r Bloembollen planten Uitvoering Bolwerkenplan Schaatsen op de Markt Middelburg, vogelvriendelijkste- stad in 2009? A dé Weekkrant |De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 12 november 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Maandag 8 december organi seert Middelburg in Beweging een themabijeenkomst 'Algemeen be leid in de sportvereniging'. De bij eenkomst vindt plaats bij voetbal vereniging FC Dauwendaele in de Kruitmolenlaan en begint om 19.30 uur. Uit verenigingsbezoeken blijkt dat bij meerdere verenigingen vraag is naar informatie over bepaalde onderwer pen in de sportwereld en het vereni gingsleven. Middelburg in Beweging biedt de verenigingen de komende jaren kansen om informatie te verkrij gen over onderwerpen die actueel zijn binnen het verenigingsleven. Elke twee a drie maanden organiseert Middelburg in Beweging een thema bijeenkomst. Sportverenigingen uit de gemeente Middelburg hebben de mogelijkheid om zich hiervoor in te schrijven. De bijeenkomsten duren ongeveer 2,5 uur en zijn informatief van aard. Voor meer informatie over of aan melden voor de themabijeenkomst neem tijdens kantooruren contact op met Patrick de Guchteneire, telefoon (0118)67 57 97 of p.de.guchteneire@middelburg.nl. Aanmelden kan tot 5 december en er kunnen maximaal vier personen per sportvereniging zich opgeven. De ijsbaan op de Middelburgse Tot en met zondag 4 januari is de op. De huurprijs voor een paar schaat- Markt gaat op 6 december weer schaatsbaan iedere dag open van 9.00 sen is 2,50 euro per uur. Het is ook open. Vanaf 14.00 uur kan iedereen tot 22.00 uur. mogelijk om een 5 of 10 rittenkaart te komen schaatsen. Voor 3,50 euro per uur mag je de baan kopen. Dan ben je goedkoper uit. Sinds twee jaar voert de gemeente het 'Onderhoudsplan Bolwerken' per fase uit. Dit najaar staat de volgende fase op de agenda. Het Realisatiebedrijf van de gemeente Middelburg start hiermee op 17 november. De werkzaamheden vinden plaats in achterwand' - de beplantingstrook het parkdeel tussen de Vlissingse- en tussen het pad en de oude stad - de Seismolen. Met name de 'groene wordt opgeknapt en beplant. Tijdens het werk is het bolwerk plaatselijk niet toegankelijk. Voor vragen tijdens de uitvoerings werkzaamheden kunt u contact opnemen met de heer J. Eggebeen 67 53 08. Deze week gaan weer op diverse plaatsen in Middelburg bloembollen in de grond om de stad in het voorjaar meer kleur te geven. Duizenden bollen worden geplant langs de wegen en perken, zoals hier op de Groenmarkt. Foto: Jan Koole Het heeft niet zo mogen zijn. Middelburg is niet de vogelvriende lijkste stad van Nederland gewor den. Zoetermeer, Heerhugowaard en Terneuzen zijn wel nomineerd voor de Stadsvogelprijs 2008, die begin december in Utrecht wordt uitgereikt. Broedvogelinventarisatie Er waren wel veel veren en pluimen voor Middelburg vanwege de zeer grondige en gedegen inventarisa tie, die stadsvogelaar Jaco Walhout dit en vorig voorjaar verzorgde in op-dracht van de gemeente. Die inventarisatie, een opname van alle in Middelburg broedende vogels - 67 soorten in totaal -, is een mooie basis voor verdere actie, aldus de jury. Niet alleen biedt de inventari satie een zeer interessante be schrijving van de in Middelburg broedende vogels, compleet met prachtige kaartjes, maar bovendien worden in het 103 bladzijde dikke rapport heel wat aanbevelingen gedaan om op een eenvoudige en (meestal) goedkope wijze vogel- vriendelijke maatregelen te treffen. En met de uitvoering ervan zou Middelburg volgend jaar wel eens hoge ogen kunnen gooien in de strijd om. het predicaat vogelvrien delijkste stad van Nederland 2009. Resultaten Bladerend in het inventarisatierap port vallen heel wat (vogel)zaken op. Zoals te verwachten een wisse lend beeld: Soorten nemen toe, soorten nemen af of verdwijnen zelfs. Zo zijn de kievit, de patrijs en de zomertortel op een enkele toe vallige passant na uit de stad ver dwenen. Ook met de zanglijster, die Gemeente Middelburg gaat in de Meanderhof en de Meanderhofstraat een schoonwaterriool maken. Wie meer wil weten over de het werk is van harte welkom op een informa tieavond op woensdag 19 november. De bijeenkomst begint om 19.30 uur vaak eind december al zijn eerste voorjaarstonen laat horen, gaat het niet goed. Broedden er in 1989 nog een dikke honderd paar in Middelburg, in 2008 werden maar 67 "territoria" vastgesteld. Zijn neef Merel daarentegen, neemt flink toe, met 749 paartjes ziet de stad er "zwart" van. Ook andere zangvogels, zoals de zwartkop, de winterkoning, heggenmus en de mezen doen het erg goed, ondanks de toename van de ekster, die er vaak - en zoals blijkt, dus ten onrechte - van verdacht wordt de zangvogelstand te decimeren. Nieuwkomers in Middelburg zijn de zilvermeeuw en de kleine mantel meeuw, die in de buurt en op het dak van de terminal van vervoers bedrijf Connexxion een kleine kolo nie gevestigd hebben. Dit zijn maar wat krenten uit de pap, want er valt nog veel meer te vertellen over onze gevederde vriendjes in de stad. Wilt u meer weten, vraag dan bij MICMEC de digitale versie van het rapport op via micmec@zeelandnet.nl Nestkastenverkoop Ter ondersteuning van de vogels oorten die de laatste jaren in aan tallen afnemen is er nogmaals (voor het derde en laatste jaar) een nest- kastenactie, en wel voor de huis mus, de vliegenvanger, de specht, de huiszwaluw en de boomkruiper. Deze kasten zijn weer te koop in de Mi-lieuWinkel met 50% korting, mits de kast in Middelburg komt te han gen. U vindt de MilieuWinkel in de Reiger-straat. Openingstijden zijn: dinsdag tot en met vrijdag 13.30 - 17.00 uur, donderdags 10.00 - 17.00 uur. in het'ontmoetingscentrum Dauwen daele aan de Vrijlandstraat. Medewerkers van de gemeente en van Ingenieursbureau Royal Has- koning presenteren de plannen. Daarna is er gelegenheid tot het stel len van vragen. Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2008 | | pagina 9