STICHTING PALLADIUM Officiële Med edelingen A milieu Faam ALTIJD ACTUEEl: DEWEEKKRANT.NL van de Provincie Zeelanc nformatie over het provinciaal bestuur, zoals AbdijNieuws, vindt u op www.zeeland.nl WOENSDAG 12 NOVEMBER 2008 Stadhuisplein 12, Postbus 51 4380 AB Vlissingen, telefoon (0118) 420460 www.stichtingpalladium.nl STICHTING PALLADIUM Activiteiten november 6 november sticker- ruilmiddag in appartemen tencomplex Weyeblick no. 11; 15.30-17.00 uur; gratis 13 november Rad van Fortuin in zorgcentrum Weyevliet; aan vang 14.00 uur; gratis •17 november bloemschikken in zorgcentrum Weyevliet; 14.00-15.30 uur; kosten 10 25 november koersbaltoernooi in -wijkcentrum De Kwikstaart; 14.00-16.00 uur; gratis 28 november disco in jonge rencentrum De Paraplu in Vlis singen; 19.30-22.30 uur; kinde ren 8-12 jaar; toegang gratis Zie voor meer informatie www.stichtingpaliadium.nl Woensdag 12 november 2008 - Pagina 13 Onderzoek jongeren 5 Vorige maand is aandacht besteed aan de resultaten van het onder zoek onder de Vlissingse jonge ren in de leeftijdsgroep van 10-12 jaar. Deze week aandacht voor de resultaten in de leeftijdsgroep van 18-23 jaar. Conclusies Zo'n 38% zegt dat er een wijk- of jongerencentrum in de buurt is, één op de drie jongeren geeft aan dit niet te weten. De ervaring dat er in de wijk weinig tot niets te doen is en de aanwezigheid van hangjongeren worden als de meest negatieve aspecten gezien. Voetballen, computeren, uitgaan, lezen, dansen, fitnessen en muziek zijn de meest genoemde hobby's. Een groep van 47% is ook lid van een vereniging of club anders dan een sportclub. Binnenshuis hou den de jongeren zich in hun vrije tijd vooral bezig met internetten, muziek luisteren, televisie kijken en lezen. Buitenshuis betreft dit het naar de stad, café, strand of bioscoop gaan. Als ze naar buiten gaan, blijven de meeste 18-23 jarigen (59%) niet in de buurt/wijk waar ze wonen. Dit is omdat er naar eigen zeggen niets te doen of te beleven valt. Qua voor zieningen missen ze met name een ontmoetingsplaats, zoals een jongerencentrum, buurthuis, club huis of uitgaanscentrum. Ook een grasveld/sportveld en een horeca gelegenheid staan hoog op het ver langlijstje. Zo'n 13% weet dat er regelmatig activiteiten voor hun leeftijdscate gorie worden georganiseerd. Blijft het feit dat 87% niet weet dat er activiteiten worden georganiseerd! Een groep van 49% ziet graag dat er meer aanbod komt. De voorkeur gaat uit naar sportactiviteiten, con cert/muziek en buurtfeesten, bij voorbeeld een barbecue. Van het aantal jongeren is 17% in principe bereid om mee te willen denken en helpen met het opzet ten van activiteiten in hun buurt/ wijk. Zij denken met name aan uiteenlopende sportactiviteiten en voorzieningen. De ideeën variëren van het aanleggen van een voetbal veld of kooi tot een skatebaan, bas ketbalvoorziening en een Vlissings zwembad. Het feit dat er in wijk- en jon gerencentra activiteiten worden georganiseerd, is bij 28% bekend. Zij kwamen vooral via mond-tot- mondreclame en huis-aan-huisbla- den aan deze informatie. De informatievoorziening omtrent activiteiten laat nog enigszins te wensen over. Zo'n 12% zegt goed geïnformeerd te worden, 67% vindt van niet. Voelt men zich niet goed geïnformeerd, dan wordt men bij voorkeur 'bijgepraat' via een adver tentie in de Faam of de Vlissingse Bode of op digitale wijze. Jonge (alleenstaande) moeders Het is niet niks om al op jonge leef tijd moeder te worden. Je hebt er opeens een extra 'taak' en verant woordelijkheid bij. Ook komt er veel bij kijken als het bijvoorbeeld gaat om 'papierwerk' en opvoe ding. Het kan daarom fijn zijn om andere jonge moeders te ontmoe ten om ervaringen en ideeën uit te wisselen. In Vlissingen is sinds november 2005 een groep voor jonge (alleenstaande) moeders tot en met 23 jaar actief. Eens per twee weken worden in wijkcentrum Het Bolwerk, Lin- deijerlaan 8 in Vlissingen (achter winkelcentrum Papegaaienburg) op vrijdag van 10.00 uur tot 12.15 uur bijeenkomsten gehouden. De eerstvolgende bijeenkomst is op vrijdag 21 november. De bij eenkomsten zijn gratis en er is kinderoppas. Ook meisjes die zes maanden zwanger zijn, zijn van harte welkom. