ZBsldnd Dankzij wintercheck minder pech op de weg Piet Vogelaar levert bijzondere bus aan Emergis Revolutionair fiets- zadel voorkomt medische klachten KTM X-Bow GT4 debuteert Nederlands teams in 4x4-hel Dagverlichting auto's vergroot verkeersveiligheid Marktaandeel zuinige huurauto's verdubbeld jaargang 1 november 2008 nummer 4 www.bovag.nl Hoe gezond fietsen ook mag zijn, urologen, gynaecologen en huisart sen komen dagelijks in aanraking met de nadelen van deze gezonde hobby: patiënten met bijvoorbeeld pijn of juist gevoelloosheid in de schaamstreek. Bij mannen komen daar nog prostaat- en erectieproble men bij. Een recent onderzoek in Nederland bracht aan het licht dat maar liefst 82 procent van de medici regelmatig patiën ten heeft met klachten die het gevolg zijn van fietsen. Tijdens lange fietstochten vVorden .de. bloedvaten in de schaams- treek apvtrg afgeklemd dat soms nog maar TO van de benodigde hoeveel heid zuurstof kan worden afgegeven. De nieuwste Érgogel zadels van het Itali aanse bedrijf Selle Royal, zijn dé oplos sing ter Voorkoming van deze fietsklach- ten. Het effect van de zadels is ver bluffend. Niet alleen eigen tests bewijzen dat, maar ook een recent onderzoek door ruim 130 gynaecologen, urologen en huisartsen in Nederland. Aanbevolen Van de Nederlandse medici die aan het onderzoek deelnamen beveelt 78 pro cent het zadel aan na het zelf te hebben getest en onderzocht. Zo'n 30 procent van de deelnemers had pijn of een on comfortabel gevoel in de schaamstreek als gevolg van fietsen op hun eigen zadel. Tijdens de testperiode met het Ergogel zadel nam dat af tot slechts 7 procent. Bij de ontwikkeling van het zadel werd rekening gehouden met anatomische verschillen tussen man en vrouw en de verschillende zitposities op racefiets, mountainbike en stadsfiets. Het resultaat is een serie van zes specifieke Ergogel TM zadels. De resultaten van het Nederlandse on derzoek zullen worden gebruikt voor de verdere ontwikkeling van de revolutio naire Ergogel TM serie. Heel Nederland is alweer ingesteld op de wintertijd. De winterperiode vraagt ook om onderhoud aan de auto. Onderhoud dat van belang is om goed zichtbaar te zijn en optimaal grip te hebben op de weg. Want slecht weer is vaak de oorzaak voor een toename in het aantal ongelukken of pech onderweg. Vaak door mankementen die gemakkelijk voorkomen hadden kun nen worden. Tango waarschuwt automobilisten voor de ko mende wintertijd en komt haar klanten tege moet met een gratis wintercheck. Eén keer tan ken bij Tango is al voldoende voor de gratis win tercheck. Geen automobilist wil in de winter met pech langs de weg komen te staan. We denken aan de ruim 130 verkeersongevallen op dinsdag 25 maart van dit jaar toen autorijdend Nederland werd overvallen door gladheid. Reden genoeg voor Tango om de automobilist te trakteren op een gratis wintercheck. Klanten van Tango kun nen met hun tankbonnummer direct online een afspraak maken bij een garagebedrijf bij hun in de buurt. Gratis Tango wintercheck op tien punten Tijdens de gratis wintercheck controleert het ga ragebedrijf de auto op tien essentiële punten, zo als onder andere de koel- en remvloeistof, de verlichting en natuurlijk de banden. Eén keer tanken bij Tango is voldoende voor de gratis wintercheck. Algemeen directeur Martijn Beek huizen van Tango: "Door de zachte winters lijkt de noodzaak minder groot om de auto winter- klaar te maken. Maar een paar slechte dagen kan voor veel problemen zorgen. Om dit te voorko men helpen we onze klanten een handje door de wintercheck gratis aan te bieden. Iedere auto mobilist kan eenvoudig deelnemen, één keer tanken is al voldoende." De gratis wintercheck is mogelijk tot en met ja nuari 2009. Via de speciale website www.tango- wintercheck.nl kan iedereen het dichtsbijzijnde. Tango tankstation en bijpassende garagebedrijf vinden. Het was een heus feestje bij Emergis in Kloetinge, toen de nieuwe Fiat Ducato af geleverd werd. het is tenslotte ook niet niks: een helemaal gratis nieuwe auto én meteen een prachtige nieuwe mogelijkheid om cliënten van Emergis op te leiden tot chauffeur. Bovag-autobedrijf Piet Vogelaar uit Goes en Emergis hebben al jaren een goede zakelijke re latie. Emergis maakt gebruik van alle faciliteiten die het Goese automotive-bedrijf te bieden heeft: er worden auto's gehuurd, er zijn auto's van Emergis onderweg via een leaseconstructie en ook heeft Emergis auto's gekocht bij Piet Vo gelaar. "En uiteraard hebben wij ook bussen van Emergis in onderhoud," legt Piet Vogelaar uit. Zeker voor de verhuur van personenbussen doet Emergis graag zaken met Piet Vogelaar: „Wij le veren onze huurbussen af op de plaats waar ze nodig zijn, waardoor er geen extra werk is aan een flexibel wagenpark." Gratis De Fiat Ducato die donderdag 30 oktober afge leverd werd is toch weer iets bijzonders. Emer gis kreeg deze bus namelijk helemaal gratis. De professionele sponsorwerver GG Sponsor heeft bij relaties van Emergis en bij eigen zakelij ke contacten de volledige aanschafprijs van de bus vergaard. Gert Jan de geus van GG Sponsor was zelf aangenaam verrast. "Beroepsmatig werf ik door heel Nederland sponsoren voor allerlei bedrijven. Hier in Zeeland was het voor het eerst in mijn carrière dat ik sponsoren heb moeten afwijzen. Emergis is zo positief bekend dat iedereen in Zeeland graag wil bijdragen aan deze instelling." Opleiding Emergis zou Emergis niet zijn, als niet alle mo gelijkheden van de nieuwe bus benut zouden worden om cliënten zoveel mogelijk te laten deelnemen aan het reguliere dagelijkse leven. "De cliënten nemen een groot deel van de werk zaamheden rondom de bus op zich. Enkele cliënten worden opgeleid tot chauffeur, anderen gaan de administratie en planning rondom het vervoer bijhouden en weer anderen houden de bus schoon."

de Faam | 2008 | | pagina 27