GEMEENTE VLISSINGEN WIJKRAAD PAAUWENBURG PLATFORM OOST-SOUBURG DORPSCOMITÉ RITTHEM INFORMATIE UIT DE WIJKEN EN DORPEN VLISSINGEN GEMEENTE WOENSDAG 12 NOVEMBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente De openbare vergadering van 8 oktober werd druk bezocht, de zaal was vol toen de vergadering werd geopend door voorzitter Leen Rot tier. Hoe belangrijk het is om aan de vergadering deel te nemen bleek al enkele dagen daarna toen twee wijkbewoners problemen mailden die uitgebreid op de vergadering waren besproken! Namens de gemeente Vlissingen was wethouder Van Dooren op deze vergadering aanwezig verge zeld door Peter Stok. Zij konden gelijk flink aan het werk met het noteren van diverse problemen en probleempjes in onze wijk. Daarbij werd door de heer v.d. Berg van de wijkkrant Klaver 4 opgemerkt dat ook tijdens de vorige vergadering al diverse zaken werden genoteerd maar dat daarna bitter weinig is gebeurd. Er werden wederom toezeggingen gedaan dat men zal trachten de uit voerenden te bewegen om, zo ver er geld beschikbaar is, aan werk zaamheden te beginnen. Skatepark Klachten over het nieuwe Skate park bleken onterecht omdat het werk daar nog niet klaar is. Er komt bestrating en grotere afvalbakken dan er nu tijdelijk staan. Ook zal toezicht worden geregeld. Schade aan grasperken Een klacht die elk jaar opnieuw voorkomt betreft de manier waarop gras in plantsoenen en par ken wordt gemaaid. De machines die hiervoor worden gebruikt zijn veel te zwaar waardoor ze, vooral bij vochtig weer, flinke sporen ach terlaten in de grasmat. Wethouder Van Dooren zal er achter aan gaan. Behoud Westduin als park Veel aanwezigen spraken zich uit tegen de vestiging van Iguana in het Westduin. Verstening van dit gebied moet worden voorkomen. Begin je met één gebouw dan vol gen er al spoedig meerdere. De wijkraad heeft dit al schriftelijk met de gemeente opgenomen. Daarbij heeft men er op gewezen dat op 26 oktober op een raadsbesluit het volgende amendement is vermeld: Grootschalige uitbreidingen en bebou wen worden - met uitzondering van nu in het gebied gevestigde en actief zijnde ondernemers (26 oktober 2006) c.a. en eventuele compenserende maatregelen als gevolg van de kustver- sterking - niet voorstaan. De Wijkraad Paauwenburg rekent er op dat de gemeente zich daaraan zal houden. Speelbos Na de vergadering van 8 oktober werd door de heer K. de Lange van Staatsbosbeheer een uiteenzet ting gegeven over de mogelijkheid om een speelbos voor kinderen in Paauwenburg te realiseren. Een speelbos is geen speeltuin maar een leuk stukje natuur met klim en klauter mogelijkheden in houten voorwerpen of levende bomen. De wijkraad bestudeert op het ogenblik deze mogelijkheid en heeft inmiddels de gemeente ver zocht om samen met de wijkraad en Staatsbosbeheer tot een plan te komen. Wij zullen u via de media op de hoogte houden van de vorderin gen van dit project. Eigen budget wijkraad Om het werk van de wijk- en dorps raden te steunen en meer bekend heid te gaan geven ligt er bij de gemeente een voorstel om in het vervolg jaarlijks een eigen budget per wijkraad beschikbaar te stel len. Deze regeling zal na goedkeu ring door de gemeenteraad in 2009 effectief worden. Meer dan voorheen doen wij nu een beroep op de bewoners van onze wijk om ons te melden waar verbeteringen kunnen worden aangebracht.. Burgerschouw Op 4 september werd door de afdeling Beheer Leefomgeving van de gemeente een startbijeen komst Burgerschouw gehouden. De bedoeling was om de burgers van onze stad er toe te brengen om mee te werken aan het schoon en leefbaar houden van de stad. Dat is dus precies wat de Wijkraad Paau wenburg al jaren samen met haar bewoners doet. De logica waarom er nu paral lel met het werk van de dorps- en wijkraden een burgerschouw wordt gearrangeerd ontgaat ons. De pre sentatie die gezien de dia's door het ingenieursbureau Oranjewoud werd gegeven zal wel aardig wat gekost hebben. Verder vinden wij het nogal eigen aardig dat de bijeenkomst in het stadhuis werd georganiseerd op dezelfde avond dat de dorps- en wijkraden in een andere zaal ver gaderden. Grenzeloos gebrek aan coördinatie of moeten we hier misschien iets achter zoeken. Speeltoestellen Enige tijd geleden heeft de wijk raad de gemeente verzocht om de staat van de speeltoestellen in de wijk eens goed te