Raadsvergadering november Het woord aan raadslid Chris Dekker Burgemeester en wethouders op COOLFM Gemeentegids in de maak Workshop geluidsschermen Rooseveltlaan Verdien een spekcheque dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 5 november 2008 - Pagina 8 f Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raadsvoorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebe handeling wordt het advies van de commissie aan de raad vastgesteld. Die staat op de agenda voor 10 november. De gemeenteraad komt op maan dag 10 november bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergade ring. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De stukken waar de raadsleden over praten liggen ter inzage in de informatiehoek van het stads kantoor. De agenda is onder voorbehoud. 1.Opening, mededelingen en vast stelling agenda 2. Vaststel ling notulen raadsverga dering 6 oktober 2008 3.Vaststellen van de programma begroting 2009 4.Vaststellen van de wijzigingsver ordeningen op de heffing en invordering van de gemeentelijke belastingen en rechten 2009 5.Wijziging legesverordening Be sluit brandveilig gebruik bouw werken 6.Faseren actualisering Integrale Mobiliteitsplan Middelburg 2010; uitvoering 2e fase vier-in-een-pro- ject, aanpassen wegenstructuur plan; vaststellen manifest ver keersveiligheid gemeente Middel burg 7.Zienswijze op Jaarrekening 2007 Archipelscholen 8.1e Begrotingswijziging 2009 Ge meenschappelijke Gezondheids dienst (GGD) 9.Beschikbaarstellen kredieten onderwijshuisvestings- programma 2009 10.Vaststellen geactualiseerde nota grondbeleid Middelburg 2008 11 .Vaststellen exploitatieopzet Gre- nadierweg 31 12.Aankoop boerderij en weiland Oude Vlissingseweg 125 13. Vaststellen exploitatieopzet Bachtensteene en beschikbaar stellen krediet verbouwing Mo lenwater 4a 14.Ingekomen stukken Raad op de radio Radiozender Coolfm is iedere raadsvergadering aanwezig om ver slag te doen. In het programma Politiek Lokaal kunt u luisteren naar het verloop van de raadsvergade ring van 10 november en reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending staat op voor vrijdag 14 november om 20.00 uur. Herhaling maandag 17 november om 20.00 uur. De lokale omroep voor Walche-ren, COOLFM, start een nieuwe serie gesprekken met burgemeesters en wethouders van Walcheren. Onder de titel 'Bestuurdersportretten', ondervraagt programmamaker Theo Rietveld de lokale bestuurders op hun eigen werkkamer. Het programma wil antwoorden vinden op de vragen: 'Wie is hij of zij?" en "Wat doet hij of zij?". In een animerend tweegesprek komen de luisteraars meer te weten over de persoon en de bestuurder. De muziek in dit één uur durende interview is door de bestuurder zelf uitgekozen en toegelicht. De uitzendtijden woensdag 5 nov. donderdag 6 nov. Vrijdag 7 nov.: Zaterdag 8 nov.: Vrijdag 14 nov.: zijn: 19.00 - 20.00 uur Wethouder Frank Streng (herhaling maandag 10 nov. 21.00 - 22.00 uur) 21.00 - 22.00 uur Wethouder Albert de Vries (herhaling dinsdag 11 nov. 19.00 - 20.00 uur) 21.00 - 22.00 uur Wethouder Huub van Klinken (herhaling woensdag 12 nov. 19.00 - 20.00 uur) 21.00-22.00 uur Burgemeester Koos Schouwenaar (herhaling donderdag 13 nov. 21.00 - 22.00 uur) 21.00 - 22.00 uur Wethouder Hannie Kool (herhaling zaterdag 15 nov. 21.00 - 22.00 uur) U kunt COOLFM radio ontvangen via de kabel: 94.0 en FM 105.3, 107.1 of 107.7. Voor meer programmagegevens: www.coolfm.nl/magazine De voorbereidingen voor het maken van de gemeentegids 'Thuis in Middelburg 2009' zijn begonnen. Alle organisaties die in de laatste editie stonden, hebben een verzoek ontvangen hun gegevens te contro leren. Dat kan door een blik te wer pen in de huidige gids of te kijken op www.middelburg.nl onder de knop 'Wonen en leven'/Wegwijs in Middelburg'. Het is mogelijk tot maandag 10 november een wijzi ging door te geven. De nieuwe gemeentegids valt eind januari op de mat. Rentmeesterschap Het verkiezingsprogramma van de SGP in Middelburg voor de huidige raadsperiode heeft als titel: Bou wen en bewaren. Bouwen en bewa ren zijn begrippen