tact opnemen met Sandra via (0118) 58 36 87 of (06)51 31 13 33. Mailen kan ook naar s.vanderlinde@welzijn- veere.nl. Sandra is straathoekwerker in de gemeente Veere. foto: marina meuers "Van streetdance ga ik niet mijn werk maken. Ik wil rechten stu deren", zegt ze lachend. "Als het kan maak ik wel mijn be roep van dansen", zegt Nana Telussa uit Oostkapelle tijdens de auditie in de Middelburgse muziekschool. "Best moeilijk", bekent ze. "Want dan moet ik er uitspringen om met streetdan ce werk te kunnen vinden", al dus Nana. "Deze auditie wil ik niet missen. Omdat ik graag in het demoteam wil. Zo kan ik hogerop en zal mijn technieken verbeteren, want daar wordt streng opgelet", zegt ze. Dans ervaring heeft ze. "Ik heb met de groep No Bite opgetreden tijdens de Middelburgse Dan- ceparade en bij Hogeschool Zeeland." De volgende les be gint. De meiden en één jongen mogen weer aan de slag voor de spiegels. De jongen heeft laten weten zijn lidmaatschap bij de voetbalclub op te zeggen als hij een kans krijgt in het demo team. Naomi Vos van Moves! DanceWarehouse is meteen duidelijk: "Streetdance en hip hop is geen geintje bij ons. Ze moeten daarmee beslist affini teit hebben, want een klassieke ballerina heeft een heel andere stijl." door marcel van der voort De dansstudio Moves! DanceWarehouse heeft vestigingen in Goes en Middelburg. Tijdens de auditie zetten jongeren hun bes te beentje voor om in het demoteam te komen. Lerares Naomi Vos heeft een duidelijke missie: "Ik wil met streetdance in Zee land op een hoger nivo komen"verklaart ze. foto: izaak verkeste MIDDELBURG - "Wat heb ik het warm", zegt Wany Safari (16) uit Goes na een half uur streetdance les. Ze is één van de deelnemers aan de auditie, af gelopen zaterdag. Moves! Dan ceWarehouse zoekt talenten voor hun demoteam. "Ik doe mee aan de auditie, omdat ik dansen leuk vind. Hopelijk ga ik mezelf verbeteren en kom ik hogerop. Mijn doel is om mee te doen aan wedstrijden en shows geven", zegt Wany. "Ik heb al opgetreden in de Mid delburgse Stadsschouwburg, het Terneuzense theater en Ar senaaltheater Vlissingen", somt ze op. En voegt daar aan toe: door merian kwakkelaar GOES - De resultaten van het jaaronderzoek naar alle over- heidswebsites zijn vorige week bekend gemaakt. Dit is een jaarlijks onderzoek van Over- heid.nl Monitor naar alle over- heidswebsites in opdracht van het ministerie van Binnen landse Zaken en Koninkrijkre laties. In dit onderzoek zijn dé websites van alle Nederlandse overheidsinstanties in zes ca tegorieën onderzocht. Zo is er onder andere gekeken naar transparantie, zoals de open baarheid van overheidsinfor matie, dienstverlening, toe gankelijkheid, burgerbetrok kenheid en participatie- Van de Zeeuwse gemeentes staat Veere als 31e het hoogste in de ranglijst. In de categorie tot 25.000 inwoners staat de ge meente op de vierde plaats. Veere scoort hoog met de digi tale dienstverlening. Zo zijn di verse producten van de ge meente volledig digitaal. Daar mee is Veere zeven dagen per week 24 uur per dag beschik baar voor haar bewoners. Schouwen-Duiveland volgt op de 102e plaats. Verder staat de website van Vlissingen op de 315e plaatse en die van Mid delburg op de 345e plaats. De grote winnaar in dit onderzoek was de gemeente Almere. Deze gemeente scoorde met hun website op alle punten het hoogst. Bij het onderzoek naar de provinciale websites staat de provincie Zeeland dit jaar op nummer een. Meer infor matie over het onderzoek: www.overheidheeftantwoord.nl. je eigen wereld op door inge cau0uw MIDDELBURG - Water schap Zeeuwse Eilanden is gestart met de jaarlijkse plant- en rooiwerkzaamhe- den in het buitengebied. Dit najaar en komend voorjaar plant het waterschap mim 1.500 jonge bomen en zo'n 20.000 struiken langs de pol derwegen in het water- schapsgebied. Daar waar be planting verdwijnt,, komt weer nieuw groen terug. Om de beplanting van het water schap gezond en veilig te houden, is het belangrijk om oude en zieke beplanting te verwijderen. Komende tijd verdwijnen 610 oude en zie ke bomen. Deze bomen kunnen namelijk een gevaar opleveren voor het verkeer als takken of zelfs hele bo men op de weg waaien. Zie ke bomen op dijken kunnen de veiligheid van de dijk aan tasten. Als zo'n boom om waait, kan er een stuk dijk meekomen. Dat moet voor komen worden. De werk zaamheden op Walcheren en Zuid-Beveland worden door aannemer Zandee uit Kloetinge uitgevoerd. Op Tholen en Schouwen-Dui veland voert het waterschap gedeeltelijk zelf het werk uit. Vorige week is gestart met rooiwerkzaamheden aan de Gentmansdijk in Krabben- dijke. Ook op Noord-Beve land is begonnen met het planten van bomen. Meer informatie: www.wze.nl en infogroen@wze.nl. De website van Veere staat van de Zeeuwse gemeenten het hoogste op de ranglijst van Overheid.nl Monitor. MIDDELBURG - Verkeers veiligheid Zeeland en het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets gaan vanaf deze week fietsers belonen die de juis te verlichting aan hebben. Speciale overvalteams gaan tijdens de campagne in de ochtenduren op pad in de hele provincie om fiet sers bewust te maken van het belang van goede ver lichting. Degene die goede verlichting hebben krijgen een KansLichtKaart, waar mee ze kans maken op één van de vijftig prepaid pak ketten van T-Mobiie. Als de verlichting niet in orde is, volgt een waarschuwing.

de Faam | 2008 | | pagina 26