Monuta LAATSTE RONDE René Brasser Het einde van er niet over nadenken. Ontdek welke uitvaart bij je past tijdens onze open dag. n dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: D EWEEKKRANT. N L MIÖVÜG Gr»3 verkeersschool Kom naar de landelijke open dag op 8 november van 13.00 tot 18.00 uur in onze vestigingen: Uitvaartcentrum Monuta De Voorzorg, Industrieweg 20, Vlissingen, (0118) 41 27 60 Uitvaartcentrum Monuta Goes, Fluitekruidstraat 8, Goes, (0113) 21 63 63 Uitvaartcentrum Monuta Terneuzen, Rooseveltlaan 6, Terneuzen, (0115) 61 28 81 Crematorium Terneuzen, Bellamystraat 28c, Terneuzen, (0115) 62 36 29 Uitvaartzorg en -verzekeringen Kijk voor meer informatie op monuta.nl/opendag Celegenheidspartijen en 2e keus m m m a Woensdag 5 november 2008 - Pagina 33 MAT f 1 Y. JOENSUU H tl I DUIVEN RITU IEL De eerste twee delen van de Millennium-trilogie niet gele zen? Dan moet eigenlijk afgera den worden naar de winkel te snellen voor het derde en laatste deel. Het derde deel kan prima los gelezen worden maar als je dat hebt gedaan, zal je Mannen die vrouwen haten en De vrouw die met vuur speelde waar schijnlijk nooit meer lezen. Zonde! Dus zit er niets anders op dan alle drie de delen in een keer te kopen. In Gerechtigheid wordt de trilogie op magistrale wijze afgesloten. Onderzoeks journalist Mikael Blomkvist gaat hardnekkig door met spit ten in het verleden van Lisbeth Salanders en misstanden bin nen een onduidelijke kern in de Zweedse veiligheidsdienst. Tij dens het onderzoek blijft de vraag waar toch die halfbroer van Lisbeth gebleven is. Stieg Larsson, Gerechtigheid, Signatuur, 19,95 euro. Het spreekwoord over de vos en die streken is wel het meest op John Rebus van toepassing. Een week voor zijn pensioen slaagt hij er toch weer in tegen een schorsing aan te lopen. Toch zet Rebus, ondanks zijn schorsing, de jacht op topcrimi neel Cafferty onverminderd voort. Op onverwachte manier lijkt Cafferty verbonden met een vermoorde Russische dich ter, Russische investeerders, bankiers en een parlementslid. Terwijl Rebus tijdens zijn laatste dagen voluit voortgaat, is al aan het begin van het boek duidelijk dat het einde nu toch echt in zicht is. Plotseling wordt zijn collega Siobhan Clarke toch veel meer met haar achternaam dan haar voornaam aangeduid. Rest slechts één vraag: wat mo gen we nu van Ian Rankin gaan verachten? Ian Rankin, Laatste ronde, Lui- tingh, 19,95 euro. CD Het zesde studioalbum van Seal, getiteld Soul, is uit. Het album, met soul- klassiekers als 'A Change is Gonna Come' (Sam Cokke) en 'Stand By Me' (ben E. King), is geproduceerd door David Foster. Als producent van al bums van onder anderen Michael Bublé, Barbra Streisand en Celine Dion is Foster een van de succesvolste producers aller tijden. Op Soul zijn elf soulklassiekers bijeengebracht, met elk hun eigen drama, emotie en romantiek. Razorlightvoorman Johnny Borrell noemde het nieuwe album Slipway Fires 'het makkelijkste totnogtoe'. In een interview met de BBC sprak hij zijn verbazing uit over hoe makkelijk het proces van sclirijven en opnemen was verlopen. En dat was belangrijk ook, want de band wilde juist een album maken dat niet overgeproduceerd zou klinken en daar op ook snel opgenomen zou zijn. De vier Britten namen de hun nieu we album in twee maanden tijd op in Londen. Hopelijk krijgt Matti Y. Joensuu als politie-inspecteur in Helsin ki niet al te veel te maken met het soort mensen als de Latijn reciterende man in Het duiven- ritueel. De in theologie afgestu deerde zonderling heeft de overtuiging dat hij de 'Voedster' offers moet brengen om haar gunstig te stemmen. Joensuu schildert een beklemmend ver haal, waarin twee kinderen, naast de godsdienstfanaat een hoofdrol spelen. De onderlinge aantrekkingskracht lijkt on weerstaanbaar. Zeker als Matti Matias een steentje krijgt, waar door hij school zijn pesters plot seling weet te weerstaan. Hij en zijn vriendin Leena zijn echter niet op de hoogte van de ge plande offerrituelen. Aan in specteur Harjunpaa de taak om te voorkomen wat hij nog niet eens weet. Matti Y. Joensuu, Het duivenri- tueel, Q, 19,95 euro. Het is alweer het veertiende soloalbum van Paul Carrack. Op 'I Know That Name' ook de single 'I Don't Want To Hear Any More', die de Britse soul en popzanger oorspronkelijk schreef voor het recente album 'Long Road Out Of Eden' van The Eagles. Op deze soloversie zijn The Eagles te horen met achtergrondvocalen. Op het nieuwe album is ook een duet te horen dat Carrack schreef met Sam Moore. The Katie Melua Collection is een verzameling op cd én dvd van de groot ste hits en mooiste liedjes van de nog altijd jonge Britse zangeres. Na haar derde album is er nu special voor de fans een cd-dvd met highlights ge maakt. Op de cd ook de Engelse nummer 1 hitsingle What a Wonderful World, het duet dat zij samen met de inmiddels overleden folkzangers Eva Cassidy zong. Op de dvd is het concert te vinden wat ze in april van dit jaar in Rotterdam gaf, en behind the scene beelden. Matt Helders, de drummer van Arctic Monkeys, heeft zijn eigen compila tie samengesteld in de bekende reeks 'Late Night Tales'. Matt was zelf dj voor hij begon te drummen bij Arctic Monkeys. Op zijn Late Night Tales zijn tracks te vinden van heel uiteenlopende artiesten als dj Format, Luniz, Mos Def, The Black Keys en The Coral. Zelf tekent Hel ders, samen met een aantal maten, voor een cover van 'Dreamer' van Li- vin' Joy. En als uitsmijter is er 'A Choice of Three', een verhaal geschreven en verteld door Alex Turner, de zanger van Arctic Monkeys. - '/.per hoog slagingspercentage in Zeeland {86-90%) Rijden op de nieuwste motoren - Gratis theorielessen ■Autorgles Aanhanger (LAB) - Motorrijles (beide categorieën) Gratis gebruik can de nieuwste kledinglijn Training Traming verhoogde rijvaardigheid (eat.: A) Opfriscursus (cat.: A en B) - R.l.S. (rijden in stappen) MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen examen voertuigbeheersing examen verkeersdeelnenüng 795,- AUTOR1JLESSEN: lste 10 225,- 0118-4719501417464 www.renehrasser.nl Voor uw auto- en motorrijlessen Damwandplaten voor dak en wand eventueel met anticondenslaag Dakpanplaten Sandwichpanelen voor dak en wand Polyester en dubbelwandige lichtcassettes Stalen gordingwerk Aluminium dakgoten Alle hulpstukken en toebehoren razendsnel geleverd Talloze mogelijkheden de mogelijkheden of aanbiedingen Verkoop aan bedrijven/handelaren en particulieren Scherpe prijzen, snelle levertijden Handelsweg 3 4421 SH Kapelle T 0113 - 34 44 10 F 0113 - 34 44 55 bouwproducten@hoondert.com

de Faam | 2008 | | pagina 33