Onthulling glasplaat Art. 1 Het woord aan raadslid Monique Baltus Omruilactie kliko's Sinterklaas komt op 15 november naar Middelburg Reclamebesluit dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL grondwet Woensdag 12 november 2008 - Pagina 8 Voorafgaand aan de raadsvergade ring van afgelopen maandag, ont hulden directeur van Art. 1, mevrouw M. de Heide en burge meester K. Schouwenaar een glas plaat met artikel 1 van de Grondwet. Middelburg is de eerste Zeeuwse gemeente die op zo'n manier aandacht hier aan schenkt In juli van dit jaar nam de gemeente raad een motie van GroenLinks aan om de tekst van Artikel 1 van de Grondwet in de raadzaal een promi nente plaats te geven. Het is een tekst die iedere inwoner van Nederland hoort te kennen. Toch komen er regel matig situaties voor waarbij mensen zijn vergeten dat dit artikel een belang rijk mensenrecht voor de Nederlandse samenleving is. Met deze onthulling complimenteert mevrouw De Heide namens de lande lijke vereniging Art. 1 de leden van de raad en het college van B&W met dit initiatief. Art. 1 zet zich in om discri minatie te bestrijden en gelijke behandeling van iedereen te bevor deren. Zeeuwse burgers kunnen te recht bij het Anti Discriminiatie Bureau Zeeland (ADB Zeeland) wan neer zij zich gediscrimineerd voelen of ongelijk behandeld. Het ADB Zee land is lid van Art. 1. Meer informatie is te vinden op www.artl.nl Er is gebleken dat voor veel huishou dens de inhoudsmaat van de kliko's niet toereikend is. Om die reden is er voor 2009 een inruilactie ingepland. Tijdens de wisselactie kunt u eenmalig gratis uw restafvalcontainer inruilen tegen een exemplaar met een andere inhoudsmaat. Ook kunt u tijdens deze actie een extra gft-container aanvra gen. Bent u tevreden met uw huidige afvalcontainers, dan hoeft u uiteraard niets om te ruilen. Alle inwoners van Middelburg die gebruik maken van een kliko hebben hierover een brief met antwoordkaart ontvangen. Heeft u geen brief ontvangen of bent u de ant woordkaart kwijt geraakt, dan kunt u alle benodigde informatie terug vinden op www.middelburg.nl onder milieu en afval. m Artikel I Mm dte zich in :\'ederfand hemden, worden in geftjfy gei aden gehjhjehandeld. (Discriminatie -wegens godsdienst, levensovertuiging, politiegezindheid, ras, geslacht of op welgegrond dan ooi. is niet toegestaan. Zaterdag 15 november brengt de Pakjesboot nr. 7 sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met vijf tig zwarte pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burgemeester Koos Schouwenaar. Evenals voorgaande jaren zal het weer een gezellige drukte worden bij de Beatrixbrug. Vele kinderen zullen daar staan wachten op de komst van sinterklaas. In afwachting daarop is er een leuk programma, zodat dat de kinderen zich niet hoeven te vervelen. Zo war men Mik Benno (het bekende kin dertheater) het aanwezige publiek al op, samen met Juniorenkorps Johan Friso en ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland. Na aankomst gaat de sint vergezeld van zijn zwarte pieten via de Dwarskaai en de Dam naar de Graanbeurs op het Damplein. Daar staat hij even stil bij het optreden van toneelgroep Duinaert. Duinaert geeft van 12.30 tot 14.30 uur verschillen de voorstellingen. Daarna gaat sinter klaas via de Korte en Lange Delft, Markt, Gravenstraat, Zusterstraat, Plein 1940, Korte Geere, Langeviele naar het podium op de Markt, waar de muziekgroep OOR ONS NOE uit Goes al vanaf 13.30 uur bezig het publiek te vermaken. Om 15.00 uur wordt de sint met zijn gevolg door burgemeester Koos Schouwenaar officieel ontvangen. Om 15.30 uur gaat sinterklaas te paard voor de tweede ronde door de winkelstraten van Middelburg. Foto: Jan Koole Fantastische toekomst De fractie van de PvdA bezoekt re gelmatig de wijken en dorpen van Middelburg. Als we een uitnodiging krijgen komen we, maar