Zeeland zonder Ambulancedienst? Kunstinzeeland.nl De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Wijkagent [2EH1 Krokodillen overheersen het wijkbezoek in Paauwenburg Terre des Hommes in bieb Wereld C0PD dag in het ziekenhuis De Gebroeders Fountain in de Piek deweekkrant.nl Isbin live in Drvkkery Don Boscoschool geeft aan Cambodja Sponsort de meiden MB1 Woensdag 12 november 2008 - Pagina 20 stad." Even later geeft Leen Rottier van wijkraad Paauwen- burg de discussie een mysteri euze wending. "Laten we een maand wachten, dan denk ik dat iedereen tevreden is." Hij doelt op het aankomende voorstel over Iguana door de wethouder aan zijn college en gemeenteraad. De burgemees ter heeft tijdens zijn bezoek aan Paauwenburg gehoord dat er in de poort aan de Falckstraat, drugs wordt gedeald. "Als de politie komt gaan ze snel weg. Dus kunnen de agenten beter de poort van beide kanten-be naderen", stelt Wim voor. Er zijn ook signalen dat er bij de basketbalplaats aan de Ger- brandystraat drugs wordt ver handeld. Leen: "Ik heb zelf niets gezien. Maar als zich vreemde dingen voordoen meldt de wijkraad het aan de politie. Daar zijn goede contac ten mee." En dan is er nog die vreemde keiharde knal meestal op vrijdagavond. "Vuurwerk", roepen meerdere bewoners. Dat gebeurt in het park bij de Ruys de Beerenbrouckstraat. Richard Allaast vraagt zich af of er herinrichtingsplannen zijn voor de Gerbrandystraat. Hij maakt zich zorgen over de ver keersveiligheid. Wethouder Rob van Dooren gaat bekijken wat de mogelijkheden zijn. VLISSINGEN - Tijdens het wijkbezoek maakten burge meester en wethouders een rondrit met de paarden tram. "Het valt mij op dat de buurt mooi groen is en mim van opzet", zegt wethouder Frans Prins. Bezoek Paauwenburg door marcel van der voort VUSSINGEN - Tijdens de buurtbijeenkomst afgelo pen donderdagavond, als afsluiting van het college bezoek aan het Vlissingse Pauwenburg, is de mogelij ke komst van reptielenzoo Iguana naar park West duin, het meest besproken onderwerp. Een groot deel van de bezoekers in het Majoraat is tegenstander. Blijkbaar is er geen angst voor mogelijk ontsnappingen van krokodillen of slangen, maar weerstand tegen de bebouwing tussen het groen en de komst van meer auto's. "Niemand zit hierop te wachten in het mooi ste stukje natuur van Vlissin- gen", roept iemand. Wethou der Piet Polderman legt uit dat Iguana geen loopbruggen voor invaliden mag aanleggen op de locatie aan het Bellamypark en niet goed meer kan functione ren. Omdat vanwege de dijk versterking een nieuw bestem mingsplan voor het gebied moet komen, opperde Piet dat Iguana wellicht naar Westduin kan. Inmiddels heeft de ge meenteraad hem gevraagd an dere locaties te onderzoeken. Sjaak van der Linden: "Het lijkt alsof iedereen tegen is, maar ik niet. Iguana onderbrengen in het park is leuker dan in de VUSSINGEN - De wijkraad van Paauwenburg heeft tij dens het bezoek van burge meester en wethouders een lijst met negenendertig aan dachtpunten overhandigd. De buurt wil een medisch centrum in het Open Hof met huisartsen, tandartsen en therapeuten. De commu nicatie met de gemeente moet beter. Betere bestra ting en rechtere trottoirs, geen hondenpoep en hoge re hondenbelasting. Tweede hond twee keer zoveel beta len en bij de derde viervoeter zelfs drie maal. Verkeers snelheid beperken in de Gerbrandystraat, Alexander Gogelweg, Paauwenburg- weg, Bachlaan en Burge meester van Woelderenlaan. En als het aan de wijkraad ligt komt de wijkagent snel terug in Paauwenburg. De wethouders Piet Polderman en Frans Prins hebben veel bekijks tijdens hun rondrit met de paardentram. foto: izaak verkeste. MIDDELBURG - Het Centrum voor Beelden de Kunst Zeeland lanceert op 14 november een nieuw platform voor de kunstliefhebber die in Zeeland woont of Zeeland bezoekt: www.kunstinzeeland.nl. Op deze website staat het kunstaanbod van de provincie op een rijtje. De website is bedoeld voor zowel het publiek als voor de aanbieder van kunst. MIDDELBURG - Autoservice Van liere uit Middelburgt spon sort de komende drie jaar het meisjes-damesteam MB1 van Voetbalclub Dauwendaele. Het Middelburgse team is daar enorm blij mee. foto: p.r. MIDDELBURG - In de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg is er van 18 tot en met 29 november een kraam van Terre des Hommes. Naast de be roemde sokken van de handwerkclub en hun verdere zelfgemaakte artikelen zijn er ook Sint Nicolaas spulletjes, kerstdecoraties, sieraden en speelgoed te koop. Terre des