GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN Wmo-raad VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERING COMMISSIE SERVICE TEAM NIEUWE BEIAARDIER ST. JACOBSTOREN SCHELDEKWARTIER OP REIS NAAR HET POOLGEBIED VLISSINGEN WAARBORGT JURIDISCHE KWALITEIT Wmo-raad Vlissingen zoekt voor de ontstane vacature een voorzitter GEMEENTE WOENSDAG 12 NOVEMBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GVVIissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Donderdag 13 november 2008 Stadhuis Vlissingen Aanvang 19.30 uur Commissie Ruimtelijke ontwikke ling en havens Agenda: 1. Opening. 2. Actuele zaken. 3. Rondvraag. 4. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of ver keersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riole ring? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De medewerkers van de buiten dienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bellen naar 487500, mailen via meldingen@ vlissingen.nl of op de website het meldingenformulier invullen. www.vlissingen.nl/formulieren Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen ingediend: A) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. het verbouwen van de garage Boulevard Evertsen 14 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. het plaatsen van een dakkapel Glacisstraat 176 30-10-2008 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monumentenvergunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorzie ning worden gevraagd bij de Voor- zieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De verleende vergun ningen met bijbehorende tekenin gen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339) worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Vrijstellingen (Wet op de Ruimtelijke Ordening) Wij willen positief beslissen op het verzoek om vrijstelling van het bestemmingsplan Oost-Souburg, in combinatie met de ingediende aan vraag bouwvergunning eerste fase, ten behoeve van het oprichten van een entree c.q. ontmoetingsruimte bij de Hervormde kerk* Oranjeplein 2 te Oost-Souburg. Het bouwplan is beoogd aan de noordzijde van het historische kerkgebouw. Hef bouwplan is gedeeltelijk in strijd met het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'Oost-Souburg'. Wij zijn voornemens om met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Vlissingen geven op grond van het bepaalde in artikel 19a, lid 4 WRO juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb) daarom kennis van het feit dat de aanvraag bouwvergunning eerste fase, het ont werpbesluit, de bouw- en situatieteke ningen en overige relevante stukken vanaf 13 november 2008 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage ligt in de publiekshal van het stad huis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissin gen en in de openbare bibliotheek te Oost-Souburg, Kanaalstraat 56. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk en/of mondeling een zienswijze bij ons college indienen (ter attentie van de afdeling Strategie, Beleid en Projecten, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Voor een mon delinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met de heer Huige van de afdeling Publiekszaken (0118- 487339). Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 20 november en 4 december 2008. Vlissingen, 12 november 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben een juridisch kwaliteitsplan vastgesteld. Het plan waarborgt een zorgvuldige en tijdige levering van juridische producten en diensten en bewaakt een goede rechtsbescherming van de burgers. Met het plan garandeert de gemeente de rechtsbescherming bij juridische procedures zoals bezwaar, beroep, klachten, schadeclaims en civiele pro cedures. De gemeente heeft tevens diverse organisatorische en personele maatregelen genomen om de juridi sche kwaliteit te garanderen. Er is op het stadhuis een juridisch vakberaad gevormd dat is bedoeld voor afstem ming, ontwikkeling en kennisover dracht. Het juridisch vakberaad komt van tijd tot tijd bij elkaar om slagvaardig te kunnen optreden en om over diverse onderwerpen te adviseren. Voor het jaar 2009 staan op de rol het organi seren van juridische scholing en trai ning, bijvoorbeeld op het gebied van gemeenterecht, contractenrecht en verordeningen, het onderzoeken van de mogelijkheid van mediation in de bezwaarfase en het opstellen van standaard- contracten. Het juridisch kwaliteitsplan is te raad plegen op vlissingen.nl/nota. Torenklokken. Men vindt ze sinds vele eeuwen in vrijwel elke stad en elk dorp ter wereld. Bovenin de toren bevindt zich regelmatig een beiaard, ook wel een klokkenspel of carillon genoemd. Het eeuwenoude instrument bestaat uit een reeks gestemde klokken waarvan de herkenbare melodieën vaak in de verre omtrek te horen zijn. Vlissingen beschikt over twee beiaarden. Zowel de St. Jacobstoren als de toren van het stadhuis zijn van het instrument voorzien. De Vlissingse beiaarden worden het gehele jaar door op vaste dagen en uren bespeeld. Sinds 1 novem ber wordt dat door een nieuwe bei aardier gedaan. De oude stadsbeiaardier H.G. van Putten speelt aanstaande vrijdag zijn afscheidsconcert op de beiaard van de Sint Jacobstoren. Vanaf dan zal J. Vogel als nieuwe stadsbeiaar dier de klokken bespelen. In de zomermaanden wordt de beiaard van de stadhuistoren bovendien op andere tijden bespeeld door gastbeiaardiers uit het hele land. Deze week is bekend geworden dat er weer opnieuw naar de cijfers en mogelijkheden voor het project Schel- dekwartier is gekeken en dat we bovendien nu onge veer op nuluitkomen. Wat is nu de waarde van zo'n uitspraak