GEMEENTE VLISSINGEN PLATFORM OOST-SOUBURG INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN NIEUWS VAN DE WIJKRAAD PAAUWENBURG BUURTCOMITÉ BOSSENBURGH VLISSINGEN GEMEENTE WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Bezoek College Op 6 november bezocht het col lege van B&W onze wijk. In een paardentram werd een route gere den die vooraf was uitgezet door de wijkraad en de ambtenaar Leefom geving. Het gezelschap in de paar dentram bestond uit het College van B&W, enkele ambtenaren en een afvaardiging van de Wijkraad Paauwenburg. Tijdens de rit kon den de knelpunten worden beke ken en genoteerd en kon gelijk tijdig worden genoten van onze mooie en toch wel rustige wijk. Er werden druk notities gemaakt, evenals op de daarop volgende bij eenkomst met de wijkbewoners. Natuurlijk kon niet overal gelijk antwoord op worden gegeven maar de wijkraad zal nauw contact houden en u informeren via deze krant. Iguana Een punt van grote zorg bij veel wijkbewoners wordt gevormd door de suggesties dat de reptielen zoo vanaf het Bellamypark naar het Westduin zou kunnen worden verplaatst. In het nieuwe bestem mingsplan dat binnen afzienbare tijd verschijnt, zal hierover meer blijken. De verantwoordelijke wet houder Polderman kreeg vanuit de zaal veel bezwaren te horen tegen de verdere verstening van dit gebied. In het verleden werd vastgesteld dat verstening van dit groengebied beslist ongewenst is. Al eerder heeft de wijkraad contact met de gemeente opgenomen en er op gewezen dat op 26 oktober 2006 op een raadsbesluit het volgende amendement is vermeld: Grootschalige uitbreiding en bebou wen worden - met uitzondering van het nu in het gebied gevestigde en actief zijnde ondernemers en eventu ele compenserende maatregelen als gevolg van de kustversterking - niet voorstaan. De wijkraad Paauwenburg rekent er op dat de gemeente zich daar aan zal houden. Nu inmiddels is gebleken dat de kanovijver te koop is mag misschien wel worden over wogen deze oude gebouwen af te breken en daar iets moois voor in de plaats te zetten. Laat ons daar over eens uw mening aan ons horen dan kunnen wij bij toekom stige gesprekken daar rekening mee houden. Bij deze gedachtegang moet wel worden overwogen waar de auto's van de bezoekers moeten worden geparkeerd. Hardrijders in de wijk Helaas moet worden vastgesteld dat het veel te hard rijden in de wijk nog steeds plaatsvindt. Als bewoner van een aanlooproute van een van de scholen moeten wij wèl vaststellen dat het grootste deel van de snelheidovertreders bestaat uit ouders van kinderen die naar school worden gebracht of daar worden afgehaald. De schoolbesturen hebben al tal loze malen een beroep op de ouders gedaan om zich te beheersen maar het helpt jammer genoeg niet. Bij de gemeente is het probleem bekend en men gaat daarom in januari/februari tijdelijke snel heidsmetingen verrichten op de A. Gogelweg en de Van Hogen- dorpweg. Als de gegevens een maal bekend zijn verwachten wij natuurlijk wel dat dan gepaste maatregelen worden genomen om aan de onveilige situatie een eind te maken. Service Team Openbare Ruimte Er zijn goede resultaten te melden over de activiteit van dit Service team. Voor problemen in de open bare ruimte (dus niet de buren of over l'escaut objecten) met graf fiti, stoeptegels, rotzooi en over last kunt u contact opnemen met dit team en dan wordt er snel wat aan het probleem gedaan. Neem contact op met telefoon 487500 of vul een formulier in op www.vlis- singen.nl/formulieren. Graffiti Wij hebben de gemeente wederom attent gemaakt op de graffiti in onze wijk. Helpt u mee door het Service Team te melden als u graf fiti aantreft. De Wijkraad heeft na een half jaar wachten al weer aan Delta verzocht om de rotzooi van hun opstallen te verwijderen. We hopen er het beste van maar blijven doorgaan met rappelleren tot de rommel