Dichten over water De Looff PORTkS Tel. 0168-330129 Jongerentheater stelt donorschap aan kaak Water Natuurlijk Donorcodicil wel of niet? - deuren - -trappen - keukens plafonds dé Weekkrant ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kats IMaerlant Poëzieprijs 2008 Nieuws uit Midden-Zeeland Kunstveiling voor Stichting Sawasdee MAKELAARDIJ O.G. Wilt u zonder kosten en zonder zorgen uw woning verkopen? De voordelen van directe verkoop op een rijtje: voor een beetje j gewoon geluk De Looff Makelaardij o.g. giro 404040 Stem op iemand uit ons team! De Faam Woensdag 19 november 2008 - Pagina 27 KATS - Water in de ruimste zin van het woord dient als inspiratie bron voor de Maerlant Poëzieprijs van dit jaar. De dichter jacob van Maerlant zelf verbleef in 1270 in Cats, dat in 1530 geheel overstroomde door een watersnoodramp. De wedstrijd wordt ge houden door het Kunstspoor Noord-Beveland. foto: josie kneepkens ZEELAND - Kunstspoor Noord-KATS - Kunstspoor Noord-Beveland looft in het voorjaar voor de tweede keer de Maerlant Poëzieprijs uit. Deze dichtersprijs is genoemd naar Jacob van Maerlant (1228- 1300) de aartsvader van de Ne derlandse dichtkunst. Iedereen kan meedoen. De mooiste ge dichten worden gebundeld. De winnaar krijgt 500,00 euro. Het thema dit jaar is water, in de ruimste zin van het woord. Een jury bestaande uit de dichters Aamout de Bruijne, Wim Hof man en Co Woudsma en Cees van Liere, oud-burgemeester van de Gemeente Noord-Beve land, zullen zich buigen over de ingezonden werken. De voor waarden zijn: Ieder inzender mag maximaal drie gedichten sturen, toestemming geven voor publicatie, het werk getypt per e-mail verzenden tussen 1 februari en 1 maart 2009 naar Secretariaat Kunstspoor: len- ontwerp@zeelandnet.nl. De se cretaris voorziet de gedichten van een nummer en geeft ze onder couvert aan de jury. Deze weet dus niet wie de gedichten heeft geschreven. In 2006 is de ze prijs voor de eerste maal uit gereikt. Een deskundige jury onder leiding van Maerlant- kenner Frits van Oostrom heeft toen uit de honderden inzen dingen een prijswinnaar geko zen en bovendien een aantal beste gedichten geselecteerd voor publicatie in de bundel De mooiste gedichten over Noord- Beveland. Tien gedichten uit de bundel staan in het jubileum boek Het Meesterstuk dat dit jaar is uitgegeven ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van het Kunstspoor Noord-Be veland. Jacob van Maerlant schreef voor Ridder Nicolaas van Cats een van zijn meest be kende verzenboeken; Der Na ture Bloeme. Info: 0113-601685 of 0118- 461622 en www.kunstspoor.nl. De Donor is een theater voorstelling voor en door jongeren, geregisseerd door Oscar Postema van Theater Kwark en is ge schreven door Rens Schot. Overige speeldata zijn vrij dag 28 november 't Beest Goes, vrijdag 12 december De Piek Viissingen en vrij dag 19 december De Spot Middelburg. Aanvang 20.30 uur. Het publiek krijgt na afloop een donor formulier mee, om thuis nog eens na te denken over deze beslissing. Meer infor matie en kaartverkoop: www.dedrang.nl. FOTO: PR. door josie kneepkens MIDDELBURG - "Heb jij al definitief beslist? Het is een keuze waar iedereen over na moet denken: stel ik me zelf beschikbaar als donor of toch niet?", vindt Jonge rentheater De Drang uit Goes. Vijf jonge spelers toeren ko mende maand met het stuk De Donor door Zeeland. Een men geling van improvisaties, stand- up comedy, absurditeiten, over peinzingen en de harde waar heid. De première is donderdag 27 november in 't Beest in Goes. Daarna volgt een minitour door Zeeland. De Donor is het huiveringwek kende levensverhaal van Vin cent. Met behulp van een lap top laat hij stukje bij beetje zien wat hij heeft meegemaakt en tot welke beslissingen hij is geko men. Een dilemma dat samen hangt met levensvragen: wat is mijn leven waard, wat gebeurt er na mijn dood met mijn ziel en mijn lichaam? Ook Vincent moest die keuze maken. In een intiem onderonsje met zijn