Jeugd en alcohol Deal van de week: ga nu naar Primafoon voor extra veel voordeel Or 89,9 69? %>kpn Boekenprijs naar Pauline van Lynden Jan Bruijns publieksprijs dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL deweekkrantnl Scherp verkoopt wijn voor Cambodja Samsung Soul Gratis bij 1 jaar KPN Flexibel 27,50 Verkrijgbaar bij iPrimafoon Samsung Dgooi 99 Sony T303 99 sluit je aan Drank gebruik tegen gaan Groot succes voor charitywijnen Woensdag 5 november 2008 - Pagina 7 MIDDELBURG Gedepu teerde Harry van Waveren maakte de winnaar van de zesde editie van de Zeeuw se Boekenprijs bekend in de Zeeuwse Bibliotheek. De Jan Bruijns Publieksprijs werd met 158 stemmen ge wonnen door Waèr a 't arte vol van is van Jan de Jonge, Corrie Kopmels. Jaap Raats, Ewout van der Lin den en Jopie Minnaard. Zij namen het zilveren Zeeuws Meisje in ontvangst van de hoofdredacteur van het Zeeuws Tijdschrift. Paul van der Velde. door karin ocké MIDDELBURG - Een zichtbaar ontroerde Pau line van Lynden nam afge lopen vrijdag de Zeeuwse Boekenprijs 2008 in ont vangst voor haar boek Donkere Palissaden. Zij beschrijft daarin haar per soonlijke zoektocht naar de strijd tegen het water. "Tijdens mijn zoektocht ben ik gaan beseffen waarom dit klei ne stukje aarde op heel de we reld geassocieerd wordt met het water," zei Van Lynden. In haar boek geeft ze een uitge- d00r marcel van der voort MIDDELBURG - "Wij weten dat er bij ontmoetingsplaatsen voor jongeren bier en breezers worden gedronken. We zouden tegen de jongeren moeten zeg gen dat het niet goed is, maar de politie heeft het niet als aan dachtspunt", zegt teamchef Bram van Molenhoek van de jeugdpolitie Zeeland tijdens de regiobijeenkomst jeugd en al cohol van vorige week woens dag bij Emergis in Kloetinge. Stevig indrinken, hokken- en ketenbeleid, uitgaansgeweld en vandalisme hebben alles te ma ken met jeugd en alcohol. Daarom zijn betrokkenen bij elkaar gekomen en hebben on- breid antwoord op de vraag die velen haar stelden: "Kun je iets vertellen over die palen dan?" Naast de persoonlijke en zakelijke tekst staan er schitterende foto's in het boek. Karla Peijs Commissaris van de koningin in zeeland, Karla Peijs, maakte dit jaar voor de tweede keer deel uit van de jury. "Ik vond het weer heel leuk om te doen," vertelde ze onlangs. "Na de voorselectie bleven er nog vijf boeken over en die heb ik gelezen. Het was ook nu weer heel moeilijk om het bes der andere geluisterd naar de ervaringen van kinderarts Nico van der Lely. Hij krijgt regelma tig jongeren in zijn polikliniek die door drank van de wereld zijn. Nico is veelvuldig in de media en bezig met het starten van nieuwe poliklinieken. Hij merkt dat Zeeland nog in de kinderschoenen staat wat be treft de aanpak van het pro bleem. "De politie heeft elk weekend te maken met drin kende jongeren in het uitgaans leven. Je kan het__, moeilijk aan te boek te kiezen, want ieder jurylid vocht voor zijn eigen keus. Voor mezelf heb ik de vraag gesteld: Wat is nu het meest Zeeuws en met welk ze zien dat ze dronken zijn. Toch hoor ik vaak: Wij gaan lek ker. comazuipen. Dat baart mij zorgen", zegt Bram. Manager Ernest Franken van Indigo, dat bij Emergis hoort: "Wij richten ons op kortdurende hulpverle ning en preventie. Zo zetten wij ons in om alcoholgebruik te voorkomen. We geven voor lichting op scholen, trainen leerkrachten en barvrijwilligers. Bij Emergis wordt geen alcohol meer verkocht. Dat heeft te ma ken met ons standpunt hoe er om gegaan moet worden met alcohol. Wij willen een voor beeldfunctie hebben naar onze cliënten. Door de verkoop te stoppen gaan wij het alcoholge bruik tegen", vertelt Ernest. boek zullen de Zeeuwen iets hebben?" De winnares ont ving een beeldje, het gouden Zeeuwse meisje en een che que van 1000 euro. Pje eigen wereld op MIDDELBURG - Restaurant Scherp is het eerste restau rant dat wijnflessen voor Cambodja gaat verkopen in de zaak. Van iedere verkoch te fles gaat 2,50 euro naar het goede initiatief van de Stich ting Sawasdee. Mart Scherp is trots op dit feit. razendsnel internetten en downloaden via hsdpa 5 megapixel camera met autofocus mooi design in metalen uitvoering deal van de week: geldig t/m 9 november incl. 15,- beltegoed 3.0 megapixel camera mp3-speler FM-radio 129?* incl. 15,- beltegoed gratis DVD Casino Royal 1.3 megapixel camera FM-radio en bluelooth Dat achtjarigen ladderzat door hun ouderlijk huis waggelen is allang geen uitzondering meer. Onder andere teamchef Bram van Moolenhoek van jeugdpolitie Zeeland en manager Emest Franken van Indigo proberen er met anderen betrokkenen iets tegen te doen. foto izaak verkeste. Pauline van Lynden is de winnares van de Zeeuwse Boekenprijs 2008. foto: karin ocké DRIEWEGEN - In ruim der tig Zeeuwse restaurants is in de maanden november en december de Franse rode en witte charitywijn van de stichting Sawasdee te kc op. Deze wijn is in augustus geïntroduceerd. Een fles wijn kost 7,50 euro en van el ke verkochte fles gaat er 2,50 euro naar het goede doel. Ondanks het feit dat deze ac tie nog maar net is gestart, is het nu al een groot succes. De stichting heeft vorige week al de tienduizendste fles charitywijn verkocht. Dit is gelijk aan zestigduizend glazen wijn. De stichting Sa wasdee steunt kansarme kinderen in Cambodja. Arno de Jager, van de stichting: "In februari van dit jaar zijn we gestart met de voorbereidin gen. Op 24 augustus hebben we de charitywijn geïntrodu ceerd bij de restaurants. Dat het zo'n groot succes zou. worden, hadden we nooit verwacht." Naast verkoop in de horeca is de wijn bij Sa wasdee per zes flessen te be stellen.

de Faam | 2008 | | pagina 7