Herdenken van de verkeersdoden Stremmingen door werk Schroebrug OHC WALCHEREN ieuws NIEUW kachels - haarden - schouwen WALCHEREN dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL v - 'V Probleem Schitterende showroom met enorme keuze natuurstenen schouwen, hout- en gaskachels. Nieuwe collectie houtkachels van eigen import. Ook uw adres voor accessoires en onderhoudsproducten. Geopend: Donderdag en vrijdag van 10-18 uur Zaterdag van 10-17 uur of op afspraak OpenHaardCentrum Klarinetweg 2c Industrieterrein Mortiere Middelburg Tel. 0118-674955 www.ohcwalcheren.nl Het laatste nieuws van de Provincie AbdijNieuws, de informatierubriek van het provinciaal bestuur vindt u op www.zeeland.nl/abdijnieuws. iw interieurs Walcherse Vis Catering Latent Belangenbehartiger voor slachtoffers van letselschade lnfo@latent-ov.nl www.latent-ov.nl 06-51659503 '3?, Aanbiedingen november 2008 Bestellingen na 18.00 uur: Telefoon 0118-850775 Ar. Woensdag 5 november 2008 - Pagina 5 egen armoede - Ouders van arme kinderen zijn vaak aangewezen op de voedselbank. FOTO: IZAAK VERKESTE DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - "Er zijn zo'n 5000 kinderen in Zeeland die in armoede leven. Een deel woont op Walcheren. Als een 10-jarige geen spel letje kan doen op de com puter is dat afwijkend", vertelt Conny Miermans van de Werkgroep Zeeuws Armoedebeleid die een plan van aanpak heeft ge presenteerd. "Onderzoek heeft geleerd dat een kind uit een achterstand gezin niet dom is, maar thuis minder mogelijkheden heeft om zich naar behoren te ont wikkelen", gaat Conny verder. "Gezinnen met een lager inko men hebben meer kans op ziektes en gaan eerder dood. Een puber kan niet zonder tele foon, anders hoort hij er niet bij. Als een arm kind niet op voetbal of sport kan is dat zeker een handicap. Het is vreemd als een vriendje een mooie le ren bal heeft en het kind dat in armoede leeft het met een lul lig plastic balletje moet doen. Met zo'n leren bal heeft een kind nu eenmaal meer aan zien", legt Conny uit. Ze maakt duidelijk dat kinderen die in ar moede leven het niet makkelijk hebben. Ook al zijn ze vaak dapper en moedig. De werk groep doet voorstellen om ar moede te bestrijden aan de provincie Zeeland, gemeenten en andere organisaties die in vloed hebben op het armoede vraagstuk. Zo wil de groep on dersteund door Het Klaverblad en stichting Splinter de inko menssituatie verbeteren van mensen met een uitkering of VLISSINGEN - De Werk groep Zeeuws Armoedebe leid stelt dat zieken en ge handicapten jaarlijks 2500 euro meerkosten hebben door een ziekte of een han dicap. Na aftrek van deze lasten daalt hun inkomen regelmatig onder het mini mumniveau. Daarom wil de werkgroep met de ge meenten praten over de aanpak van deze proble matiek. Een aantal werken de verdient bruto boven het minimumniveau, maar komt daar netto onder. Omdat ze geen recht heb ben op inkomensonder steuning die mensen met een lager inkomen wel krij gen. De werkgroep wil een verhoging van de onder steuningsnorm. werkende Zeeuwen met een laag inkomen. De inwoners van Walcheren zouden ook een rol kunnen spelen als het bij voorbeeld gaat om een beter leven van een arm kind. Con ny: "Kijk eens naar de buur vrouw. Geef niet alleen geld aan de arme kinderen in Afrika, maar ook aan kinderen hier. Kerstpakketten van bedrijven kunnen centraal geschonken worden aan de voedselbank of het Leger des Heils. Voor men sen met een uitkering zeer wel kom." MIDDELBURG - 'Geslagen, maar niet verslagen', heet de herdenkingsbijeenkomst van Slachtofferhulp Nederland, regio Zuidwest. In de Nieuwe Kerk, aan de Groenmarkt in Middelburg komen zondag 16 november vanaf 14.00 uur na bestaanden bij elkaar. Het sa menzijn biedt ruimte voor het "delen van verdriet, het vinden van troost bij elkaar en pro beert bij te dragen aan de be wustwording van de gevolgen van een ernstig verkeersonge val met dodelijke slachtoffers. Verder wordt de gelegenheid aangegrepen om aandacht te vragen voor de verbetering van de verkeersveiligheid. Tij dens de bijeenkomst komen onder meer nabestaanden aan het woord, Karla Peijs, commissaris van de koningin en voorzitter Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zee land en burgemeester Jaap Gelok van Borsele houden toespraken. Dezelfde dag ko men overal in de wereld men sen bijeen om verkeersslacht offers te herdenken. DOOR SHARON N0TEBAART MIDDELBURG - het werk aan de Schroebrug in mid delburg en de nieuwe voet- gangerbrug is bijna klaar. Nu wordt nog gewerkt aan het aanpassen van de spoorwegovergang, de ver keersregelinstallaties en de omliggende voet- en fiets paden op het Schroetracé. Inmiddels zijn de provincie Zeeland en de gemeente Mid delburg volop bezig met de werkzaamheden om een veili gere en snellere verkeersafwik keling rondom de Schroebrug te realiseren. Hoewel er wordt geprobeerd om de overlast voor het verkeer zo veel mogelijk te beperken, zal er naar verwach ting nog enkele weken in no vember sprake zijn van strem mingen en overlast voor het verkeer. Morgen (donderdag 6 november) en vrijdag 7 novem ber worden de fietspaden op de Poelendaelsingel en Het Groe ne Woud geasfalteerd. Van vrijdag 14 november 20.00 tot zaterdag 15 november 6.00 uur is de spoorwegovergang bij de Schroeweg voor alle verkeer gesloten. Kanaalweg-Schroe- weg en Het Groene Woud- Blauwdijk (kruispunten bij de Schroebrug) worden op zater dag 15 november (tijdens de in tocht van Sint Nicolaasü) ook voor alle verkeer afgesloten in verband met onderhoud aan het wegdek. S^OHC _L Provincie Zeeland Geen internet? Bel voor een afdruk van AbdijNieuws naar het informatiecentrum: 0118-631400. Abdij 6, Postbus 6001,4330 LA Middelburg Voor een leuk cadeau naar Ook voor uw kerstpakketten Geopend van dinsdag t/m zaterdag Vlissingsestraat 46, Middelburg Tel. 0118-612232 Verse visproducten, gratis thuisbezorgd op vrijdag en zaterdag. rT" Mosselen/super per kilo 3,85 euro Gamba's per 500 gr 4,95 euro Slibtong (schoon) per kilo 6,50 euro Dorade (grijs) per kilo 8,25 euro Victoriabaarsfilet per 500 gr 6,25 euro Hollandse nieuwe per stuk 1,25 euro 5 stuks voor 5,00 euro Vraag onze gratis prijslijst aan met al onze producten.

de Faam | 2008 | | pagina 5