bekijken. Wij ontvingen eind augustus bericht dat de herstellingen en eventuele vervangingen op korte termijn zul len plaatsvinden. Er zal dan tevens in de Beaufortstraat een schommel worden geplaatst. Met dank aan de gemeente! Nieuwe leden Wijkraad Met het doel de gemiddelde leeftijd van de wijkraad te verlagen zijn twee enthousiaste nieuwe wijk raadleden aangetreden. Niek Peters, goed thuis in de gemeentelijke activiteiten, zal naast het algemene werk in de Wijkraad voor de agenda en notulen zorgen. Ollie Berrevoets gaat het verkeer en alles wat daarmee samenhangt op zich nemen. Op deze manier zijn ook de activi teiten veilig gesteld nu Henk v.d. Berg ons wegens verhuizing gaat verlaten. Welzijnscentrum Paauwenburg De Wijkraad is nauw bij de ontwik keling van het Welzijnscentrum in de Open Hof betrokken en zal actief aan het project blijven meewerken omdat wij groot voorstander zijn van een dergelijk centrum in onze wijk. Er is vanuit de bevolking van de wijk al regelmatig gevraagd naar betere zorgfaciliteiten vlak bij huis. U zult via de media van de verdere ontwikkelingen op de hoogte wor den gehouden. Vandalisme De klachten over vandalisme in de wijk zijn de laatste maanden afgenomen. We zullen er wel nooit 100% van afkomen maar als wij, bewoners, consequent aangifte bij de politie doen zal dat zeker hel pen om overlast binnen de perken te houden. Op een vergadering van de Vlis- singse wijkraden hoorden we ver halen over de toestanden in andere wijken waar de problemen zeer groot zijn. Door de toegeeflijke houding van de rechterlijke macht vindt bij de politie duidelijk een erosie van het gezag plaats en dat is iets dat wij zeer betreuren. Alleen een keiharde aanpak van criminele raddraaiers kan leiden tot rust en veiligheid in de geplaagde wijken. Als je de situatie elders in de stad vergelijkt met de situatie in Paau wenburg, dan leven we in een rus tige wijk. Maar... we moeten er wel voor zorgen dat het zo blijft. Verenigingsleven floreert in Ritthem Na een succesvolle "Super Satur day" met een druk bezocht Kara oke feest op zaterdag 25 oktober, stond de laatste week van okto ber in het teken van Halloween in Ritthem. De activiteitencommissie van KV Atlas is de laatste tijd bezig geweest met het organiseren van activiteiten voor jong en oud. Woensdagmiddag 29 oktober zijn de jeugdleden creatief bezig geweest met onder andere pom poen snijden. Vrijdagavond was er voor de jeugd gelegenheid om geschminkt te worden. Daar is flink gebruik van gemaakt; na het invallen van de duister nis zwermden heel wat spoken, dracula's, mummies en andere engerds door het dorp om te "Trick or Treaten". Inwoners waren van te voren op de hoogte gesteld zodat, tot vreugde van de kinderen, iedereen voorbereid was... Na dit enerverende evenement was het tijd om buiten, onder genot van het verzamelde snoep, gezeten rond een kampvuur en omringd door de verlichte pom poenen, te luisteren naar een echt griezelverhaal. Voor de oudere jeugd en volwas sen leden van Atlas begon er later op de avond een spookach tige Halloweenparty in het' voor de gelegenheid feestelijk omge toverde clubhuis. Ook in december'staat de leden nog een feestje te wachten, wegens succes geprolongeerd: een stijlvolle kerst Galaparty. Tijdens onze laatste openbare vergadering kwam het al even aan de orde: Onze droom over een dorpshuis!!! Wij zijn nuch ter genoeg om het niet alleen bij dromen te laten. Inmiddels heb ben er diverse gesprekken plaats gevonden, met projectontwikke laar, woningbouwverenigingen en wethouder. Wat houdt deze droom nu in? Even kort terug in de geschie denis: In het verleden is De Zwaan uitgegroeid van café tot vereni gingsgebouw voor heel Souburg. Er kwam een grote zaal voor uit voeringen en de verdiepingen werden gebruikt voor diverse cursussen. Er was een keuken, die gebruikt werd voor catering bij feesten en partijen. Aan de Paspoortstraat was gebouw Reho- both de tweede zaal voor feesten en partijen. Van een gebouw van en voor de kerk, groeide het uit tot feestzaal met keuken. Alle clubs en verenigingen had den zo voldoende mogelijkheden voor het organiseren van grotere evenementen in het eigen dorp. Het prijsniveau was inkoop plus een kleine marge. En alle parti culieren konden bruiloften en andere familiefeesten op goed niveau en voor een redelijk bedrag houden