is ver wijderd. Hangjongeren Vorig jaar heeft l'escaut in Colijn- straat mosquito's geplaatst. Dat zijn apparaten die een zeer hoge toon veroorzaken die alleen maar door jongeren kan worden waar genomen. En dat heeft geholpen, ze hebben hun heil elders gezocht. Het is daarom jammer dat minister Ter Horst nu gaat bekijken of het wel toegestaan, is om deze mosqui to's te gebruiken. Typisch 'weg- met-ons' gedrag dus! Kerstboom Het verzoek van de wijkraad om in de wijk een mooie kerstboom te plaatsen is door de gemeente inge willigd. De boom staat bij het win kelcentrum waar groenteman Hans Vers de elektriciteit voor de lampje verzorgt. Het optuigen van de boom is gedaan door leden van de wijkraad en kinderen uit de buurt. Kunst in de wijk Tijdens een openbare vergadering ongeveer een jaar geleden werd gevraagd om bordjes te plaatsen bij de kunstwerken in de wijk of liever in heel Vlissingen. Dat was een goed idee dat de wijkraad direct heeft doorgespeeld naar de gemeente die daarop positief reageerde. Er zou naar gestreefd worden om het project op te zetten en gelijk op de site van de gemeente aanvullende informatie ter verstrekken. Helaas, het is nog niet gebeurd en daarom hebben wij contact opge nomen met de Beleidsmedewerker Cultuur van de gemeente die ons beloofde de zaak opnieuw te gaan bespreken en ons op korte termijn over de resultaten te berichten. Wij houden u op de hoogte. Aarnoutse bruggetje Op 12 december om 15.00 zal het naamloze bruggetje aan de Paau- wenburgweg tegenover de Savornin Lohmanlaan van een naam worden voorzien en wel 'Aarnoutse brugge tje'. De gemeente heeft de borden laten vervaardigen en de naam geving zal plaatsvinden door een nazaat van de familie Aarnoutse. Leden uit dit geslacht woonden en werkten tussen 1816 en 1963 op de hofstede Paauwenburg, de boerde rij waarnaar onze wijk is genoemd. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaat sen. Deze keer hebben het platform Oost-Souburg, het buurtco- mité Bossenburgh en de wijkraad Paauwenburg daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. Op het moment van schrijven van dit stukje hebben we als dorpsplat form net een bespreking achter de rug over de mogelijke invulling van de hoek Oranjeplein Stemer- dinglaan met een dorpshuis. Dit gesprek vond plaats op het stadhuis en ging tussen de wethouder (dhr. Polderman), ambtenaren, l'escaut, Stichting Werkt voor Ouderen en Marsaki. Wij kregen van de wethou der de vraag: "Is er draagvlak voor jullie ideeën rondom de invulling van die hoek met een dorpshuis?" Een week voor dat gesprek heb ben we een openbare vergadering gehad. De zaal zat redelijk vol. We kregen ook tegengas vanuit het publiek en daar zijn we blij mee! Maar om nu met zekerheid te zeggen dat we wel of geen draag vlak hebben? Dat gaat gewoon te ver! Waar wij telkens weer tegen aan lopen is HOE BEREIKEN WE DE SOUBURGERS? We houden openbare vergaderingen, waar we dingen aan de orde stellen. Neem bijvoorbeeld de verplaatsing van de bushalte op het Oranjeplein; Tijdens de vergadering was nie mand tegen. En toch lees je later in de Vlissingse Bode dat mensen het niet eens zijn met de verplaatsing en nergens van af wisten. We hebben een goede website, die up to date is en die ook goed bezocht wordt. We benutten iedere maand de mogelijkheid om dit stukje te schrijven... En toch zijn er altijd mensen die van niets wis ten. Of misschien wel graag hun mening hadden willen geven maar nu "te laat" zijn. De conclusie van het gesprek op het gemeentehuis is dat eerst een onderzoekje wordt uitgevoerd naar de behoefte voor een dorpshuis in relatie tot wat er allemaal al is op het dorp. Uitkomst eind februari. Wij hebben meegegeven dat we graag een sociale, openbare invul ling zouden zien op die plaats, en niet alleen maar woningbouw c.q. ouderenhuisvesting. De discussie