Walcheren Ontslagen bij Zalco Jumbo Middelburg verbouwd Melis 35 jaar vuurwerk Zeelandplant Grijpskerke Uitbreiding van Zenc |De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Uit het Zakenhart van... Kerstfair bij Landgoed Twistvliet Barre tijden bij aluminiumsmelter Zalco Vlissingen deweekkrant.nl Klap van de molen? Sint en Pieten in Veersche Poort ülu Woensdag 26 november 2008 - Pagina 36 Anton Melis, knal- en siervuurwerk. foto: leon janssens WESTKAPELLE - Melis Speelgoed en Vuurwerk in Westkapelle verkoopt dit jaar voor de vijfendertigste keer knal- en siervuurwerk. "In 1973 begonnen wij met verkoop vanuit stalen leger- kasten", zegt Anton Melis, "Tegenwoordig is dat wel even anders. Er is geïnves teerd om aan de eisen van milieu en veiligheid te voel- doen." De verkoop is op 29, 30 en 31 december, bestel len kan via www.melis.vuurwerk.nl of via verspreide bestellijsten. Als jubileumactie krijgt men bij aankoop van 35 eu ro aan vuurwerk een grote pijl gratis. Zuidstraat 59, te lefoon 0118-571580 Jan-Willem de Witte bij kwekerij Ravestein. foto: ljanssens GRIJPSKERKE - Zeeland- plant Kwekerij Handel en Advies is het bedrijf van Jan-Willem de Witte uit Grijpskerke. Hij werkt voor particulieren, bedrijven en instellingen. "Zeelandplant heeft grotere maten plan ten en bomen. Je hoeft geen paar jaar te wachten maar je hebt meteen wat in je bedrijfsleider Ralf Buteijn in de nieuwe bovenzaal. MIDDELBURG - Zenc Café Restaurant, aan de Markt 21 in Middelburg is verbouwd onder architectuur van Ron Kodde. Zenc biedt een war me uitstraling met bijzon dere bouwkundige details. Bedrijfsleider Ralf Buteijn: "De bovenverdieping is bij de zaak getrokken en leent zich prima voor vergaderin- in actie door marcel van der voort DOMBURG - "Actie!, actie!, actie!", klinkt het meerstemmig voor het gemeentehuis in Domburg. Géén toe ters, bellen, fluitjes en spandoeken, hebben de actievoersters van Zorgstroom van een ambtenaar te horen ge kregen. Toch hebben ze afgelopen donderdag duidelijk hun stem laten horen. In de hoop dat ze hun baan niet verlie zen. De Middelburgse zorgorganisatie vindt dat gemeenten te weinig willen betalen. Thuiszorgmede werkers zijn in actie gekomen, omdat hun werkgever weinig zin heeft om zich in te schrijven voor het leveren van thuiszorg. "Er is meer geld nodig, anders komen wij in de laatste schaal terecht", zegt woordvoerder Sanne Wisse, als ze met negen andere dames op bezoek gaat bij wethouder Jaap Melse van Veere. In haar hand heeft Sanne de brandbrief die ze aan Jaap wil geven. "De kans dat ik mijn baan kwijt raak is groot. Omdat in het oog van de gemeente het personeel te duur is", roept ze strijdlustig. "Ik doe meer dan poetsen. Want ik kijk ook of de klant goed functioneert. Bijvoorbeeld als die dement wordt. Sommige ouderen eten slecht. Dus kijk ik in de koelkast of het eten is blijven staan", bena drukt ze. "Actie!", roept Sanne Wisse samen met de andere Zorgstroom medewerksters. foto: izaak verkeste Spelregels De wethouder staat de dames op te wachten. "Ik maak mij ook zor gen. Er staat hier een wethouder die er oog voor heeft. Maar tij dens het spel mogen de spelre gels niet worden veranderd. Daar loopt gemeente Veere tegenop", zegt Jaap over Zorgstroom's vraag naar meer geld. Sanne geeft rap een reactie: "Wij willen blij ven werken, maar aan kwaliteit zit een prijskaartje." Jaap laat zich niet uit het veld slaan. "Zorg stroom is een van de betere werk gevers. De gemeente krijgt van hogerhand een budget en daar mee moeten wij het oplossen. Het wordt door onze strot ge duwd", bekent hij. "Een van de actievoerende vrou wen werkt bij mij als thuiszorg hulp", meldt de 83-jarige Jan de Pagter uit Domburg. "Als ik mijn thuiszorg kwijt raak zal dat verve lend zijn. Ik heb het nog maar één keer per week. Alles is de laatste tijd minder geworden", verzucht hij. Bij het ter perse gaan van de ze krant is onbekend of Zorg stroom uiteindelijk heeft inge schreven voor thuiszorg. Meer daarover staat op: www.de- faam.nl. VROUWENPOLDER - Op het landgoed Twistvliet aan de koningin Emmaweg 4 in Vrouwenpolder is 28,29 en 30 november een Kerstfair. Er zijn ideeën voor de keu ken, recepten, proeverijen, gezellige