Nieuwe voorstelling Het Sinterfeest Sint Nicolaas wandeltocht Sint in Arnemuiden Kinderfeest Sintfantasy dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Oost-Souburg Leuke foto's? Sint Nicolaas komt aan in Vlissingen, Oost-Souburg en Sinterklaasintocht gemeente Veere Voor Sint Nicolaas Woensdag 12 november 2008 - Pagina 43 Middelburg De theatergroep Duinart treedt vanaf ongeveer 13.00 uur, door lopend op, in de Graanbeurs op het Damplein. Zij zingen een selectie van oude en nieuwe nummers. Mik en Benno begin nen rond 13.00 uur al te zingen op de Punt in Middelburg. Zij oefenen met de kinderen nog een keer alle bekende Sinter klaasliedjes. Sint Nicolaas zet zaterdag 15 november rond 13.30 uur voet op Middelburgse bodem en wordt ontvangen door burgemeester Koos Schouwenaar. Mik en Benno vertrekken om 13.45 uur op hun Quad naar de Markt, waar de pretband oor Ons Noe speelt. Sint Nicolaas loopt, vergezeld door Juniorenkorps Johan Friso en ONDA door het centrum van Middelburg. Via het Damplein, Korte Delft, Markt, Graven straat, Zusterstraat, Plein 1940, Korte Delft en de Langeviele gaat hij naar de Markt. Daar heet burgemeester Schouwe naar Sint Nicolaas om 15.00 uur nog officieel welkom. In de stoet lopen ook Pieten in hoepel broeken mee en rijdt een oldti mer pick-up truck en een thoka treintje met kleine Pietjes. Daar na volgt nog een rondwande ling door de winkelstraten. Het programma eindigt om 16.30 uur. MIDDELBURG - De Faam roept al haar lezers op om de leukste Sint Nicolaasfoto's te mailen naar red.faam@whm.wegener.nl. De leukste, liefste en ontroe rendste foto's worden in de krant geplaatst. ARNEMUIDEN - Sinterklaas komt zaterdag 22 november om 13.30 uur aan bij het Ha venplein in Arnemuiden. Dit dankzij de on dernemersvereniging en de woningbouwver eniging die respectievelijk 500 en 250 euro beschikbaar stelden. Vorig jaar kwam door onvoldoende geld de Sint niet aan in het dorp. Biggekerke Sint Nicolaas komt zaterdag 22 november om 14.00 uur aan bij het schoolplein in Biggekerke. Na een rond gang door het dorp is in Café Juliana een Sinterklaasfeest. Domburg Sint Nicolaas komt zaterdag 29 november om 14.00 uur aan bij het voormalige ge- meentehuis. Grijpskerke Sint Nicolaas komt zaterdag 29 november om 13.00 uur aan bij het dorpshuis. Koudekerke De aankomst van Sint Nico laas op zaterdag 22 novem ber begint om 14.00 uur bij sporthal De Couburg. Daar is een optreden van een to neelgroep en wordt Sint Ni colaas met zijn gevolg ont vangen door alle kinderen in het dorp. Er is een prijsuitrei king van de Sint Nicolaas kleurwedstrijd en van 15.30 tot 16.30 uur is er een Zwarte Piet disco. Om 19.30 uur is er een discoavond voor de jeugd van tien tot en met vijf tien jaar. Oostkapelle De intocht van Sint Nicolaas in Oostkapelle begint op za terdag 22 november om 14.00 uur. Via de speeltuin gaat de Sint met zijn Zwarte Pieten naar de Halve Maan. Serooskerke Sint Nicolaas komt op zater dag 29 november om 10.30 uur aan bij de kerk. na een muzikale rondgang kunnen alle kinderen even met hem praten in De Zandput. ook is er dit jaar weer een kleur wedstrijd. Veere Traditioneel komt Sint Nico laas in de stad Veere pas op 5 december aan. Dus ook dit jaar is dit onveranderd. Vrouwenpolder Sint Nicolaas komt zaterdag 22 november om 13.30 uur aan bij de vuurtoren. Westkapelle Sint Nicolaas komt zaterdag 22 november om 15.00 uur aan bij de kerk. Zoutelande De jaarlijkse traditionele Sin terklaasintocht in Zoutelan de is op zaterdag 22 novem ber. De Sint en zijn Zwarte Pieten arriveren om 13.00 uur bij het woonzorgcom plex aan de Bome in Zoute lande. Daarna maken zij, on der begeleiding van Muziek- vefeniging Luctor et Emergo uit Zoutelande, een rondrit door het dorp. Rond 13.30 uur zijn zij in Zaal Midden dorp waar alle kinderen iets lekkers krijgen. Presentator Reginald Peene luistert het feest op. Zie ginds kom door ellen de vriend VEERE - De kinderen in de gemeente Veere moeten nog iets op lekkers hun schoen wachten dan de kinderen in Vlissingen en Oost-Souburg. In de meeste dorpen komt de Sint op zaterdag 22 no vember aan, in Grijps kerke en Domburg pas de 29e en in Veere tradi