Verschil maken Maximaal De Faam helpt mee aan een gezellige kerst! Eenzaam op zoek naar een kerstdate? Blaise helpt mensen in haar geboorteland Easy en leuk! dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Spektakel In Easy Cooking laten Miranda Slabber en chef-kok c oat zien dat het neerzetten van een lekker en mooi gerecht niet alleen is voorbehouden aan volleerde koks. kan koken is het motto van Corjan. Dankzij zijn slim samengestelde recepten en lek g over de bereiding kan iedereen zelf aan de slag in de keuken. Kijk iedere woensdag en zondag (H) naar Easy Cooking op en ontdek de best bewaarde keukengeheimen De PvdA kiest voor de burger vsglf Woensdag 5 november 2008 - Pagina 14 FOTO: IZAAK VERKESTE DOOR ELLEN DE VRIEND VLISSINGEN - Elvis Presley zong het destijds al: It will be lonely this Christmas, Without you to hold...Veel mensen hebben een dier bare verloren, hebben fa milie die ver weg woont of zijn op een andere manier alleen tijdens de kerstda gen. Daar wil De Faam iets aan proberen te verande ren. Vandaar deze vroege oproep voor een kerstdate via uw krant. Het lijkt wel of we steeds min der tijd hebben voor een ander. Mensen hebben het druk en het is vaak moeilijk om nieuwe mensen te ontmoeten. Ieder een die tijdens de kerstdagen graag iets met een ander wil gaan doen, kan nu al reageren. Zoekt u iemand om gezellig een (vegetarisch) kerstdiner mee te bereiden, wilt u naar een con cert, samen koffiedrinken en een bordspel doen, gezamen lijk een wandeling maken of noem maar op? Alle oproepen worden gratis in De Faam geplaatst. Dat kan met een andere naam en zon der woonplaats. Als u dat wilt moet u dat duidelijk aangeven bij uw aanmelding. De Faam redactie wil echter wél uw naam, adres en woonplaats we ten, zodat zij de reacties aan u kan doorsturen. De redactie heeft het recht om oproepen voor plaatsing te weigeren en alle inzendingen en post wordt gelezen! (hou uw reactie dus kort) Wij doen ons best om ie dereen een gezellige kerst te be zorgen, toch zullen er enkele oproepen bij zijn die niet inge vuld kunnen worden. Wij reke nen op uw begrip hiervoor. Reageren Stuur uw gegevens en oproep naar red.faam@whm.wege- ner.nl met als onderwerp KERST. U kun ook een brief sturen naar Redactie De Faam, Fruitlaan 4C, 4462 EP Goes. Vermeld altijd ook een tele foonnummer zodat de redactie u kan bereiken als er gegevens ontbreken of als er vragen zijn. Reageer niet impulsief op deze oproep en denk er goed over na. Als u met anderen in contact komt door deze rubriek is het triest als u op het laatste mo ment de afspraak niet nakomt. DOOR MARCEL VAN DER VOORT VLISSINGEN - In een kleuri ge jurk afkomstig uit haar geboorteplaats in Oost- Congo loopt Blaise Safari richting molen Nooit Ge dacht in Eindewege. Wel licht heeft de Afrikaanse vrouw niet kunnen denken dat ze ooit vanuit haar woonplaats 's-Heer Arends- kerke met haar stichting Ad- avoc weduwen en wezen in haar thuisland zou helpen. Ze is bij de molen voor een heu se fotoshoot en lacht. Haar Ne derlands is prima en de grapjes zijn niet van de lucht. Niets her innert er aan dat zij kort daar voor vertelde over de barre situ atie waarin mensen in Oost- Congo moeten leven. "Ik help wezen en weduwen daar, omdat ik er zelf vandaan kom. Ik weet hoe weinig de mensen hebben en dat het leven zwaar is. Dat komt doordat er oorlog is ge weest in buurland Rwanda en vanwege corruptie", zegt Blaise aan de tafel van haar gezellig huis. Op tafel staat een mok dampende Hollandse koffie. "Ik woon tien jaar in Nederland en heb het goed. Graag wil ik iets te ruggeven. Dat is de Afrikaanse manier. Iemand die het prima heeft helpt degene die in een mindere situatie verkeert. Mijn moeder doet niet anders en die woont daar nog steeds. Dat komt vanuit haar hart. De toe stand in Oost-Congo is niet best. Veel mensen zijn er vanuit Rwanda gekomen. Er is weinig plek voor zoveel mensen. On dertussen vechten de rebellen. Ze overvielen een militaire basis en hebben wapens gestolen. De mensen verdienen weinig en onderwijs volgen is moeilijk. Ik hou nog steeds contact met de bewoners daar", aldus Blaise. In februari is de stichting officieel geworden. Afrikaanse weduwen maken kleding en sturen dat naar Blaise. Die verkoopt het in Nederland en maakt de op brengst naar de vrouwen over. Die financieren daarmee hun naaiatelier en kopen eten. Ook organiseert Blaise in Zeeland ac tiviteiten om geld voor de wedu wen en wezen in te zamelen. In formatie: 0113-563032. In het Arsenaaltheater in Vlissingen is 17 november vanaf 19.00 uur het Dans en muziekspektakel Make that change. De opbrengst is voor Ghana en Congo en wordt onder Nurses on tour en stichting Adavoc van Blaise Safari verdeeld. Ze staat er niet alleen voor. De medewerkers van Nurses on Tour zetten zich eveneens in. Die Stichting wordt ge rund door vier hbo-ver- pleegkunde studenten van Hogeschool Zeeland. Ze hebben in Ghana een pro ject om malaria tegen te gaan opgezet. Kaarten kos ten 10 euro. PvdA Lage lasten - Alleen wettelijk verplichte taken uit te voeren en dus niet meer geld uil te geven. Daarbij geldt: veiligheid boven alles. - lagere lasten voor de burgers: dus een eerlijker verdeling van de lasten tussen de landbouw, natuur, bedrijven en burgers. Daarbij een eerlijk kwijtscheldingsbeleid. Veiligheid - Veilige waterkeringen (dijken en duinen), veilige wegen en fietspaden. - Terugdringen van wateroverlast in de steden en dorpen. Transparant en doelmatig bestuur - Betrek de bevolking bij het beleid, dat leidt tot een groter draagvlak. - Het waterschap zorgt voor transparante besluitvorming en een goede communicatie naar de burgers Iedereen wil schoon en betaalbaar water in een veilige woonomgeving waarin water beheersbaar op afstand wordt gehouden. De PvdA in het Waterschap Zeeuwse Eilanden zorgt ervoor dat dit mogelijk worth gemaakt. U kiest toch ook voor de PvdA? Meer informatie over onze prijsvraag en over ons 16 puntenprogramma vindt u op www. gewestzeeland, pvdani 3. Maarten Rossen

de Faam | 2008 | | pagina 14