PLAMECp PLAFONDSHOW Van Gilst v.o.f. In onze showroom aan de Columbusweg 3 te Goes f (Industrieterrein De Poel II) 0113-270000 Op vrijdag 7 november van 14.00 tot 18.00 uur en zaterdag 8 november van 10.00 tot 16.00 uur Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Cultuurwerf Personalia Try-out deweekkrant.nl Sweetbeats Hooizolder Uitnodiging Open Huis Bellen kan natuurlijk ook: www.plameco.nl 3 Faam Woensdag 5 november 2008 - Pagina 13 Leon Riekwell wilde als kind al iets met kunst doen. foto: marina meuers door marina meijers VLISSINGEN - In Kunst ruimte de WILLEM3 in Vlis- singen zijn de voorbereidin gen voor de Dag van de Kunstuitleen in volle gang. Leon Riekwell kan nog net even plaatsnemen op de bank waar twee dagen later in het kader van het thema 'De warme gloed van het beeld-Van levend model naar materiaal', een naakt model zal zitten. Leon Riekwell is van oorsprong chemicus, maar wilde als kind eigenlijk al veel liever iets met kunst doen. "Ik heb chemische technologie gestudeerd maar was als kind altijd aan het schil deren, mijn wens was om de kunst in te gaan. Mijn vader was militair en die vond het echter een veel beter idee om een vak te leren waarmee ik de kost kon verdienen. Zodra ik klaar was met mijn chemische opleiding ben ik alsnog naar de kunstacademie gegaan. In deeltijd, dat wel, want ik kreeg natuurlijk geen studiebeurs meer." Riekwell was het school systeem inmiddels aardig ont groeid en toen hij ook nog op het punt stond om voor zijn werk naar Brazilië uitgezonden te worden, werd het tijd om het roer om te gooien. "Ik las een advertentie waarin vrijgestel den onder katholieke werkende VLISSINGEN - De Cultuur- werf Vlissingen verzorgt een ruim aanbod in exposities, events, kunstuitleen, pop concerten en dance nights, theater-, muziek- en caba retvoorstellingen alsook het theater en kunstfestival On derstroom en het Bevrij dingsfestival Zeeland in Vlis singen. Momenteel pro grammeert de Cultuurwerf haar activiteiten op verschil lende locaties in de stad. De Cultuurwerf richt zich op de toekomst met de ambitie om deze activiteiten te bun delen in een stedelijke ac commodatie voor cultuur. Tot en met zondag 9 novem ber zal Kunstruimte deWIL- LEM3 in het kader van de Dag van Kunstuitleen en Kunstweek 2008 een breed aanbod brengen van heden daagse kunst. jongeren gezocht werden. On deraan de advertentie stond de pakkende tekst 'autoriteiten zijn rariteiten in dikke auto's'. Door deze advertentie werd ik zo gegrepen dat ik gelijk gesolli citeerd heb. Mijn werk bestond uit vakbondswerk voor en met jongeren en dit heb ik vier jaar gedaan. Donkiesjot Uiteindelijk wilde ik toch iets meer met cultuur doen en kwam ik terecht bij Donkiesjot in Sittard, dit was zo'n beetje het Paradiso van Zuidwest Ne derland. Ik ging er als stafkracht aan de slag en organiseerde workshops en allerlei muziek- activiteiten. Het was in de tijd van de opkomst van Herman Brood en The Sex Pistols, een geweldige tijd." Riekwells ouders woonden in middels in Zeeland en zagen hun zoon graag ook deze kant op komen. Ma Riekwell stuurde trouw personeelsadvertenties op richting Limburg en zo kwam Leon uiteindelijk rich ting Vlissingen. "Inmiddels ben ik via de gemeente gedeta cheerd bij de Cultuurwerf en werk ik als programmacoördi nator beeldende kunst. Een baan waar ik al mijn creativiteit in kwijt kan." Geboren: 16 juli 1949 in Haarlem, op 12-jarige leef tijd verhuisd naar Roer mond, in 1980 naar Vlissin gen verhuisd. Burgerlijke staat: gehuwd, 1 dochter. Opleiding: MTS chemische technologie, 2 jaar kunstaca demie, 4 jaar sociale acade mie. VLISSINGEN - In het atelier van schilderclub Spetters aan de Coortelaan 1 in Vliss ingen is zaterdag 15 novem ber een workshop. Deze wordt geleid door Geerte Vink en geeft een introductie in Systemische Werken aan de hand van Opstellingen die Bert Hellinger ontwikkelde. In de inleiding wordt een korte uitleg gegeven over het ontstaan en de principes van systemisch werken. De rest van de middag worden prac- tische oefeningen gedaan aan de hand van vragen van de deelnemers. Er kunnen zowel familiesituaties als project- of bedrijfsvraagstuk- ken worden ingebracht. Het is van 14.30 tot ca. 17.00 uur. Bij voldoende belangstelling komen er vervolgworkshops. Aanmelden via; 06-29566788 en het kost 25 euro inclusief thee/koffie. Bi je eigen wereld op WESTKAPELLE - Sweetbeats brengt elke eerste vrijdag van de maand de beste Caribbe an sound, funky urban, en heetste eclectic beats in de Hooizolder in Westkapelle. De Line voor vrijdag 7 no vember is de Nederlandse rapper van Marokkaanse af komst Sjaak A.K.A. Mr. Shak es bekend van de hit Stuk en rapper Negativ, die doorbrak met de singel Mijn Feestje, samen met Brutus en Lange Frans en Baas B. Aanvang: 22.00 uur. PLAFONDS Schone montage in één dag Zonder hakken en breken De meubels kunnen blijven staan Voor elke interieurstijl Brandveilig Uit één geheel op maat gemaakt Verlichting naar wens Geluïdsdempend Warmte isolerend Onderhoudsvriendelijk Circa tOO kleuren en structuren Sierlijsten Tijdens de speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar!

de Faam | 2008 | | pagina 13