over de school wel of niet in het zuiden van Souburg is niet aan ons als platform. Wij kunnen alleen waken over goede verkeersstromen, bereikbaarheid en veiligheid. Als klankbordgroep plaatsen we daar op de juiste momenten vraagtekens bij. Verder zijn we blij met de gedwon gen "proef" met een gewijzigde busroute. En we hopen dat zowel bewoners langs de normale als bewoners langs de tijdelijke route aan de gemeente (en aan ons) wil len laten weten wat hun bevindin gen zijn. Diegene die dit stukje leest dagen we uit een manier aan te dragen hoe we zoveel mogelijkheid men sen kunnen bereiken. Reageer op onze website die u ook kunt bezoeken voor reacties en nieuwtjes: www.platformsouburg.nl Beste bewoners van Bossenburgh, Het jaar is al weer bijna voorbij, wat is er zoal gebeurd in Bossenburgh? Veel mensen denken dat er niets gebeurd is, maar niets is minder waar. Om te beginnen hebben we goed bezochte vergaderingen, waar een ieder zijn of haar zegje kan doen tegen de aanwezige personen en of instanties. Deze personen en of instanties zijn: De gemeente in de vorm van: wethouders, fractieleden van de verschillende partijen en uitvoer ders van de verschillende diensten binnen de gemeente. Tevens is de politie aanwezig waar U altijd Uw eventuele zorgen dan wel vragen kunt stellen. Ook is l'escaut woonservice verte genwoordigd via de altijd strijdlus tige persoon, onze onovertroffen, heer Ton Cordes, de heer Nan Kern- pers, Consulent leefbaarheid van Stichting Palladium en onze niet te vergeten altijd aanwezig veel dra gende dhr. Stok, draaispil van het gemeentehuis Vlissingen. De medewerking van deze per sonen dan wel instanties zoTgen ervoor dat Bossenburgh nog altijd op de kaart staat en extra geld krijgt voor de leefbaarheid in de wijk. Onze werkgroep activiteiten heeft in 2008 weer geweldig veel goed werk verzet en wordt, hopen we, in 2009 met een vaste stek beloond (wellicht de gymzaal van de Hout- tuyn?). Tevens kan het activiteiten team nog steeds vrijwilligers gebrui ken. Aanmeldingen en alle andere vragen dan wel opmerkingen kun nen gemeld worden op ons e-mail adres: bossenburgh@vlissingen.nl De burgemeester heeft samen met dhr. Bommeljé meer dan een uur door Bossenburgh gelopen en gezien dat er erg veel achterstand is, in onderhoud van groen en bestrating. Tevens is het aanzien van Bossenburgh toe aan een grote schoonmaak beurt. Aanbouwen, schuttingen, graffiti en hele woon huizen zien er niet uit. Grond van de gemeente die zonder toestemming bij de tuin getrokken is, kan misschien gekocht worden. Zo niet zal de gemeente de grond terugvorderen en gemaakte kosten worden dan in rekening gebracht. De parkeerruimte op de door gaande wegen, zal via snelheids remmers, sterk toenemen. Deze grote aanpak zal in 2009 uit gevoerd worden. Voor de jeugd komt er in Bossen burgh een echte Cruyff Court in 2009. Tevens zal de skatebaan een goede opknapbeurt krijgen. Wat niet vergeten mag worden is dat l'escaut en D.G.A. Financieringen de wijk met giften geholpen heb ben. Wij hopen dat ze ons in de toekomst nog vaker willen helpen. U heeft allemaal de nieuwe onder grondse vuilcontainers gezien en gemerkt dat het nu schoner blijft als voorheen. Houden zo Het zwerfvuil in de wijk heeft en krijgt extra aandacht door de ver schillende scholen in en rond de wijk. De Franciscusschool heeft al het goede voorbeeld gegeven. In 2009 zal er, hopen wij, bekeurd worden voor het wegwerpen van afval in geheel Vlissingen! Een blikje of een stuk papier wat op straat geworpen wordt, kan je dan 75 euro kosten. Laten we onze woonomgeving leefbaar en schoon houden in het nieuwe jaar 2009. Het buurtcomité Bossenburgh wenst U allen een vrolijk kerstfeest en een rustig eindejaarsfeest!! Graag zien wij U in 2009 terug op onze vergaderingen. '^Sklèrs*- - FOTO:RUBEN OREEL

de Faam | 2008 | | pagina 12