-c Ward aak Instructeur/ Leraarondersteuner! IVIeeloapdagen Nu ook doorbijten! AZ behoudt koppositie TUF FIFTH !V open dag ID 11 december ê?DD8 www.imko.nl Behaal het didactisch diploma dé Weekkrant |De Faam Wojciechowski blij met debuut I college Kapper Schoonheids specialist v www.hz.nl Kom donderdag 6 november om 16.uur naar Vlissingen Kennis en management l!u ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT. N L Woensdag 5 november 2008 - Pagina 47 Pawel Wojciechowski maakte zaterdagavond zijn debuut in de basis van sc Heerenveen in het thuisduel met AZ (3-3). De 18-jarige Pool beleefde een uiterst merkwaardige avond. De aanvallende middenvelder maakte via het been van Stein Schaars de openingsgoal, maar raakte daarbij zo gebles seerd aan de knie dat hij na een uur spelen niet meer verder kon. „Heel jammer dat ik niet door kon, maar desondanks was het voor mij een mooie avond. Scoren tij dens mijn debuut is een droom. Op dat moment beleefde ik het beste mo ment uit mijn leven. Wat was ik blij." Anderhalfjaar terug kwam Wojciechowski over naar Frieland vanuit de jeugd van de Spaanse club Real Murcia. Dit jaar speelde hij als nummer tien zes wedstrijden voor de A-ju- nioren van sc Heerenveen. Daarin trof hij acht maal doel. Het Poolse talent trainde pas drie keer mee met de eerste selectie van trainer Trond Sollied. „Toch was ik niet nerveus voor de wedstrijd tegen AZ. De trainer stelde me gerust. Ik moest gewoon zo spelen als ik in de A-ju nioren deed. Dat heb ik gedaan en tot aan het mo ment dat ik niet verder kon, ging het best goed." 22 november van 11.00 tot 15.00 uur Erkende opleiding Pedicure Ook Visagie, Nagelstyling en Parfumerie Breda, Nw. Ginnekenstraat 38-1a, tel. (076) 520 97 17 www.hz.nl Aanmelden kan op www.hz.nl tot: 21 november! 1 Kom jij ook de sfeer proeven op de HZ? Op een meeloopdag krijg je lessen en maak je kennis met de praktijk, we informeren je over het beroepenveld en het studeren op onze hogeschool. Verder kom je in contact met onze studenten en docenten. Zit je op de havo, het vwo of het mbo en heb je interesse in een voltijdopleiding? Geef je op! Interesse? Bezoek de voorlichting op donderdag 6 november in Hogeschool Zeeland, Edisonweg 4 te Vlissingen. De voorlichting start om 16.00 uur en duurt tot 18.00 uur. Voor meer info: secretariaat RSLZ, tel. 0118 48 91 63 of e-mail: frel0004@hz.nl De kamende jaren worden er veel vacatures voorzien in het VIVIBD, VD en MBO. Wilt u een uitdagende baan in het onderwijs? En ongeacht uw leeftijd opgeleid worden tot een Instructeur leraarondersteuner in een bepaald vakgebied? Dat kan aan Hogeschool Zeeland, in samenwerking met de Hogescholen Utrecht en Windesheim! Werkt u in het voortgezet onderwijs of in een Bve-instelling als Instructeur Leraarondersteuner? Dan biedt dit leer werktraject u goede mogelijkheden om uw praktijkervaring te professionaliseren; Één dag in de week volgt u een studie programma op uw eigen werk waarin u aan de ontwikkeling van de beroeps competenties van de Instructeur Leraar ondersteuner werkt; Tijdens een intakegesprek wordt het studietraject samen met u vastgesteld. Het studietraject duurt twee jaar maar op grond van uw eigen competenties is het mogelijk om dit binnen één jaar af te ronden. Hogeschool Zeeland Windesheim HOGESCHOOL UTRECHT Foto's: Proshots Vorig seizoen noemde Aad de Mos het spel wat FC Twente speel de PlayStation-voetbal. Daarmee bedoelde de toenmalige Vites- se-trainer, dat de Tukkers op fantastische wijze de bal in de ploeg rond konden laten gaan. Maar dat ze nooit doorbeten. Het posi tiespel strandde altijd op de rand van de zestienmeter, waar de enige centrumspits Blaise N'Kufo (foto) tussen vier of vijf verdedi gend ingestelde spelers stond. Twente kon vervolgens geen kant meer op, liep zich vast en begon weer van voor af aan met de op bouw. Met vaak hetzelfde eindresultaat als gevolg. Dit jaar lijken de oosterlingen precies hetzelfde probleem te heb ben. FC Twente scoorde pas twaalf keer, net zoveel als degrada tiekandidaat ADO Den Haag. Het voetbal is echter geweldig om naar te kijken. De ploeg van trainer Steve McClaren speelde de af gelopen week NAC en Ajax bij vlagen helemaal van de mat af, maar creëerde veel te weinig kansen. Daardoor kwam de kleine 1 - 0 voorsprong in Breda in groot gevaar en counterde Ajax zich naar een 2-0 overwinning in De Grolsch Veste. FC Twente zal schoonheid aan effectiviteit moeten koppelen, wil de club in zowel de competitie als in Europa ver komen. Er wach ten de Tukkers een aantal erg belangrijke wedstrijden. Aanvoer der Rob Wielaert en consorten treden binnen achttien dagen aan tegen Manchester City, AZ, FC Eindhoven, Feyenoord en sc Heer enveen. „Dat is zwaar, maar hier doen we het allemaal voor", zegt verdediger Ronnie Stam. „Dus we moeten ook niet te veel kla gen." AZ blijft lijstaanvoerder van de Eredivisie. De Alk- maarders speelden afgelopen weekend met 3-3 gelijk tegen sc Heerenveen, waardoor Ajax en NAC op gelij ke hoogte kwamen. De ploeg van Louis van Gaal heeft echter wel een beter doelsaldo. Ondanks de elf de positie van vorig seizoen ziet de oefenmeester weinig verschil met deze voetbaljaargang. „Destijds speelden we ook goed voetbal, maar vlogen de ballen er niet in. Nu spelen we net zo, maar scoren we zelf wel en krijgen we op één of andere ïnanier minder tegengoals. Dat heeft ook met geluk en het moment te maken", aldus Van Gaal.

de Faam | 2008 | | pagina 47