dierbaren en het publiek vertelt hij over zijn beslissingen, over zijn leven en de liefde. Donorshow Het stuk werd gemaakt naar aanleiding van De Grote Do norshow van BNN in juni 2007, dat met deze uitzending harts tochtelijk om een verandering in het systeem vroeg. Stichting De Drang vindt het jammer dat ruim een jaar later de politiek nog niet veel verder gekomen is. DOOR ELLEN DE VRIEND GOES - Annegien Ver- schoore de la Houssaye en Tom de Koning hou den op zondag 30 no vember in Audi Car Vil lage in Goes een kunst veiling. Diverse kunste naars laten hun werken veilen. Twintig procent van de opbrengst daar van gaat naar de Stich ting Sawasdee. ■*-*+ Deze stichting ondersteunt en initieert projecten op het gebied van scholing en soci aal-, medische projecten voor kansarme jongeren in het door oorlogen ver scheurde Cambodja (meer informatie; www.cambodja- sawasdee.nl). De Kunstvei ling begint om 15.00 uur met een live optreden van de Balcony Players. Daarna is er een Meet Greet met de kunstenaars, om 16.3€S uur gevolgd door de veiling met veilingmeester Rino Ge- lok. Om 19.00 uur is er een borrel met heerlijke culinai re gerechten van Kees Schrijver Culinair tot onge veer 20.30 uur. Vanaf 13.00 uur zijn de kunstwerken al te bekijken. De entree is gratis inclusief brochure, welkomstdrankje en diverse culinaire hapjes voorafgaand aan de veiling. De culinaire gerechten na afloop zijn te koop. Een deel van de opbrengst daarvan gaat ook naar Sawasdee. Au di Car Village is te vinden aan de Pearyweg 13/5 in Goes, aanmelden voor De Kunstveiling kan via: tomd- ekoning@zeelandnet.nl. De Looff Makelaardij, reeds meer dan 35 jaar uw vastgoedspecialist, koopt direct zonder de wettelijke bedenktijd en zonder voorbehoud van financiering: woonhuizen, appartementen, beleggingspanden, opknappanden, leeg of in verhuurde staat, aanvaarding direct of op langere termijn, achterstallige onderhoud geen bezwaar. Verkopen en terughuren is mogelijk. Uw woning kunt u telefonsich of per e-mail geheel vrijblijvend bij ons aanmelden. Ga niet zitten piekeren als u uw woning vandaag nog zonder makelaarskosten wilt verkopen! Indien wij tot een overeenstemming komen over de prijs en datum van oplevering, dan maakt onze vaste notaris een koopovereenkomst op met alle gemaakte afspraken. U ontvangt een hoge nettoprijs U heeft 100% verkoopzekerheid U bespaart verkoopkosten U bepaalt zelf de opleveringsdatum Correcte financiële en juridische afwikkeling door notaris de renovatiespecialist nr.l in Europa www.gTS.por1as.iil WONINGAANBOD F" »±r* E Oostkerkplein 16 4331 TL Middelburg Tel.: 0118 - 62 88 34 Ook 's avonds en zaterdags bereikbaar. Vee7daT35 iaat ervaring! %eaW^(rhandfe pfp&rnoten en jen cadeautje op pakjesavond i Kinderhulp geeft een beetje gewoon geluk aan kinderen in moeilijke of bijzondere thuissituaties. Steunt u Kinderhulp daarbij? tel 0570-611899 - www.kinderhulp.nl Lijsttrekker Jikkie van der Giessen, Veere: Voorzitter College van Bestuur Codarts Hogeschool voor de Kunsten, voorzitter Tuin van Zeeland, voormalig lid Provinciale Staten van Zeeland, vml. wethouder Amsterdam. Peter Moen, 's-Heerenhoek: Bedrijfskundige, voormalig officier Kon. Landmacht, vrijwilliger PUM, vrijwilliger Natuurmonumenten. GertJan Buth, Serooskerke (S): Ecoloog, rentmeester Zeeuws Landschap, voormalig bestuurder Waterschap Zeeuwse Eilanden. Kees Polderman, Middelburg: Econoom, docent Hogeschool Zeeland, voorzitter commissie visstandbeheer Krammer Volkerak, voormalig lid Provinciale Staten van Zeeland, afgevaardigde Sportvisserij Nederland. Ted Sluijter, Burgh-Haamstede: Medewerker Natuurmonumenten, bestuurslid Natuur- en Vogelwacht Schouwen-Duiveland; lid landinrichtingscommissie S-D. Pieter Romijn, Joop Roodenburg, Dick Verboom, Els van den Kerkhof, Maaike Walraven, Inez Flameling, Jouke Heringa, Tom Aalfs, Jos Beije, Niek Peters, Tamme Seijnstra. Jonge spelers stellen donorschap aan de kaak.

de Faam | 2008 | | pagina 27