Sportbuurtwerk in Middelburg Peuken niet op straat Het woord aan raadslid Chris Simons Gewoon 30, Gewoon chili Omruilactie kliko's dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.N L Woensdag 19 november 2008 - Pagina 8 Sinds 1 juli geldt er een rookverbod in de horeca in Nederland. Rokers moeten voortaan naar buiten om hun sigaret op te steken of gebruik maken van een afgesloten rookruimte. Buiten roken levert helaas roken- gerelateerd zwerfafval op. Roken gerelateerd zwerfafval is zwerfafval dat door rokers veroor zaakt wordt. Het is afval dat ont staat tijdens of na het roken en daarbij ongewenst op straat terecht komt zoals, sigarettenpeuken, de cellofaanverpakking van het siga rettenpakje, de plastic shagverpak- king en het kartonnen sigaretten pakje, lucifers en aanstekers. Peuken op straat veroorzaken ech ter nog een heel ander probleem. Dieren zien peuken voor voedsel aan. Het inslikken van peuken kan de slokdarm blokkeren en tot uit hongering leiden. Gemeente Middelburg vraagt rokers hun afval niet op straat te gooien, zodat deze netjes blijft. Foto: Aart van Belzen Middelburgse perikelen November is binnen de gemeente de maand van de begroting voor het komende jaar. De begroting van de gemeente Middelburg heeft een' dikke voldoende gekregen van de complete raad. Zorgen voor een goed en degelijk financieel beleid was de opdracht die het college drie jaar geleden van onze fractie meekreeg. Dit is gelukt. Voor het komende jaar zijn er wel een aantal aandachtspunten waar we bovenop zitten. De sportboulevard is er daar één van, de WD-fractie is zeer bezorgd over het welslagen van dit project. De verenigingen worden al heel lang aan het lijntje gehouden en wij vermoeden dat ze op dit moment buiten de lijn staan in een schaak spel waar geen winnaars meer uit komen. De WD-fractie heeft altijd gestaan voor goede sport voorzie ningen voor onze verenigingen. De Middelburgse Mixed Hockey Club en Dynamica verdienen na vele jaren eindelijk uitsluitsel over hun toekomst. Het welzijn van de senioren in onze stad gaat de komende jaren een grotere rol spelen. Ons uitgangs punt is dat Middelburgers ^o lang mogelijk in hun eigen omgeving kunnen blijven wonen. Hiervoor is hulp van familie en vrienden zeer belangrijk. Daarnaast moeten we zorgen.dat er goede voorzieningen in de buurt aanwezig zijn en het centrum bereikbaar blijft. Dit zijn punten waarop we dus de komen de tijd ons sterk voor maken. Dit jaar hebben we ons al twee keer beziggehouden met het gedoogbe- Foto: Jan Koole leid betreffende de "coffeeshops". Laten we heel duidelijk zijn; De WD heeft het gehad met het huidige gedoogbeleid!!! Let wel de WD heeft een vrije hou ding om softdrugs te gebruiken, maar deze vrijheid eindigt als we de vrijheid van anderen daarmee inperken. Omwonenden die veel overlast hebben van deze verkoop punten zijn hiervan de dupe. Zolang de Europese legalisering van "softdrugs" niet geregeld is, moeten we in Middelburg geen cof feeshop willen. Het is niet te con troleren, het trekt vooral verkeerde "toeristen" en het werkt crimina liteit in de hand. Geen enkele coffeeshop in Middel burg is vrijwillig gesloten en ze wor den echt niet gesloten na één inci dent. De regels zijn duidelijk en helder. In de laatste raadsvergadering heeft de WD-fractie een motie 'Middelburg in Beweging' verzorgt in vijf wijken sportbuurtwerkactiviteiten. De opkomst van de kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 ligt op ongeveer 25 deelnemers per groep. Totaal brengt de gemeente Middelburg door middel van deze sportbuurtwerkactiviteiten iedere schoolweek zo'n 250 kin deren in beweging! In Nieuw-Middelburg en het centrum is de opkomst echter wat aan het teruglopen. Daarom extra aandacht voor de sportbuurtwerkactiviteiten in deze stadsdelen. Iedere donderdagmiddag van 15.30 tot 17.30 uur zijn er spetterende en sportbuurtwerkactiviteiten in de gymzaal aan de Rotterdamse Kaai'. Van 15.30 tot 16.30 uur is iedereen uit de groepen 3 tot en met 5 wel kom om samen lekker een uurtje te sporten. Van 16.30 tot 17.30 uur is het de beurt aan kinderen uit de groe pen 6 tot 8. De eerste keer is deelname gratis! Daarna wordt er 0,75 gevraagd. Ook kun je voor vijf euro een sport- strippenkaart kopen