GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN ZWAKKE SCHAKELS COLLECTIEVE ZORGVERZEKERING VOOR MINIMA VLISSINGEN VERGADERING COMMISSIES WAT HOUDEN WE OVER: WATER, ZAND, ZON, WINKELS? 10 december informatieavond Nolle-Westduin WEET HOE HARD U RIJDT GEMEENTE INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Welzijn en Onderwijs Dinsdag 2 december 2008 Agenda 1. Opening 2 Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen 3.1. Programma: De culturele stad. Uitvoering artikel 18 lid 3 van de Financiële Verordening: Vaststellen Meerjaren Onderhoudsplan gemeentelijke gebouwen en accommodaties. 3.2. Programma: De sociale stad. Verordening Wachtlijstbe- heer Wet Sociale Werkvoor ziening 3.3. Programma: Gezond en wel. Startnotitie en plan van aanpak project RAAK Zee land 3.4. Programma: Gezond en wel begrotingen 2008 en 2009 van de RCVZ 3.5. Programma: Gezond en wel. GGD Zeeland jaarverslag 2007 en begroting 2009 3.6. Programma: De lerende stad. Wijziging verordening leerlingenvervoer gemeente Vlissingen 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Commissie Ruimtelijke ontwik keling en havens Donderdag 4 december 2008 Agenda 1Opening. 2. Actuele zaken. 3. Raadsvoorstellen. Als er voor een te bespreken onderwerp insprekers zijn kan de voorzitter besluiten dit onderwerp op de agenda naar voren te halen. 3.1 Programma: Ruimtelijk ontwikkelen. Toetsings advies Commissie voor de m.e.r. voor het MER Schel- dekwartier/Edisongebied e.o. 4. Presentatie Plan van aanpak Woonvisie en woningbouwpro ductie. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. plaatsen schuur Vlissingsestraat 120 2. wijzigen gevel Strandwal 75 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. uitbreiden bedrijfspand Troelstra- weg 364 2. vernieuwen voorgevelkozijn Bou levard Evertsen 258 3. aanbrengen lichtreclame President Rooseveltlaan 737 4. verplaatsen tijdelijk bouwwerk tot 01-03-2011 Nollehoofd 1 De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tékeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. verwijderen asbesthoudende mate rialen van Doomlaan 33 A 20-11- 2008 2. wijziging verleende bouwvergun ning 06-391 verbouwen winkel pand tot Horeca B-bedrijf Bellamypark 20 20-11-2008 3. wijziging verleende bouwver gunning 02-820 bouwen van 33 gestapelde terras appartementen Meindert Hobbemalaan 3 t/m 67 20-11-2008 4. plaatsen dakkapel achterdakvlak de Stoppelaarstraat 5 25-11-2008 5. vervangen garagedeur Populieren straat 20 25-11-2008 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monumentenvergunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorzie ning worden gevraagd bij de Voor- zieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339) worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Ontheffingen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ont heffing in combinatie met de inge diende bouwaan vragen: 1. oprichten uitbouw woning Goe man Borgesiusstraat 1. Artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp-beschikking ingaande 4 december 2008 gedurende zes weken, (dus t/m 14 januari 2009) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp besluit zijn tevens digitaal raadpleeg baar via de gemeentelijke website www. vlissingennl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afd. SBP), Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mon delinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339). Ontheffingen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op het verzoek om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvraag ten behoeve van het vergroten van een kap op een berging, plaatselijk bekend Buteuxstraat 43 te Oost-Souburg. Artikel 24 van het bestemmingsplan Oost-Souburg, in samenhang met artikel 3.6, eerste lid, onderdeel c van de Wet ruimtelijke ordening, biedt daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag, liggen de bouw- en situatietekeningen en de ontwerp beschikking, op grond van artikel 26 van het bestemmingsplan Oost souburg, gedurende twee weken ter inzage, ingaande 4 december 2008 (dus t/m 17 december 2008) in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp-besluit zijn tevens digitaal raadpleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissin- gen.nl/publicaties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk hun zienswijze indienen bij burgemeester en wethouders (t.a.v. Afdeling SBP), Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiter lijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www.vlissingen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 4 en 18 december 2008. Vlissingen, 3 december 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSIN GEN De Sociale Dienst Walcheren (SDW) biedt alle inwoners van Walcheren (studenten uitgezonderd) met een inkomen tot 110% van de toepasse lijke bijstandsnorm en een beperkt vermogen, de mogelijkheid om per 1 januari 2009 deel te nemen aan een Collectieve Zorgverzekering Mi nima (CZM). De CZM wordt aangeboden door CZ Actief in Gezondheid. De SDW levert een financiële bijdrage. Hier door is het mogelijk een uitgebreid aanvullend verzekeringspakket aan te bieden met in veel gevallen 100% vergoedingen. Uitgebreide informatie kunt u vin den op www.sdw.nl. Er zijn grote problemen in ons winkelcentrum in Vlissin gen. Ondernemers die hun winkels sluiten en leegstaande panden, ledereen is er van overtuigd dat er iets moet gebeuren. Daar is geld voor nodig. We moeten ergens beginnen. Vraag het de ondernemers en zij kunnen duide lijk vertellen wat zij nodig vinden. Er moet weer een gezond klimaat ontstaan voor de ondernemers en een aantrekkelijk aanbod van winkels voor de Vlissin- gers en de toeristen. Dat moet zijn vrucht hebben in de werkgelegenheid en economie voor de burgers van de gemeente Vlissingen. Het college moet aan de slag. De verantwoordelijk wethouder wil aan de slag, maar tot onze grote verbazing diende de coalitie in de raadsvergadering van 4 november onder leiding van de LPV een motie in tot onderzoek en oprichting van een fonds om de economische slagkracht van bedrijven te versterken. Deze motie werd aangenomen. Weer een onderzoek. Veel geld gaat er in onderzoeken zitten. Kijk maar naar het boulevard regieplan. Waar is het plan? In de la. En straks weer een nieuw onderzoek. Kassa! Gewoon aanpakken, overleggen met de ondernemers en beginnen. Als Christenunie willen wij daar ons steentje aan bijdragen. Net als wij ook de nadeelcompensatie ingebracht hebben. Daar moet vaart in komen, duidelijkheid voor de winkeliers. In de raadsvergadering op 4 november heeft de Christenunie een motie met onderlegger ingediend (zie website). Start met kleinschalig oppakken en waar de voorzieningen voor aanwezig zijn. Het plan werd door de wethouder posi tief beoordeeld en sloot aan bij zijn aanvalsplan wat hij ontwikkeld heeft. Helaas werd de motie niet aangenomen. De Christenunie Vlissingen wil beginnen met minimale middelen om een aan tal ideeën uit te voeren die de stad verlevendigen en aantrekkelijker maken. Laat zien, dat we trots zijn op deze plek, en deze stad graag aan de bezoekers willen laten zien. En tijd is er niet meer. Het water staat aan de lippen in ons stadswin- kelcentrum. Raadslid Coen van Dalen, fractie Christenunie Telefoon: 0118-46 24 44, e-mail: coenvandalen@zeelandnet.nl www.vlissingen.christenunie.nl Waterschap Zeeuwse Eilanden or ganiseert op woensdag 10 decem ber aanstaande om 19.30 uur een informatieavond over het project Zwakke Schakel Nolle-Westduin. Tijdens deze avond praat het schap geïnteresseerden bij over de actuele stand van zaken. Alle dijken in Nederland moeten bestand zijn tegen een superstorm die eens in de 4.000 jaar voorkomt. De dijken en duinen bij Nolle tot aan Westduin zijn niet stevig en hoog genoeg om ons te beschermen tij dens zo'n storm. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil daarom samen met de gemeente Vlissingen, provincie Zee land en Rijkswaterstaat deze hoogwa terkering versterken. Het waterschap heeft hiervoor een kustversterkings- plan opgesteld. Verschillende betrok kenen tekenden dit jaar bezwaar aan tegen het plan. Uitspraak Raad van State De Raad van State behandelt op dit moment de beroepen die zijn inge diend tegen het kustversterkingsplan. De Raad doet naar verwachting eind december een uitspraak hierover. Als de Raad beslist dat de kustversterking door mag gaan, dan start het water schap in januari 2009 al met de kap van bomen. Stelt de Raad van State de eisers in het gelijk, dan wordt het werk uitgesteld. Beide scenario's heb ben invloed op de omgeving en alle betrokkenen. Het waterschap praat iedereen daarom graag bij tijdens een informatieavond op woensdag 10 december aanstaande in hotel West duin, Westduin 1 in Koudekerke/Vlis- singen. De informatieavond start om 19.30 uur en is voor iedereen toegankelijk. Sophie van 't Westeinde, lid van het dagelijks bestuur, opent de avond. Projectcoördinator André Marinisse en projectleider Coen Bertijn leggen uit wat een uitspraak van de Raad van State kan betekenen voor de werkzaamheden en de betrokkenen. Iedereen is van harte welkom om de avond bij te wonen! Kijk voor meer informatie op www.wze.nl Om de verkeersveiligheid in een aantal straten in de gemeente Vlissingen te verbeteren gaat de gemeente een aantal Dynamische Snelheidssystemen plaatsen. Via een informatiebord krijgt iedere automobilist te zien hoe hard hij rijdt in de straat. De matrixborden moeten hardrijders bewust maken van verkeersonveilig gedrag. Het signaleringssysteem wordt neerge zet in onderstaande straten. eind november/december; Van Dishoeckstraat december: Zuidwateringstraat (school) december: Boulevard de Ruyter december: Vlissingsestraat (eerste huis vanaf watertoren) januari/februari: A. Gogelweg en Van Hogendorpweg In sommige straten wordt naast de snelheid ook de intensiteit van het verkeer gemeten. Dit is aange ven met

de Faam | 2008 | | pagina 10