Middelburg ondersteunt Nationale Klimaatstraatfeest Stremmingen Schroetracé Verlengen parkeervergunning Gewoon 30, Gewoon chili Werk aan riool Middelburg Extra vergadering commissie Ruimte dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 5 november 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Deze week worden de jaarvergunninghouders van bewoners-, bedrijven-, service- en marktkoopliedenvergunningen aangeschre ven in verband met de jaarlijkse verlenging. Per 1 januari 2009 wordt het par keerbeleid gewijzigd. Eén van de speerpunten van het nieuwe beleid is het creëren van autoluwe binnenstad, die beter bereikbaar is voor bewoners en bezoekers. Om dit te bereiken gaat er vanaf volgend jaar een aantal zaken ver anderen. Zo komt er beter verwijs systeem en worden de parkeerga rages permanent geopend. Ook is er een verandering op het gebied van straattariefzones. Het aantal van drie zones wordt terugge bracht naar twee zones. De tarie ven voor het straatparkeren wor den gelijkgesteld aan het zomerta- rief. Het zomer- en wintertarief komt hiermee te vervallen. Met dit nieuwe beleid zijn ook de nieuwe tarieven voor de parkeervergunnin- gen vastgesteld. Met name het tarief voor de tweede vergunning wordt verhoogd. Dit heeft alles te maken met de eerder genoemde autoluwe binnenstad. Als u voor het jaar 2009 opnieuw een ver gunning wilt hebben, dan moet u het verschuldigde bedrag voor 17 november 2008 overmaken met behulp van de bijgevoegde accept girokaart. Na betaling zal de nieuwe vergun ning voor 2009 naar u worden opgestuurd in de week van 8 december 2008. Win een kartavontuur of diner met beautybon. Inleveren filmpjes kan nu tot 1 januari 2009! Ben jij tussen de 16 en 21 en heb je zin in een uitdaging? Maak dan een kort filmpje waarop te zien is hoe jij of je vrienden/ vriendinnen relaxt cruisen door een Middel-burgse 30 km zone. Bedoeling is dat je jouw filmpje vervolgens 'post' op YouTube onder de naam gewoonchill en de link voor 1 januari 2009 mailt naar ikdoemee@gewoonchill.nl. Meer weten? Kijk dan op www.gewoonchill.nl. De prijzen: Een volledig kartarrangement Scheuren waar het mag! Ga met drie vrienden of vriendinnen twee keer 12 minuten karten voor 4 personen, inclusief diner en drankjes. Diner en beautybon: De inzender van het filmpje ontvangt een waardebon van 50 te beste den bij Parfumerie Douglas. Daarnaast mag je met drie vrienden of vriendinnen lekker een hapje gaan eten bij café Brooklyn met een bon ter waarde van 100. In de week van 10 november start de firma Ton uit Serooskerke, in opdracht van de gemeente Middelburg met de werkzaamheden voor het vernieuwen van het vuilwaterriool, de aanleg van een schoonwaterriool en het herstra ten van de hierbovengenoemde straten. Het werk wordt in hieronder genoemde fases uitgevoerd. Eerst is het Van Epenpark aan de beurt en dan Prins Mauritsstraat en de Jasmijnstraat. De voorgenomen werken bestaan uit: het opnemen van de bestrating het leggen van nieuw schoonwaterriool het vernieuwen van het vuilwaterriool het overzetten van de huis-en kölkaansluitingen het aanbrengen van fundering het plaatsen van straatkolken het aanbrengen van de bestrating De werkzaamheden zullen indien het weer het toelaat (regen en vorst) eind maart 2009 afgerond zijn. Indien u verdere informatie wenst kunt u contact opnemen met de heer Joost Gabriëlse van de afdeling Ingenieursbureau, bereikbaar onder telefoonnummer 67 53 33. Op woensdag 12 november is er een extra vergadering commissie Ruimte. De vergadering begint om 19.30 uur in het stadskantoor. Op de agenda staat als enig agendapunt presentatie en behandeling van het Lichtplan Middelburg centrum. De commissie Ruimte adviseert de gemeenteraad over dit raadsvoorstel. Aan het eind van de commis- siebehandeling wordt het advies aan de raad vastgesteld. In deze ver gadering wordt dus geen besluit genomen. Dat gebeurt pas in de raadsvergadering van 15 december. De