MS- Kom ook naar de feestweek c met elke dag leuke extra's! Zaterdag 22 november vanaf 10.00 uur aan de Stationsstraat in Middelburg w 4 ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Kerkberichten kans op een cheque van tioO; Het kan u niet ontgaan zijn: Piet Voskamp, de fïetsspecialist van Middelburg, opent binnenkort zijn deuren. Vanaf 21 november start er een nieuwe wereld vol fietsplezier in het voormalige Lidl-pand aan de Stationsstraat. Fietsspecialist Er zaten zo'n honderd kinderen in éen Arsi Negelle lokaal en ze hadden echt niks! Personalia MlMH'H'lllDe Faam Woensdag 19 november 2008 - Pagina 23 door karin ocké Concert Oostkerk MIDDELBURG - Organist Evert Spriensma geeft op vrij dag 21 november om 20.00 uur een concert in de Oost- kerk met medewerking van het Grootkoor Zeeland. De presentatie is in handen van schrijver en televisiepresenta tor Sipke van der Land. Toe gangskaarten kosten 7,50 eu ro en zijn verkrijgbaar voor aanvang van het concert aan de kassa. Kaarten kunnen ook worden besteld via www.steunbartimeus.nl of via 0343-526852 Samenzang VUSSINGEN - In het G(o)od Times centrum, Voltaweg 3, is op zaterdagavond een sa menzang voor jong en oud met medewerking van Man nenkoor Semper Fidelis. Toe gang: gratis. Informatie: www.zuidpoort.nl. Wintermarkt ARNEMUIDEN - In de gere formeerde kerk is op zaterdag 22 november van 10.00-16.00 uur een wintermarkt. Een deel van de opbrengst is be stemd voor Mercy Ships, die ook op de markt aanwezig zijn. Accordeonensemble Alphen Opus 2 VUSSINGEN- Alphen Opus 2 91995) is een in hedendaagse muziek gespecialiseerd ac cordeonensemble. Het be staat uit 18 accordeonisten en 1 slagwerker. Zij zijn op zon dag 30 november te beluiste ren in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Het begint om 15.00 uur. Entree is 7,50 euro. open EEP r CS- Stationsstraat 52, Middelburg - [t] 0118 - 6i 31 87 [e] info@pietvoskamp.nl - www.pietvoskamp.nl Piet Voskamp Natuurlijk mag u het openingsfeest niet missen, maar om temidden van al het feestgedruis rustig te winkelen... da's lastig. Het is beter als u ons tij dens de feestweek nogmaals bezoekt. We hebben dan alle tijd voor u, kunnen u uitgebreid advise ren én hebben dagelijks leuke extra's! door marina meuers MIDDELBURG - Arsi Ne- gelle is een kleine Zeeuwse stichting die hulp biedt om de onderwijsomstandighe- den in Ethiopië te verbete ren. Op de bank zit deze week Greet de Bruijne, se cretaris en mede-opricht ster van Arsi Negelle. Tijdens een bezoek aan een vriend die tijdelijk werkzaam was in Ethiopië, maakte Greet kennis met het land. "In 2000 waren mijn man en ik op va kantie in het land en hadden wij op aanraden van onze vriend vier kilo potloden mee genomen voor de kinderen in het dorp. We besloten om de potloden zelf te gaan brengen naar een nabijgelegen school. Wat we toen zagen was werkelijk ver schrikkelijk. Er zaten zo'n hon derd kinderen in één lokaal en ze hadden echt niks. Geen ma terialen, geen sanitair, hele maal niets. Meubilair Al op de terugreis van onze va kantie besloten we een stich ting op te richten om deze scholen hulp te bieden." Zo werd Arsi Negelle in 2001 offi cieel opgericht. De stichting is vernoemd naar een plaats in de regio waar Gr- r Y De stichting helpt vijf scho len in Ethiopië. Zij biedt les materiaal als boeken, pen nen en papier. Bouwmate rialen worden aangeschaft en indien nodig laat Arsi Negelle door de plaatse lijke timmerman bankjes en tafels maken. Ook landbouwprojecten zijn gestart om inkomsten voor de scholen te krijgen. Op twee scholen is inmiddels een waterleiding gereali seerd. De mensen van de stichting reizen en verblijven op eigen kosten in Ethiopië. Propaganda wordt (behalve een bijdrage door de provin cie Zeeland) uit privé-mid- delen betaald. Het sponsor geld gaat volledig naar Et hiopië. Meer info: www.arsi- negelle.nl. Bijdragen kun nen overgemaakt worden op: 3038.41.354. eet en haar echtgenoot Jan de Bruijne, penningmeester van de stichting, samen met de overige bestuursleden hun werk verrichten. "Ieder jaar gaan we naar Ethiopië waar we overleggen met een vaste coör dinator. Hij geeft aan waar ge brek aan is, vervolgens probe ren wij zoveel mogelijk om dat gene wat nodig is in de regio te laten maken. Zo voorzien we de scholen van meubilair dat in Greet de Bruijne, secretaris van Arsi Negelle, bezoekt deze week scholen in Ethiopië, foto: marina me uers Ethiopië gemaakt wordt. Bijna alles is daar te vinden, maar vaak moeten enorme afstan den overbrugd worden om de materialen ter plekke te krij gen. Modelschool De eerste school die we heb ben opgeknapt, is nu benoemd tot modelschool van de regio. Er is water en elektriciteit, za ken waar wij in Nederland niet eens bij stil staan. Het is be langrijk dat onderwijs gestimu leerd wordt. Vooral meisjes hebben nog steeds een ach terstand als het om onderwijs gaat. Ik zie het dan ook als mijn taak als enige vrouw in de stichting om hier alert op te zijn. Inmiddels merken we dat moeders echt blij zijn als hun dochters naar school gaan. Ik ben daar best wel een beetje trots op." Naam: Greet de Bruijne. Ge boren: 3 juni 1951 in Goes. Getrouwd: met Jan de Bruij ne, één zoon en één dochter. Hobbies: vroeger taarten bakken, nu Arsi Negelle, zelf filmen, wandelen, lezen.

de Faam | 2008 | | pagina 23