Stropdas moet terug Toneelproject Kids Respect Burgemeesters in Zeeland geven gastles op 13 november ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Rabbijn Aandeel Tekort 3 miljoen R0C Zeeland Conferentie Springtij over overvloed Steve Sand terug op eigen bodem deweekkrant.nl Marco Beasly brengt Purcelli Molukse aquarellen in Tabadila an Kids&Respect TEaïMamiftiiii De Faam Woensdag 5 november 2008 - Pagina 12 Dag van Respect door tara de vriend VEERE - Nederland moet een land worden waar plaats is voor iedere burger, waar iedereen mag zijn wie hij is. Bijna zeshonderd be kende Nederlanders geven les tijdens de derde Dag van Respect, op donderdag 13 november. Op Walcheren wordt ook volop aandacht besteed aan respect. De Veerse burgemeester Rob van der Zwaag geeft aan de leer lingen van de basisschool De Golfslag in Domburg een gast les. Burgemeester Koos Schou- wenaar van Middelburg praat met de leerlingen van De Vosse- burch in Nieuw- en Sint Joos- land en zijn Vlissingse collega Wim Dijkstra doet hetzelfde bij basisschool Het Vlot in Vlissin- gen. Tweede kamer lid Paul Kal- ma is te gast bij de Acaciahof in Middelburg. Alle gastlessen zijn tussen 10.00 en 11.00 uur en bij de leerlingen van de groepen zeven en acht. De dag vormt de afsluiting van een lestraject dat momenteel door honderddui zend kinderen op tweeduizend basisscholen wordt gevolgd. Ook op een aantal middelbare scholen wordt aandacht be steed aan het project. Doel Het doel van de Dag van Re spect is inhoud te geven aan het begrip respect. Het is belangrijk MIDDELBURG - Na de moord op Theo van Gogh waar brandstichting op een Islamitische basisschool in Uden op volgde besloot Rabbijn Awraham Soeten- dorp dat er 'iets' moest ge beuren. Uit een gesprek met de vier toenmalige ministers van Economische Zaken, Vreemdelingenzaken, Justi tie en Financien is de Dag van Respect geboren. Het idee is om kinderen uit te leggen wat respect inhoudt. Wat is respect, hoe kan je re spect geven aan iemand en wat is daar nu eigenlijk zo fijn aan, zijn onderwerpen die aan bod komen. Gast sprekers zijn benaderd om op scholen in heel Neder land een gastles te geven. om over respect te praten, stil te staan bij wat het betekent en te proberen met elkaar verdraag zamer te zijn. De gastdocenten willen het tij keren, want in on ze samenleving wordt op alle fronten een houding van gebrek aan respect waargenomen. Ook jongeren kunnen zich weinig verplaatsen in andermans me ning, religie, cultuur en identi teit. Gebrek aan kennis over el- kaars achtergrond speelt hierbij een grote rol. De Dag van Re spect vraagt daarom op 13 no vember aandacht voor respect vol gedrag en een respectvolle houding voor elkaar en de aar de. Niet alleen op die ene dag maar elke dag! Door kinderen persoonlijk te benaderen en dus ook een persoonlijk verhaal te vertellen over respect begrijpen zij wat dit begrip nu eigenlijk in houdt. Kinderen denken vaak dat respect iets is uit de hip hop cultuur: ben je stoer en cool dan heb je macht en kun je respect opeisen. De stichting wil het po sitieve effect van respectvolle houding uitdragen. Dit jaar zijn honderden betrok ken Nederlanders uitgenodigd om hun persoonlijke verhaal over respect te vertellen, waar onder minister-president Jan- Peter Balkenende, maar ook de ministers Bos, Vogelaar en Cra mer. VEERE - De gemeente Veere heeft voor vijfhonderd euro een aandeel respect ge kocht. Een van de onderde len van het aandeel is een les over respect op de Veerse scholen. Bij de banken- en beurscri- sis draait het volgens de deskundigen om vertrou wen. De kredietcrisis be gon met het debacle van de Amerikaanse hypotheek markt, maar sloeg al snel over naar de banken, de beurzen en bedreigt de economie. En dus onze welvaart Waarom stagneert het be