Seisweg en Meanderhof doen mee met het Nationale Klimaatstraatfeest. Het is de bedoeling om met zoveel mogelijk buren aan de slag te gaan om energie en geld te besparen. Middelburg ondersteunt beide straten met dit initiatief. Met het Nationale Klimaatstraat feest viert heel Nederland feest voor een beter klimaat. Vijf maanden lang kunnen alle aan gemelde straten meedoen als Klimaatstraat. De opdracht is eenvoudig: ga met zoveel moge lijk buren aan de slag om energie en geld te besparen. Vijfhonderd straten met de meeste 'klimaat- punten', de beste ideeën en de hoogste energiebesparing win nen een Klimaatstraatfeest op 16 mei 2009. En de allerbeste straat krijgt een swingend Superstraatfeest met een live- optreden van een bekende artiest. Vorige week zaterdag werd op de Seisweg de Zeeuwse start ge geven voor deze campagne. Tij dens de kick off waren wijk bewoners aanwezig net het aan- moedigingscomite: Gedeputeer de Marten Wiersma, Pascal de Klerk van Delta comfort, weer man Jos Broeke en de Zeeuwse Milieu Federatie. Namens de gemee.nte Middelburg woont wijkwethouder Frank Streng de opening bij. De klimaatwerkgroep 'De Wijk' is al meer dan een jaar bezig om het klimaat en energiebesparing onder de aandacht te brengen van de wijkbewoners van de Griffioen. Het Nationale Klimaat straatfeest sluit dan ook uit stekend aan op hun doelstellingen. Wilt u naar aanleiding van dit stukje als straat ook meedoen of meer informatie, kijk dan even op www.Klimaatstraatfeest.nl. Foto Aart van Seizen Inmiddels zijn de provincie Zeeland en de gemeente Middelburg volop bezig met de werkzaamheden om een veiligere en snellere ver keersafwikkeling rondom de Schroebrug te realiseren. Het werk aan de bestaande Schroebrug en de nieuwe voetgangersbrug is bijna vol tooid. Nu wordt nog gewerkt aan het aan passen van de spoorwegovergang, de verkeersregelinstallaties en de omliggende voet- en fietspaden op het Schroetracé. Hoewel wordt getracht om de over last voor het verkeer zo veel moge lijk te beperken, zal er naar ver wachting nog 'enkele weken in november sprake zijn van strem mingen en overlast voor het ver keer. Wanneer er sprake is van stremmingen, zullen alternatieve routes door middel van borden aangegeven worden. Stremmingen wegen Vrijdag 31 oktober of maandag 3 november worden de twee fiets- bruggetjes bij de ingang van de voetgangerstunnel ter plaatse van het gerechtsgebouw geplaatst. Deze ingang is tot in de week van 3 november gestremd. Donderdag 6 november en vrijdag 7 november worden de eerste fiets paden geasfalteerd. Dit betreft de fietspaden op de Poelendaelesingel en Het Groene Woud voor het kan toor van Rijkswaterstaat. Vrijdag 14 november 20.00 uur tot zaterdag 15 november 06.00 uur is de spoorwegovergang bij de Schroeweg gesloten voor alle ver keer (dus ook voor fietsers en voet gangers). Tijdens deze stremming worden de nieuwe slagbomen bij de spoorwegovergang geplaatst. De spoorwegovergang is na deze werkzaamheden ingericht op de twee richtingen fietspaden aan beide kanten van de rijbaan. Zaterdag 15 november 19.00 uur tot zondag 16 november 10.00 uur worden beide kruispunten bij de Schroebrug, namelijk: Kanaalweg- Schroeweg en Het Groene Woud- Blauwedijk, afgesloten voor alle ver keer. Deze nacht wordt onderhoud gepleegd aan het wegdek van de rij banen. Het asfalt van de rijbanen wordt gefreesd en er wordt nieuw asfalt en belijning aangebracht op de rijbanen en de fietspaden. Eind november wordt het laatste gedeelte van de fietspaden bij het gerechtsgebouw, aansluitend op de fietsbruggetjes over de voetgangers tunnel, geasfalteerd. Stremmingen voor scheepsvaart Zaterdag 15 november 19.00 uur tot zondag 16 november 10.00 uur zal het scheepvaartverkeer hinder kunnen ondervinden door een lan gere wachttijd voor de Schroebrug. Dit wordt veroorzaakt door het fre zen en opnieuw asfalteren van de rijbanen tot aan het brugdek.

de Faam | 2008 | | pagina 9