waarmee je tien keer kan sporten. Heb je zin om lekker een uurtje te komen sporten waarin plezier en res pect voor de ander voorop staan? Of om eens een keer het spel te spelen wat in de gymles nooit gegeven wordt? Kom langs in de gymzaal en doe gezellig mee! In onderstaand overzicht staat per wijk de dag, datum en locatie van de sportbuu rtwerkactiviteiten ingediend tegen de bezuiniging bij de politie. Het kabinet heeft beslo ten om 100 miljoen te bezuinigen bij de politie terwijl er ook nog een bedrag van 90 miljoen stond, dus bij elkaar 190 miljoen. Dit is een zorgelijke situatie, waar men ook bezuinigd het gaat altijd ten koste van de dagelijkse politie zorg, criminaliteitsbestrijding en vooral het "blauw op straat". Als we goed kijken naar de politie Zeeland en het uitgestrekte gebied wat Zeeland bestrijkt moeten we toch constateren dat er "weinig vlees meer op de botten zit" bij deze organisatie en deze bezuini ging goed te merken zal zijn in Zeeland. Deze motie werd met algemene stemmen aangenomen, het college zal er bij het kabinet op aandringen deze bezuiniging te heroverwegen en niet ten koste laten gaan van de directe politiezorg. De WD-fractie vindt dat veiligheid een groot goed is in Nederland, maar als dit onder andere door een uitgeklede organisatie gehand haafd moet worden gaat dit tegen ons werken. Als u vragen heeft of met ons wil meedenken kan dit. Op donderdag 27 november houden we ons libe rale café in "de Mug" aan de Vlasmarkt, van 17.00 uur tot 19.00 uur. ledereen is van harte welkom. Fractieleden en wethou der zijn aanwezig om met u op informele wijze van gedachte te wisselen over de gemeente Middelburg. Chris Simons Fractievoorzitter WD chrsimons@zeelandnet.nl Wijk Dag Hoe laat? Voor wie? Gymzaal? Klarenbeek Maandag 15.30-16.30 u. 16.30-17.30 u. Groep 3 t/m 5 Groep 6 t/m 8 Generaal Hakewill Smithlaan Dauwendaele Dinsdag 15.30-16.30 u. 16.30-17.30 u. Groep 3 t/m 5 Groep 6 t/m 8 Roozenburglaan Stromenwijk Dinsdag 15.30-16.30 u. 16.30-17.30 u. Groep 3 t/m 5 Groep 6 t/m 8 Brede School Middelburg-Zuid Woensdag 13.30-14.30 u. 14.30-15.30 u. 15.30-16.30 u. Groep 3 t/m 5 Groep 6 t/m 8 ledereen tot 14 jr. Palet Nieuw-Middelburg Donderdag 15.30-16.30 u. 16.30-17.30 u. Groep 3 t/m 5 Groep 6 t/m 8 Rotterdamse Kaai Van 15.30 -16.30 uur is er het 'voetbaluurtje'. We spelen verschillende toernooitjes! Vragen? Neem contact op met een van de projectmedewerkers Breedtesport van de gemeente Middelburg. - Patrick de Guchteneire: 67 57 97 p.de.guchteneire@middelburg.nl - Christiaan Boon: 67 57 61 c.boon@middelburg.nl Win een kartavontuur of diner met beautybon. Inleveren filmpjes kan nu tot 1 januari 2009! Ben jij tussen de 16 en 21 en heb je zin in een uitdaging? Maak dan een kort filmpje waarop te zien is hoe jij of je vrienden/ vriendinnen relaxt crui sen door een Middelburgse 30 km zone. Bedoeling is dat je jouw filmpje vervolgens 'post' op YouTube onder de naam gewoonchill en de link voor 1 januari 2009 mailt naar ikdoe- mee@gewoonchill.nl. Meer weten? Kijk dan op www.gewoonchill.nl. De prijzen: Een volledig kartarrangement Er is gebleken dat voor veel huishou dens de inhoudsmaat van de kliko's niet toereikend is. Om die reden is er voor 2009 een inruilactie ingepland. Tijdens de wisselactie kunt u eenma lig gratis uw restafvalcontainer inrui len tegen een exemplaar met een andere inhoudsmaat. Ook kunt u tij dens deze actie een extra gft-contai- ner aanvragen. Bent u tevreden met Scheuren waar het mag! Ga met drie vrienden of vriendinnen twee keer twaalf minuten karten voor vier personen, inclusief diner en drank jes. Diner en beautybon De inzender van het filmpje ontvangt een waardebon van vijftig euro te besteden bij Parfumerie Douglas. Daarnaast mag je met drie vrienden of vriendinnen lekker een hapje gaan eten bij café Brooklyn met een bon ter waarde van honderd euro. uw huidige afvalcontainers, dan hoeft u uiteraard niets om te ruilen. Alle inwoners van Middelburg die gebruik maken van een kliko hebben hierover een brief met antwoordkaart ontvan gen. Heeft u geen brief ontvangen of bent u de antwoordkaart kwijt geraakt, dan kunt u alle benodigde informatie terug vinden op www.middelburg.nl onder milieu en afval.

de Faam | 2008 | | pagina 8