uit de Bijbel. Ze omvatten de scheppingsopdracht van God aan de mens (Gen.2:15) om op een verantwoorde manier om te gaan met datgene wat ons gegeven is op deze aarde. Dit rent meesterschap omvat alle terreinen van het leven en betreft niet alleen de zorg voor schepping en milieu, maar heeft ook betrekking op geld en geldbesteding. Ik moest daaraan denken toen ik een artikel las over de oorzaak en gevolgen van de wereldwijde kre dietcrisis. Er stond oa.: Niet het gebrek aan geld is het probleem, maar het moreel fatsoen! Die conclusie sluit aan bij de bezin ning op Maatschappelijk Verant woord Ondernemen (MVO) dat momenteel sterk in de belangstel ling staat. Ik ben daar blij mee, want het sluit aan op ons verkiezingsthema en de visie van dé SGP op een christelijke levensstijl. Niet alleen streven naar meer geld en alleen maar uit zijn op winstbe- Foto: Jan Koole jag mag het doel zijn. Niet zo snel mogelijk rijk willen worden, zonder zich te bekomme ren om de vele anderen die gebrek lijden. Maar een gezonde balans nastre ven tussen: winst, mens en milieu (Profit, People, Planet), dat moet het uitgangspunt worden. Dat moet weer de ethiek worden van ondernemers, werknemers, aan deelhouders en beleggers. Op het 25-gulden biljet (uit het gul den tijdperk) stond een portret van koning Salomo, met daaronder één van zijn spreuken uit de Bijbel: "Er is één, die uitstrooit, dewelke nog meer toegedaan wordt; en één, die meer inhoudt dan recht is, maar het is tot gebrek" (Spreuken 11:24). Vrij vertaald naar de huidige gebeurtenissen op de financiële markten betekent deze spreuk dat degene die ook financieel aan zijn medemensen denkt, eigenlijk nooit tekort zal komen. Maar dat dege ne, die onrechtmatig geld vergaart, gebrek zal leiden. Hopelijk leidt de huidige financiële crisis tot bezinning en wordt deze crisis het een keerpunt naar een meer verantwoorde omgang met geld; naar een beter rentmeester schap. Een mooie taak voor de politiek om daar via waarden en normen een aanzet toe te geven. Chris Dekker fractievoorzitter SGP chr-dekker@kpnplanet.nl www.sgpmiddelburg.nl Middelburg bereidt zich voor op de N57. Zo krijgt de President Rooseveltlaan straks een directe aansluiting op de N57. De gemeente verwacht dat daardoor meer autoverkeer gebruik zal maken van de President Rooseveltlaan. En dat extra verkeer produceert geluid. De gemeente heeft met de bewoners afgesproken dat zij betrokken wor den bij de vormgeving van de geluidsmaatregelen. Dit gebeurt tij dens workshops waarin bewoners samen met deskundigen van Bosch Slabbers, tuin- en landschapsarchi tecten, een aantal varianten van geluidsschermen uitwerken. Op 13 november is de laatste workshop. Het definitief ontwerp wordt tijdens een inloopavond gepresenteerd. Opgeven voor de workshop kan bij Manon Veroude en Anneloes Lockefeer op telefoonnummer 67 57 82. De workshop wordt gehouden in het bedrijfsrestaurant van het stads kantoor, Kanaalweg 3 (ingang Raadszaal) en begint om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.15 uur. De inloopavond staat gepland voor 27 november 2008. Gemeente Middelburg deelt in december weer spekcheques uit aan bewo ners die zich inzetten voor hun straat of wijk. Het is een waardering voor initiatieven waar de buurt iets aan heeft. De cheques staan voor een bedrag van 125 tot 1.500 euro. Kent u iemand die zich dit jaar verdienstelijk heeft gemaakt voor de buurt dan kan u die via een aanmeldingsformulier nomineren. De formulieren moeten voor 28 november bij de afdeling Bestuursondersteuning binnen zijn. De aanvragen worden beoordeeld door een jury. Meer weten over de spekcheques? Loop dan binnen bij het wijkonder- steuningspunt bij u in de buurt of in de informatiehoek van het stadskantoor. Daar ligt een folder met spelregels, voorwaarden en aanmeldingsformu lieren klaar U kunt ook bellen met Bram van Houte van de afdeling Bestuursonder steuning, telefoon 67 57 88. Foto: Aan de de raad wordt voorgesteld deze boerderij aan de Oude Vlissingeseweg aan te kopen Foto: Aart van Belzen

de Faam | 2008 | | pagina 8