gezien in het licht van alle heisa die we het afgelopen jaar hebben meegemaakt? Niet veel, het maakt wel duidelijk dat er op een heleboel verschillende manieren tegen zo'n groot project kan worden aangekeken. Van hoe meer kanten het bekeken is hoe minder onverwachte dingen er nog kun nen gebeuren. Aan de andere kant zijn de effecten van de markt en de toekomst dusdanig onvoorspelbaar dat we er zeker van kunnen zijn dat we de komende twintig jaar nog wel verschillende andere uitkomsten zowel positief maar ook negatief over het project Scheldekwartier kunnen verwachten. is dat dan erg? Nee, ook niet. We leven met z'n allen gelukkig in een veranderende wereld en voorlopig denk ik dat wij als Vlissingen blij moeten zijn met een terrein zoals het Scheldekwartier waar zoveel mogelijk is dat we voor bijna alle mogelijkhe den die in de toekomst op ons af komen wel een oplossing op datzelfde Scheldekwartier kunnen vinden. Misschien voor Iguana, voor zeiljachten, mis schien voor kunst en theater, zeker voor alle soorten woningen, misschien voor campers (tijdelijk?), misschien een hotel, restaurant of attractie? In ieder geval moet het voor zowel bewoners van de hele gemeente Vlissingen en voor nieuwe bewoners en toeristen een meerwaarde kunnen bieden. Succes met de eerste bebouwing! Raadslid Jan Kleinepier, fractie Lokale Partij Vlissingen Telefoon: 0118-440696, e-mail: kleinepier@online.nl www. lokalepartijvlissingen. nl Op donderdagavond 27 november en op zaterdag 17 januari zal Ko de Korte een lezing geven in het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlissingen over zijn ontdekkingsreizen naar het poolgebied. Hij vertelt over zijn over wintering in Spitsbergen en over de komende reis, de Spitsbergenreis met de nieuwe Plancius. Deze reis is tot stand gekomen door een unieke samenwerking tussen het muZEEum en Oceanwide Expeditions. Het muZEEum heeft eenmalig een unieke samenwerking met Ocean wide Expeditions. Er is een elfdaagse scheepsreis samengesteld waarmee u echt op ontdekkingsreis kunt gaan. Tijdens deze elfdaagse scheepsreis (7 - 17 augustus 2009) bezoekt u onder andere 'Zeeuws Uitkijk' met over blijfselen van de 17e eeuwse walvis vaart. Ook Smeerenburg wordt aan gedaan, waar Andries Jan van Middelburg met succes overwinterde in de 17e eeuw. Vervolgens vaart u langs de kust van Noordoost Spits bergen, het gebied waar Sjef van Dongen naar de bemanning van de zeppelin de Italia zocht in 1928. Over al deze onderwerpen kun u meer te weten komen in de tentoonstelling 'TEGENPOLEN, Zeeuwen en het poolgebied', die nog tot en met mei 2009 in het muZEEum is te zien. De nieuwe Plancius biedt plaats aan 112 passagiers, die allen in comforta bele hutten worden ondergebracht. De reis is te boeken via het muZEEum. De reis wordt uitgevoerd door Ocea nwide Expeditions. Oceanwide heeft jarenlange ervaring in het organise- ren van dergelijke reizen. Een derge lijks samenwerking is uniek. Het is ook mogelijk om via dezelfde con structie een reis te boeken naar Antarctica. De lezingen vinden plaats op don derdagavond 27 november 2008 om 19.30 uur en op zaterdagmiddag 17 januari om 14.00 uur. U kunt zich aanmelden via info@muzeeum.nl. Vermeld daarbij op welke datum u met hoeveel personen wilt komen. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Deze lezingen zijn in zaal Tobago van het muZEEum. Er zijn een beperkt aantal plaatsen beschik baar. Wilt u meer informatie? Dan kunt u contact opnemen met het Zeeuws maritiem muZEEum op tele foonnummer 0118-412498. De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) heeft een maatschappelijk doel: meedoen van alle burgers aan alle facetten van de samenleving, al of niet geholpen door vrienden, familie ofabekenden. Het gaat om het stimuleren van onderlinge betrokkenheid tussen mensen. Samengevat: mee(r) doen... Het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen consulteert de Wmo-raad over de diverse geluiden die er klinken in de aandachtsgroepen, zowel over het beleid als de uitvoering van de Wmo. De Wmo-raad bestaat uit 14 mensen; 2 vanuit elk van de volgende aandachtsgroe- Wen van de Wmo: lichamelijk gehandicapten, chronisch zieken, verstandelijk gehandicapten, verslaafden, (chronisch) psychisch zieken, mantelzorgers en/of vrijwilligers in de zorg en oude ren. Zij functioneren binnen de Wmo-raad zonder last of ruggespraak. Daarnaast is de raad, zoveel als mogelijk, een afspiegeling van de Vlissingse samenleving. Voorzitter: u woont in de gemeente Vlissingen; •u opereert onafhankelijk; u bent betrokken bij de Vlissingse samenleving en het welzijn van de inwoners; u kunt de leden van de Wmo-raad enthousiasmeren en samenbinden tot een team; u kunt structuur geven aan een interactief en gedachtevormend overleg; u kunt goed luisteren en verwoorden wat er in de Wmo-raad wordt besproken; u wilt zich inzetten om de Wmo-raad verder te ontwikkelen. Werkwijze De leden van de Wmo-raad besteden gemiddeld een dagdeel per week aan hun werkzaamheden, waaronder periodiek overleg met de wethouder. Zij krijgen hiervoor een onkostenvergoeding. De raad verwerft actief informatie over wat er actueel is in de aandachtsgroepen en bespreekt dit met de wethouder. Belangstelling? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de secretaris, L.j.Vercouteren tel 0118 478787 e-mail wmoconsultatiegroep@vlissingen.nl. U kunt ook kijken op www.vlissingen.nl/wmo. Als u zich wilt aanmelden als kandidaat voor het voorzitterschap, dan kunt u dit voor 5 december 2008 kenbaar maken. U kunt uw brief zenden naar: Wmo-raad postbus 5015, 4380 KA Vlissingen

de Faam | 2008 | | pagina 10