talingsverkeer? Omdat men el kaar niet meer vertrouwt! De oplossing is soms simpel: De stropdas moet weer terugke ren, zeggen mensen die het kunnen weten. De stropdas, mits van de juiste snit, wekt dat zo gewenste vertrouwen. In de zakenwereld weten ze dat al lang. Wouter Bos, toch vooral zonder das gezien, draagt als minister van financiën in deze barre tijden weer een 'vertrou wenwekkende' stropdas. door tara de vriend MIDDELBURG - Het To neelproject Kids Respect brengt vandaag (5 novem ber) oud en jong samen in 't Gasthuis in Middelburg. Van 15.00 tot 16.00 uur treedt de landelijke toneel organisatie op. Waar de voorstelling is een verras sing. Kinderen van de nabijgelegen basisscholen zijn uitgenodigd om met de bewoners van 't Gasthuis de voorstelling te be kijken. Hierdoor wordt het con tact tussen de senioren en hun woonomgeving bevorderd. Ook wordt het makkelijker voor ou ders om samen met hun kinde ren regelmatig een gezellig uit stapje te maken dichtbij huis. De voorstelling is van een pro fessioneel theater en het va rieert van poppenspel tot musi cal. Ook werd al eerder een voorstelling gegeven in 't Gast huis op 3 september. Stichting Kids&Respect regelt de coördinatie en de logistieke afwikkeling tussen de betrok ken scholen, seniorenhuizen, gemeenten en sponsors. De overeengekomen afspraken worden contractueel vastge legd. ECT@ TOON JE RESPECT, GA NAAR WWW.DAGVANRESPECT.NL MIDDELBURG - Het ROC Zeeland heeft een tekort van drie miljoen euro. Personeel van de onderwijsinstelling kreeg dit vorige week te ho ren. Een gevolg is dat perso neelsleden van 58 jaar en ouder vervroegd met pen sioen mogen. Ook worden tijdelijke contracten niet verlengd. Een team werkt aan een plan van aanpak dat in februari klaar moet zijn. VLISSINGEN - Een confe rentie over overvloed en overstromen vanuit Gods Vaderliefde, dat houdt de Conferentie Springtij in. Van donderdag 13 tot en met zaterdag 15 november is deze conferentie in de Volle Evangeliegemeente Beréa aan de Gildeweg 29 in Vlissingen. Kinderopvang is aanwezig. Vooraf aanmel den is verplicht en kan via www.berea-vlissingen.nl. Ook liggen er aanmeldings formulieren klaar in de sa menkomstruimte van Beréa. Aanmelden kan tot en met zondag 9 november. VLISSINGEN - De Groning se Steve Sand Band heeft za terdag 8 november een cd- presentatie in 't Arsenaal theater in Vlissingen. Steve Sand die opgroeide op Wal cheren, geeft een ode aan die tijd en het Zeeuwse land door hier zijn cd te presente ren. De Engelstalige num mers zijn hoorbaar beïn vloed door Bob Dylan, Neil Young, The Stones en Poco, maar hebben naar eigen zeggen toch een eigen ge luid. Aanvang: 22.00 uur. Kaartverkoop: 0118-430303. Bje eigen wereld op MIDDELBURG - Hij wordt ook wel de Pavarotti van de oude muziek genoemd; de Italiaan Marco Beasly staat zaterdag 8 november in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Hij brengt het programma Farewell, Italia met daarin werken van Pur celli en tijdgenoten en een gedroomd dagboek van John Dowland. Beasly wordt door Stefano Rocco bege leidt op luit en gitaar en Fa- bio Accurso, eveneens op de luit. Aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop: 0900- 3300033. MIDDELBURG - In het Mo luks Woonzorgcentrum Ta badila, wat Regenboog be tekend aan de Rijnstraat in Middelburg, exposeert Etta Risakotta-Lawalata met aquarellen die betrekking hebben op de Molukken. De expositie loopt tot en met eind december en is tussen 09.00 en 16.00 uur te bezichtigen. Het merendeel van de schilderijen zijn landschappen. De kunste nares is een echte Zeeuwse, geboren in 1952 in Middel burg, met een Molukse ach tergrond. MIDDELBURG - Aan het Toneelproject Kids Respect doen in middels eenentwintig scholen en seniorenhuizen mee. foto: p.r.

de Faam | 2008 | | pagina 12