op het dorp. Bij het tot stand komen van nieuwe wijken besloot het toenmalige gemeentebestuur te decentraliseren. Veel wijkge- bouwen betekent immers veel beheerders, veel onderhoud, spreiding van activiteiten enz. Door klachten van bestaande horecaondernemers over verlies van inkomsten en valse concur rentie kwam een horecabeding tot stand. De functie van feest zaal en. verenigingsgebouw werd zo de das om gedaan. Iedereen moest voor allerlei acti viteiten uitwijken naar passende zalen met commerciële prijzen. En die hebben we niet in ons dorp. De gemeente was ondertus sen karig met onderhoud van de wijkgebouwen met als gevolg dat ze nu niet meer voldoen aan de norm en verlangens van de hui dige bevolking. Recent wilde de gemeente het beheer overdragen aan de woningbouwcorporaties. Wens: Het Dorpsplatform heeft in 2004- 2005 onderzoek gedaan door bij alle clubs en verenigingen te vra gen hoe men stond tegenover één dorpshuis met daarin zalen van voldoende capaciteit voor kleine en grootschalige uitvoeringen voor muziek, toneel, cursus enz. Daarbij zou ook een horecavoor- ziening ondergebracht moeten worden. Iedereen was enthousi ast, behalve de gemeente, want die was bezig met afstoten. Vanaf 2004 tot nu wordt het Dorpsplatform telkens weer gewezen op het verlangen naar één dorpshuis en men vraagt waarom het toch in veel kleine gemeenten wel kan en bij ons op het dorp niet. Kans: Na 2008/2009 komt de ruimte voor de geplande brede school aan het Oranjeplein waarschijn lijk beschikbaar voor andere doel einden. De gemeente Vlissingen en projectontwikkelaar Marsaki zijn eigenaar van de betreffende grond. Deze twee instanties zijn voor elke realisatie op deze plek van elkaar afhankelijk. Het dorpsplatform ziet op deze plek, in het centrum van het dorp, schuin tegenover de seni orenwoningen, graag een dorps huis verrijzen. De meest ideale plek en tevens een eenmalige kans om het goed te doen. Name lijk; zo'n kans krijg je waarschijn lijk nooit meer!!! Want: Eén dorpshuis in plaats van diverse wijkgebouwen Activiteiten gecentraliseerd, met mogelijkheden in grote en kleinere zalen Alle sociale en maatschappe lijke activiteiten mogelijk op die plek Veel culturele activiteiten mogelijk op die plek, naast de historische kerk Kleinere zalen voor cursus sen, flexibel aan te passen aan behoefte Mogelijkheid om ook biblio theek, zorginstellingen, wel zij nsinstellingen enz. onderdak te bieden in het centrum, dicht bij hun klanten. Zaalruimte voor jazzballet, turnclubs, judo enz. Feestzalen voor kleine en grote bruiloften, familiefeesten en partijen Inpandige horeca voorziening De bestaande wijkgebouwen kun nen worden gesloopt en komen beschikbaar voor eventueel woningbouw, waarbij we nadruk kelijk ook denken aan voldoende sociale woningbouw. Beleid: Je kunt in het dorpshuis terecht voor een kopje koffie, voor een babbel, voor een cursus, voor een sociale of culturele activi teit. De prijzen zijn op inkoop niveau met kleine marge. Je kunt in het dorpshuis terecht voor een grote presentatie of uitvoering. De prijzen zijn op inkoopniveau met wat grotere marge. Je kunt in het dorpshuis terecht voor een bruiloft of feest. Dan zijn de prijzen op commercieel niveau, maar wel concurre rend. Draagvlak: In zijn presentatie van februari 2008 heeft de burgemeester ver teld dat hij zoiets in één van zijn vorige gemeenten van harte had gebouwd en gerealiseerd. Tijdens de bovenaangehaalde gesprekken blijkt dat de eigena ren van de grond, de woningcor poraties en de Souburgse inwo ners hier positief achterstaan. Een groter draagvlak is nauwe lijks denkbaar. Voor ons nog een hoop werk te verrichten maar we doen het graag! Voor reacties en nieuwtjes bezoek onze website: www.platformsou- burg.nl en kom naar onze open bare vergadering op 19 november a.s. om 19.30 uur in de Zwaan. In het kader van burgerparticipatie kunnen burgervertegenwoor digingen binnen de gemeente Vlissingen éénmaal per maand hun dorps-, wijk- of buurtactiviteiten in de Blauw Geruite Kiel plaatsen. Deze keer hebben het platform Oost-Souburg, de wijkraad Paauwen burg en het Dorpscomité Ritthem daarvan gebruik gemaakt. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. P. Stok, afdeling Advies/Burgerparticipatie; tel. 487459; e-mail: psk@vlissingen.nl. FOTO:RUBEN OREEL

de Faam | 2008 | | pagina 12