Hommes Middel burg ondersteunt het project Shapla. Dit is een höspitaalschip, dat in de delta van Bangladesh vaart. Support for Kids Blije gezichten bij de ABS in Middelburg. foto: p.r. VLISSINGEN - Blije ge zichten bij twee Middel burgse en twee Vlissingen - se basisscholen dankzij de creatieve wedstrijd Sup port for Kids van De Hy- potheker Middelburg en Vlissingen. Vier bijzondere kinderwensen gingen in vervulling. De scho len wonnen een cheque ter waarde van 2.500 euro voor de winnaar en 1.500,- euro voor de runner-up. Voor Vlissingen gaat de hoofdprijs naar de Ra- vensteijn school en is de twee de prijs voor De Branding. In Middelburg is de hoofdprijs voor de ABS en de tweede prijs voor de Acaciahof, locatie Sin gel. De prijzen zijn uitgereikt door de wethouders van on derwijs van de gemeente Mid delburg en Vlissingen. Totaal is er dus 8.000 euro verdeeld. De deelnemende scholen die niet in de prijzen zijn gevallen hebben allen tien leren voet ballen ontvangen. Met de actie 'Support for kids' wil De Hypotheker haar goede relatie met een grote groep klanten in Middelburg en Vlis singen extra benadrukken. door j0sie kneepkens VLISSINGEN -Medewer kers van de ambulance dienst Zeeland vragen bij diverse gemeenten in Zee land aandacht voor het dr eigende faillissement van de Regionale Ambulance Voorziening Zeeland (RAVZ). "Door mismanagement van de voormalige directeur en Raad van Toezicht en slechte be drijfsvoering, zitten wij nu op gescheept met de erfenis van een enorme schuld en exploi tatietekort", legt Anne Maas van het actiecomité uit. Eén van de maatregelen is het be knibbelen op het salaris van het rijdende personeel. Ook ge maakte overuren dreigen niet meer uitbetaald te worden bij faillissement. "Wij zijn de dupe van het falen van managers die inmiddels weg zijn" zegt Maas. Misere "Ondanks alle misère vinden wij het belangrijk kwalitatief ho ge ambulancezorg te blijven bieden aan de bevolking. Het opboksen tegen de enorme schuld, waar wij als personeel geen invloed op hadden, voelt niet eerlijk" vervolgt ze. "We vragen dan ook aan alle ge meenten boven de Wester: schelde een incidenteel bedrag om onze schuld te laten slinken en het voortbestaan van deze zorg te laten voortbestaan. De Zeeuwse bevolking heeft er im mers recht op", besluit ze. VUSSINGEN - COPD is een afkorting van de Engelse term 'Chronic Obstructive Pulmonary Disease'. Het is een verzamelnaam voor de longaandoeningen chroni sche bronchitis en longem fyseem. Dit jaar houdt het Astma Fonds weer een COPD campagne en richten zij zich op de doelgroep veertigplussers, rokers of ex- rokers met klachten als kort ademigheid, hoesten en/of slijm. Op woensdag 19 no vember kunnen mensen, die in bovenstaande doelgroep vallen, op deelnemende lo caties gratis een longfunctie meting laten doen. Zieken huis Walcheren uit Vlissin gen doet mee met de Natio nale Longfunctiemeting op 19 november. VLISSINGEN - Jong talent, een Amerikaanse zanger en de gebroeders Fountain, het is allemaal te zien tijdens het komende Piekweekend, vrij dag 14 en zaterdag 15 no vember in De Piek in Vlissin gen. Jonge talentvolle bands uit de regio spelen vrijdag het dak eraf, gevolgd door Uttle Things That Kill die za terdag spelen. De groep be staat uit de gebroeders Anto- nie en Spif Fountain en hun Nederlandse kornuiten Her man Ypma en Michel Haver kamp. Energieke -nummers met een melancholische on dertoon. Supportact zater dag is de Amerikaanse zan ger Benjamin Winter. Zaal open: 21.00 uur. www.depiek.nl O je eigen wereld op MIDDELBURG - De Belgi sche akoestische gitarist en luitist Gilbert Isbin speelt za terdag 15 november in De Drvkkery in Middelburg. Hij speelt vooral eigen komposi ties op gitaar en luit, waarin hij zich laat beïnvloeden door jazz, wereldmuziek, modern klassiek en folk. Ver der brengt hij ook eigen be werkingen van onder andere Nick Drake, Django Rein- hardt, Jimi Hendrix en Miles Davis. Het optreden is vanaf 15.00 uur in de Brasserie. 's HEERENHOEK - In de nieuwgebouwde Don Bos coschool De Blikvanger in 's Heerenhoek overhandigde de directeur van de school, Jos Huijbrechts, aan Hecor Loontjens van de Stichting Sawasdee een cheque van 900 euro. Dit is de opbrengst van de actie Don Bosco school Zeeland voor Don Boscoschool Cambodja. Het geld wordt besteed aan de nieuwbouw van een school voor kinderen die niet kun nen lezen en schrijven en die eerder als kindslaven moes ten werken in de steenfa brieken in Battambang. 'M Lier

de Faam | 2008 | | pagina 20