artikelen en na tuurlijk ook brocante en al lerlei cadeautjes. De fair is gratis te bezoeken. Vijdag is iedereen welkom die een voorwerp of meubelstuk wil laten taxeren. Er zijn meer dere taxateurs van het Vei linghuis Middelburg vanaf tuin staan. Of dakplatanen, leilinden en bijzondere vor men. Ik importeer zelf me diterrane planten zoals olij ven en palmen uit Italië en Spanje. Ook klimop voor schermbegroeiing, zeer ge wild momenteel." Zaterdag is Jan-Willem aanwezig in de kwekerij aan de Raves- teinweg. Tel: 06-21548645 door marcel van der voort VLISSINGEN - Bij aluminium smelter Zalco in Vlissingen- Oost komen volgend jaar 141 werknemers op straat te staan. Ze verliezen hun werk bij de voormalige Pechiney, omdat de helft van de elektrolyseo- vens de productie staken. Da lende aluminiumprijs, stijgen de elektriciteitskosten en de kredietcrisis zijn de oorzaak. "Voor de werkgelegenheid in Zeeland is dit een vervelend verhaal", reageert Koos de Meij van FNV Bondgenoten. "Van tachtig uitzendkrachten wordt het contract beëindigd en de overige eenenzestig vas te werknemers krijgen een herplaatsing binnen het be drijf, of maken gebruik van vervroegd pensioen. Dat een groot bedrijf de productie in Zeeland gaat minderen is niet mis. Vooral het verloren gaan van structurele arbeidsplaat sen baart mij zorgen", gaat hij verder. "FNV Bondgenoten kan Zalco niet verbieden con tracten met uitzendkrachten te stoppen. Wij kunnen wel proberen om het sociale as pect te regelen. Dat is moeilijk voor uitzendkrachten. De di rectie van Zalco zou een soci aal plan onnodig vinden. Koos: "Mij maakt niet uit wat voor etiket ze erop plakken. Maar ik vind dat er een goede regeling moet zijn voor perso neelsleden die Zalko over plaatst. Als goede oplossingen uitblijven zal FNV Bondgeno ten gepast reageren." Koos zegt geen noodsignalen te hebben van andere bedrijven op Walcheren die door de kre dietcrisis in de problemen zijn. "Ik verwacht dat bij klei nere bedrijven moeilijkheden ontstaan", besluit hij. gen, feestjes, besloten di ners of workshops tot dertig personen. Met draadloos internet, open haard en bar. Bij drukte zaterdags komt de bovenzaal erbij." Bij Zenc kan men gezellig iets drinken, mooi zicht op de Markt, of lekker eten. De kaart volgt de seizoenen. Telefoon 0118-613201 door leon janssens MIDDELBURG - De Jumbo Supermarkt aan de Sir Winston Churchilllaan 49 in Middelburg is ingrijpend verbouwd en kreeg zo de beschikking over een sterk verbeterde versafdeling. Dè heropening was op 30 okto ber. Bedrijfsleider Frank Gel dof: "De verbouwing was hard nodig. Het middenpad is weg en dat levert extra ruimte op voor onze versafdeling, waar het accent op gelegd wordt. Voor de klanten is de nieuwe indeling en de nieuwe routing een stuk prettiger. Wij ontvan gen positieve réactié's." Jumbo werd dit jaar voor de Fran Geldof in de heropende Jumbo supermarkt, foto: l janssens tweede keer uitgeroepen tot het Meest Klantvriendelijk be drijf in Nederland. Dat heeft Jumbo in Middelburg waarge maakt en dat doen zij nu ook gewoon. 13^00 uur. je eigen wereld op SEROOSKERKE - Uitspan ning Molen de Hoop in Ser- ooskerke heeft een gezellig seizoen achter de mg en wil dat graag voortzetten, on danks de recessie. Tijdens het winterseizoen tot 16 maart, hanteren zij elk week end Oud-Hollandse prijzen, ofwel prijzen uit het gulden tijdperk. Alle pannenkoeken kosten bijvoorbeeld 5 euro; hoofdgerechten zoals een pan lekkere verse mosselen met stokbrood, sauzen, sla en frites kosten 10 euro; na gerechten 3 euro. En alle drankkost één euro. Molen de Hoop is elk weekend geo pend vanaf 12 uur. Tijdig re serveren via e mail info@mo- len-de-hoop.nl of telefoon 0118-59 44 23 is wel handig. MIDDELBURG - Sinterklaas stuurt op zaterdagmorgen 29 november twee van zijn zwarte pieten naar het Win kelcentrum jde Veerse Poort om winkelend publiek en kinderen te vermaken. Zij delen allerlei bekende en nieuwe lekkernijen uit aan de mensen. Zelf komt de Goedheiligman 's middags tussen 16.00 en 17.00 uur aan in het winkelcentrum. Woensdagmiddag 3 decem ber maakt de Sint tussen 14.00 en 16.00 uur ook nog even tijd om in het winkel centrum langs te komen.

de Faam | 2008 | | pagina 38