CSW haalt 39.000 euro op voor Dance4Life 4 DEZE WEEK EXIRA iff Middelburgers in de prijzen voor Kern met Pit de Weekkrant De Faam Leerlingen ingezet voor bestrijding Aids k ■4 <0. Grolsch pilsener ***1* KEUZE! tf krat 16 x 45 cl of krat 24 x 33 cl Slagersachterham Beemster belegen kaas m I Iff Aviko aardappelproducten Meikan magere vruchten- yoghurt LU Tuc 3 PAKJES! Coca-Cola Ariel wasmiddel Ir» rr door marina meuers MIDDELBURG - De leer lingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren hebben ruim 39.000 euro opgehaald voor de internationale ac tie Dance4Life. Door ver schillende acties op touw te zetten zijn zij er in ge slaagd dit grote bedrag op te halen dat geheel ten goede zal komen aan de bestrijding van Aids en HIV. Om de leerlingen te belonen voor hun inzet voor het goede doel is er af gelopen zaterdag een slot feest geweest in de jaar beurs in Utrecht waar alle deelnemende scholen voor uitgenodigd waren en waar zelfs dj Tiesto optrad. Door de grote inzet van leerlingen zet de CSW zich wederom op de kaart als goede doelenschool, voor al omdat dit de enige school in Zeeland is die meedoet aan de actie. Inez de Schipper van het CSW vertelt: "De leerlingen had den allerlei acties opgezet. Er werden heerlijke brood- Kerk Sint Laurens is vernieuwd door karin ocké SINT LAURENS - De dorpskerk in Sint Lau rens, een zaalkerk uit 1644, is opnieuw inge richt en wordt op vrij dag 12 december om 20.00 uur door burge meester Schouwenaar van Middelburg offi cieel in gebruik geno men. "Met een groep van circa honderd vrijwilligers heb ben we in totaal ruim drie duizend werkuren ge maakt om dit voor elkaar te krijgen," vertelt vrijwilliger en coördinator van de groep Ko Abrahamse trots. "We zijn half augustus be gonnen en eind november waren de werkzaamheden klaar." De banken zijn ver vangen door stoelen, het houten plankier door pla vuizen en er is vloerverwar ming geïnstalleerd. Het in terieur is opnieuw geschil derd en er zijn diverse klei ne aanpassingen aange bracht. De kerk is ook voor zien van nieuwe gordijnen en een nieuwe geluidsin stallatie. De dorpskerk is geschikt voor multifunctio neel gebruik, bijvoorbeeld voor kleine concerten of activiteiten. Hiervoor zijn ook moderne presentatie middelen aanwezig. Om De kerk in Sint laurens is schitterend geworden, foto: p.r. alles financieel mogelijk te maken, heeft de gemeente door het houden van diver se acties extra geld toege kend. De Rabobank heeft via het operatiefonds voor Walcheren en Noord-Be veland een steentje bijge dragen. Op 13 december is de kerk voor belangstellen den geopend van 13.30 uur tot 16.00 uur. De cantorij verleent tijdens de ope ningsavond zijn medewer king, afgewisseld met mu ziek. door marina meuers MIDDELBURG - Met Kern met Pit, een te rugkerend project, wil de Koninklijke Neder landse Heidemaat- schapppij (KNHM) buurtbewoners een ex tra duwtje geven om hun ideeën voor de buurt te realiseren. De voorwaarde is dat het resultaat binnen de ge stelde termijn gereed moet zijn. Elke groep, die zijn project voor 1 september, eigen handig had uitgevoerd, won het predikaat Kern met Pit plus duizend euro. Op Walcheren wonnen drie projecten deze prijs. Stichting 't Meandertje, de buurtvereniging uit de Middelburgse wijk Dau- wendaele, die ook andere wijken helpt met het op zetten van projecten, heeft voor de tweede keer de prijs gewonnen. Initiatief groep Duurzaam Middel burg zet zich in voor het gebruik van zonnecellen en sleepte hiermee ook de prijs in de wacht. Als derde de Koerdische Vereniging i.o. die zich toelegt op spe ciale kleding en optredens vopr dans. Alle drie de pro jecten dingen mee naar een van de tien landelijke trofeeën. De jury gaat de komende maanden op pad om alle eenentwintig genomineerden te bezoe ken en te beoordelen. Op 1 april 2009 is de uitreiking in het provinciehuis in Middelburg. Laatste week: jes, appelflappen en bolus sen verkocht. Er is een sponsorloop gehouden en leerlingen, docenten en ouders konden zelfs in schrijven voor een roman tisch diner. Er was een echt restaurant ingericht waar een lerares samen met haar leerlingen een heerlij ke maaltijd serveerde." Het einde van deze actie bete kent echter niet het einde van de goede doelenacties op de CSW. Eind februari gaat de actie Zip you Lip weer van start, waarbij leerlingen 24 uur lang niet eten om hun solidariteit te tonen tegenover mensen die het minder hebben. V00RDEUG! per 100 gram per 500 gram schijfjes, kroketten of partjes zak 450 gram alle smaken pak 1 liter ■■Zlfritcuse alle smaken 3 pakken a 100/135 gram regular, light of zero 4-pack, 4 flessen a 1.5 liter alle soorten bijv.: Ariel Color super compact 3 pakken a 18 scoops 3 Alle combinaties mogelijk. Per combinatie kan de prijs verschillen. De korting wordt verrekend aan de kassa. Week 49. Prijzen en aanbiedingen zijn qeldig van maandaq 1 december t/m zaterdag 6 december 2008. Prijswijziqlnqen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Alleen verkoop aan particulieren. Aan personen jonqer dan 16 jaar wordt qeen alcoholhoudende drank verkocht. Kijk voor meer Informatie op www.qolff.nl

de Faam | 2008 | | pagina 21