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de stichting. Kindermiddag in Oost-Souburg Vanaf 5 november vinden in wijk centrum De Regenboog in Oost- Souburg wekelijks op woensdag middag van 13.30 tot 15.00 uur activiteiten plaats voor kinderen van 5 tot en met 10 jaar. Kinderen die het leuk vinden om met leef tijdsgenootjes spelletjes te spelen en knutselwerkjes te maken, zijn van harte welkom. De deelnemers bijdrage is 1,- per keer. Roefeldag De naam Jantje Beton Roefeldag komt van het Belgische woord 'roe felen' wat snuffelen of ontdekken betekent. Op een roefeldag mogen kinderen een kijkje nemen achter de schermen van allerlei verschil lende beroepen en bedrijven. Tij dens het bezoek mogen ze zelf voor bakker, brandweerman, apotheker, etc. spelen. Naast het plezier staan de oriëntatie op werk en toekomst voor kinderen centraal. Stichting Palladium gaat de komende tijd bedrijven en instel lingen benaderen om medewerking te verlenen aan de Vlissingse Roe feldag 2009. Bedrijven, instellin gen en mensen die het leuk vinden te helpen bij de organisatie kunnen zich bij de stichting aanmelden. Simon Humor in moeilijke tijden i fPét wordt de schuchtere homo- nele student tand heelkunde Camiel aangereden door de jeep van Simon. Simon is een stoere vrije jongen met een klein hartje. Hasjdealer, oer- hetero. Simon brengt Camiel naar de eerste hulp en een on waarschijnlijke vriendschap ont staat. Getrakteerd door Simon gaat Camiel met een groep mee naar Thailand. Daar wordt zijn vriendschap met Simon ernstig op de proef gesteld, waarna de twee elkaar uit het oog verliezen. Veertien jaar later loopt hij Si mon opnieuw tegen het lijf. Deze is inmiddels ernstig ziek, maar doet daar opvallend luchtig over. Camiel raakt weer in de ban van Simon. Hij sluit vriendschap met diens twintigjarige dochter Joy en haar vijftienjarige broertje Nelson. Camiel maakt van dichtbij mee hoe Simon en zijn naasten met zijn ziekte omgaan. Met name de kracht en humor die Simon in deze moeilijke periode laat zien, zullen op Camiel een onuitwis bare indruk achterlaten. Mr. Bean The Complete Beantastic Box Stel dat je een zieke in huis hebt, die geen puf heeft om iets te doen maar zich toch snel gaat vervelen. Met Mr. Bean, The Complete Bean tastic Boxset komt hij dan toch de eerste dagen van ziekte wel door. The Complete Beantastic Boxset brengt Bean - The Movie, Mr. Bean's Holiday en Johnny English samen met een drietal dvd's waarop de televisieafleve ringen zijn samengebracht. In Bean - The Movie bereidt de cu rator van een Califomisch muse um de onthulling van een be roemd schilderij voor. Hij vraagt hulp aan de Londense Royal Na tional Gallery maar krijgt hun stunteligste medewerker: Mr. Bean. Mr. Bean's Holiday brengt de vakantie in beeld, die komiek aan de Franse Rivièra door wil brengen. Zijn reis wordt echter zo rampzalig als van Mr. Bean verwacht kan worden. In Johnny English tenslotte kruipt Rowan Atkinson in de huid van de laat ste Britse spion, die de diefstal van Britse kroonjuwelen wil on derzoeken. Besluit accepteren melding Schelde Marinebouw B.V. en Scheldepoort B.V. Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de melding Wet milieubeheer van Schelde Marine- bouw B.V. en Scheldepoort B.V.. De melding heeft betrekking op het bouwen van een nieuwe opslaghal voor (staal)platen en profielen binnen de inrichting aan Ritthemsestraat 500 te Ritthem. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 11 de cember 2008: bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Mid delburg op werkdagen van 8.00 17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren; bij de afdeling publiekszaken van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 december 2008 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gede puteerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben inge diend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. P. Beijaard (tel. (01181 631071). Bodemverontreiniging/ saneringsplan Plangebied Scheldekwartier Vlissingen Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben vastgesteld dat de bodem verontreiniging op de locatie ernstig is en hebben met het saneringsplan van MWH B.V. ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). Gedeputeerde Staten hebben besloten geen toepassing te geven aan de uni forme openbare voorbereidingsproce dure. De beschikking ligt van 12 november 2008 tot en met 26 decem ber 2008 ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 09.00-16.00 uur en op donderdag van 09.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 26 december 2008 een bezwaarschrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 6330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaar kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De beschikking treedt op 29 december 2008 in werking, tenzij binnen die ter mijn een verzoek om een voorlopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voor dat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Vermeer (tel. 0118-631926). Provincie Zeeland

de Faam | 2008 | | pagina 13