tioneel pas op 5 decem ber. MIDDELBURG - Voor Sint Nicolaas breken weer druk ke tijden aan. Zaterdag (15 november) meert de pak jesboot aan in de haven van Vlissingen, Oost-Souburg én Middelburg. In de ge meente Veere komt de Sint pas een week later. Op de televisie is de aankomst in Almere te bekijken. In Vlissingen staat de aankomst in de Koopmanshaven rond 13.15 uur gepland. De Sint wordt op het de Ruyterplein verwelkomt door burgemeester Wim Dijkstra. Rond 14.00 uur maken Sinterklaas en zijn ge volg van vijfentachtig Zwarte Pieten in auto's, op paarden en lopend een rondrit door de stad. De optocht gaat van het Bellamypark naar de Spuistraat, de Coosje Buskenstraat, Bad huisstraat, Paul Krugerstraat, Scheldestraat, Aagje Deken straat, Coosje Buskenstraat en Spuistraat naar het zeemanser ve. Vanaf 14.30 uur zijn de Me lody Makers in het winkelcen trum te horen en iets later ko men daar de zwarte Pietenband en Inter Scaldis bij om de feest vreugde nog verder te verster ken. Sint Nicolaas en zijn Zwar te Pieten lopen tot 16.30 uur door het winkelcentrum om de Vlissingse kinderen te begroe ten en snoepjes uit te delen. GOES - In de Zeelandhallen in Goes is zondag 30 november Sintfantasy. Dat is een groot feest met wel honderd Zwarte Pieten. Kinderen kunnen er jumpen bumpen op tal van springkussen, glijden en roetsjen van glijhellingen, klimmen op een klimwand en daarnaast draaien, tot ze geen snoepje meer lusten. Gasten zijn Sint Nicolaas, de Regi's Kidsshow en Bas en Moes (bekend van Zoop). Kaarten kosten 10 euro via: www.ticket- point.nl. Het is van 12.00-18.00 uur. MIDDELBURG - Het Kinderkoor van de Zeeuwse Muziekschool zingt zaterdag 29 november Sinterklaasliedjes in de Zeeuwse Bi bliotheek en op het plein. Het begint om 13.30 uur. foto: ellen de dreu-erkens MIDDELBURG - Na de twee succesvolle voorstel lingen Vol Verwachting... en De Hulppiet presen teert Holmproducties trots hun nieuwe Sinterklaas voorstelling Het Sinterfeest In deze voorstelling speelt Rik (Eric Holm) wederom de hoof drol. Sinterklaas komt van avond op bezoek, want ze vie ren pakjesavond. Maar Rik heeft de pop van zijn zusje ka pot gemaakt en moet voor straf naar zijn kamer. "Nu je toch op je kamer moet blijven, kun je hem net zo goed opruimen, het lijkt wel op een vuilnis belt." Daar heeft Rik helemaal geen zin in. "Opruimen is voor meisjes", zegt hij. Maar hij moet wel, want hij wil het Sin terfeest niet missenWan neer hij zijn kamer aan het op ruimen is, komt hij allerlei din gen tegen die hij al een tijdje kwijt was. Zoals het fotoboek van opa, zijn hulp zwarte pie tenmuts, een echte ridderhelm en zijn vliegtuig. De voorstelling is te zien op 30 november vanaf 14.00 uur in het Spiegeltheater in Middel burg. Prijs: 7,50 euro. Duur is één uur. Tekst en spel: Eric Holm en techniek: Gerard Ad- riaanse. Een foto van een Zwarte Piet in Middelburg van vorig jaar. foto: frank husslage Sint Nicolaas bezocht vorig jaar Middelburg. foto: frank husslage VLISSINGEN - Wandelsport vereniging De Vrolijke Tippe laars houdt op zaterdag 29 no vember een Sint Nicolaas wan deltocht. Er kan vijf, tien, vijf tien en vijfentwintig kilometer gewandeld worden in Vlissin gen en omgeving. De starttijd voor de vijfentwintig kilometer is om 9.00 uur. De overige af standen beginnen tussen 10.00 en 13.00 uur. Inschrijven kan aan de start. Ook zijn Sint en Piet aanwezig met een traktatie. Er wordt ver zameld bij Clubhuis Zeeland Sport aan Baskensburgplein 4 in Vlissingen en meedoen kost 2,50 euro. Meer informatie via 0118- 464753. OOST-SOUBURG - In Oost- Souburg zijn zaterdag 15 no vember vanaf 12.30 uur kin deractiviteiten op de loska- de. Sinterklaas komt daar rond 13.00 uur aan. Hij wordt ontvangen door pre sentatrice Ramona van Zweeden en een wethouder. Op zijn paard Americo maakt de Goedheiligman vanaf 13.30 uur een rondrit door het dorp. Natuurlijk ver gezeld door een heleboel Pieten en traditie getrouw ook muziekvereni ging Vlijt en Volharding. De tocht eindigt rond 14.30 uur bij de kerk op het Oranje plein. Hier kunnen kinderen tot en met acht jaar met Sin terklaas op de foto en zijn er activiteiten.

de Faam | 2008 | | pagina 43