we gaan ook op eigen initiatief. Voor de zomer wa ren we te gast in Nieuw- en Sint Joos land. Door dorpsbewoners zijn we rondgeleid door het hele dorp en hebben we vele aspecten van het dorpsleven besproken. Soms kunnen we gelijk actie ondernemen zoals bij de speeltuin. Deze was naar ons idee echt aan vernieuwing toe. Op ons ini tiatief is de organisatie van de Make a Difference Day i.s.m. de werkgroep activiteiten van het Dorp van de Toekomst hiermee aan de slag gegaan. Tijdens het MADD weekend is een begin gemaakt met het op knappen van de speeltuin. Nieuw- en Sint Joosland is een dorp dat volgens ons zeer positief werkt aan de toekomst. De aanleg van de N57 heeft grote gevolgen voor het dorp. Hoe houd je daarbij het voor zieningenniveau hoog? Kan er een winkel komen en komen er kinderen uit de Mortiere naar de basisschool? Alles komt aan bod en het hele dorp praat mee. Op 17 november presen teren ze het eindresultaat aan de raad. De PvdA heeft er alle vertrou wen in dat Nieuw- en Sint Joosland een fantastische toekomst tegemoet Foto: Jan Koole gaat. Wij zullen ze ondersteunen als het nodig is. Nieuw drugsbeleid Nederland kent al jaren een gedoog beleid. Aanvoer van de softdrugs is illegaal, maar het gebruik en verkoop hiervan mag onder strenge voor waarden. De afgelopen jaren is bij gemeenten veel ervaring opgedaan en kritiek hierover geuit in Den Haag. Het wordt dan nu ook wel eens tijd dat Den Haag beslist legalisatie of niet? Terug naar Middelburg; Moeten we nu wel of niet een coffeeshop in de stad faciliteren? Zelf vind ik het gebruik van drugs zeer ongewenst, maar als raadslid moetje nu eenmaal besluiten nemen die verder gaan dan je eigen waarden en normen. De raad heeft besloten dat er ruimte is voor twee coffeeshops in de stad. Coffeeshops moeten zich wel aan de regels houden en er moet geen over last zijn voor de buurt. Door de slui ting en daarop volgende juridische procedures van de twee huidige shops lijkt het erop dat we binnen kort weer te maken krijgen met een langdurig coffeeshoploos tijdperk in Middelburg. Als PvdA willen we voor komen dat de overlast van dealen naar de wijken verschuift. Ook het opzadelen van de buurgemeenten met de Middelburgse klanten vinden wij niet netjes. Daarom pleitten wij er bij het college voor om de juridische procedures van Roxy en Sixty two niet af te wachten. We moeten nu alvast kijken op welke plek en welke ondernemers voldoen aan de door de raad gestelde kaders. Op deze manier hopen we het coffee-shoplo- ze tijdperk tot een minimum te beper ken. Ziet u toch dat het deal- en gebruikgedrag in uw buurt toeneemt? Laat het ons weten. Monique Baltus PvdA fractie info@moniquebaltus.nl Middelburg is trots op haar gemeente. Met name de binnenstad met haar monumenten is een pareltje. Dit parel tje koesteren we en proberen we zo mooi mogelijk te houden. Eén van de manieren om de gemeente mooi te houden is door middel van het recla- mebeleid. Het reclamebeleid maakt onderdeel uit van het welstandsbeleid en zegt dus iets over het uiterlijk aan zien van de reclames op en bij panden. Een ondernemer wil zijn producten verkopen en wil daarom veelal opval len. Opvallen kan op meerdere manie ren. Waar we het in Middelburg over eens zijn, is dat het niet de bedoeling is dat ondernemers elkaar gaan "overschreeuwen" met reclame-uitin gen. Door eisen te stellen aan het aantal, de grootte en de vormgeving van de reclame, kan iedere onderne mer evenveel reclame maken, dus zonder elkaar te overschreeuwen. Door de bescheiden hoeveelheid reclame, blijven de achterliggende (historische) panden zichtbaar en blijft het straatbeeld aantrekkelijk. Op de gemeentelijke website www.middelburg.nl kunt u meer le zen over het reclamebeleid en de bij behorende reclamevergunning. Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2008 | | pagina 8