GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN DE ZEEUWSE KLIMAATWEEK 2008, 22-29 NOVEMBER VLISSINGEN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN VERGADERING COMMISSIE HET NIEUWE COLLEGE VAN B&W GEMEENTE WOENSDAG 5 NOVEMBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Dinsdag 11 november 2008 Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Agenda 1. Opening. 2. Actuele zaken. Bespreken evaluatie Wmo. 3. Raadsvoorstellen 3.1 Programma: De sociale stad. Wijziging Gemeen schappelijke Regeling Soci ale Dienst Walcheren 3.2 Programma: De sociale stad.Beleidsregels eenma lige uitkering sociale minima 2008. 3.3 Programma: De lerende stad. Begroting 2008 van de gemeenschappelijke regeling BROW 3.3 Programma: De lerende stad. Jaarrekening 2007 en begroting 2009 van de Gemeenschappelijke rege ling BROW 4. Rondvraag. 5. Sluiting. Donderdag 13 november 2008 Commissie Ruimtelijke ontwikke ling en havens Agenda: 1. Opening. 2. Actuele zaken. Actuele zaken uit het publiek, uit de commissie, uit gemeen schappelijke regelingen en korte vragen of opmerkingen n.a.v. collegebesluiten en inge komen stukken. De portefeuille van wethouder P. Polderman omvat volkshuis vesting ruimtelijke ordening en milieu, havens, stadsvernieu wing en monumenten en archeologie. 3. Rondvraag. 4. Sluiting. www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Op 4 november is de begroting van de gemeente Vlis singen 2009 vastgesteld. Een degelijke en sobere maar sluitende begroting. Dat was ook de afspraak met het nieuwe college van B&W. Voor mij is het bijzonder dat dit college erg snel de zaken van de gemeente Vlissingen weer op rails heeft gekregen. Ik herinner maar even aan eind 2007, grote problemen die resulteerde in het wegsturen van het complete college van B&W. Nu was het in het verleden zo dat lijsttrekkers van partijen die een coalitie gin gen vormen, automatisch wethouder werden. De lijsttrekkers hadden immers de meeste stemmen van de burgers van Vlissingen gekregen en waren goed bekend met de voor en nadelen van onze gemeente. Inmiddels voorzag een nieuwe wet in de mogelijkheid om wethouders van "buiten de raad", te benoe men. Bij het aantreden van de nieuwe coalitie in 2004 werd van deze mogelijk heid geen gebruik gemaakt. Na de bestuurscrisis van 2007 werd door de nieuwe coalitie dit beleid compleet veranderd. De nieuwe wethouders moesten "van buiten" komen en niet langer als twee jaar besturen. En met van buiten komen werd vooral bedoeld, geen deel uitmaken of hebben gedaan van de Vlissingse politieke elite. Deze ingreep is wonderwel geslaagd en onder leiding van een energieke burgemeester is het nieuwe college er in korte tijd in geslaagd het vertrouwen van vele mensen terug te winnen. En zoals dat heet, de kar weer op het goede spoor te zetten. In maart 2010 zijn er weer gemeenteraad verkiezingen en ik heb van de afge lopen periode geleerd, dat het besturen van onze stad, heel goed ook door wethouders van "buiten af" gedaan kan worden. En omdat er in het leven altijd weer verrassingen optreden, zou het mij niet verbazen als, deze of gene wet houder toch langer als twee jaar zou meehelpen om Vlissingen te besturen. Raadslid Geert Meijering, fractie PvdA Telefoon: 0118-416360, e-mail: gmeijering@zeelandnet.nl www. vlissingen.pvda. nl Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen zijn ingediend: A) Aanvraag lichte bouwvergunning: 1. plaatsen berging Mamixplein 19 B) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1. plaatsen buitenbak Zandweg 46 C) Aanvraag sloopvergunning: 1. slopen 2 bedrijfsgebouwen Wes- terzicht 384 386 De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de ver gunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. bouwen garage/berging Koop mansvoetpad 33 28-10-2008 2. bouwen 69 woningen Ruben slaan 1 t/m 11, van Dijcklaan 2 t/m 40 Hercules Segherslaan 1 t/m 19a, Jordaenslaan 41 t/m 85 27-10-2008 3. renoveren woning Groenewoud 52 29-10-2008 Verleende monumentenvergun ningen In de afgelopen periode is de vol gende vergunning verleend: 1. het renoveren van een woning Groenewoud 52 29-10-2008 Bezwaar/voorlopige voorzie ning tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monumen tenvergunningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende bin nen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de vergunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlopige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrech- ter van <Je Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschul digd. De verleende vergunningen met bijbehorende tekeningen kun nen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publiekszaken (tel. 0118.487339) worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publicaties. Ontheffingen (Wet ruimtelijke ordening) Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om ontheffing in combinatie met de ingediende bouwaanvragen: 1. oprichten serre Nieuwe Vlis- singseweg 175 2. wijzigen gebruik, in samenhang met de inpandige bouwactivitei ten, van het bedrijfsgebouw van de tingieterij aan de Ritthemse- straat 108 tot een dagbeste dingslocatie (houtwerkplaats) van de Stichting Arduin. Artikel 3.23 van de Wet ruimte lijke ordening en artikel 4.1.1 van het Besluit ruimtelijke ordening bieden daartoe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, lig gen de bouw- en situatietekenin gen en de ontwerp-beschikking ingaande 6 november 2008 gedu rende zes weken, (dus t/m 17 december 2008) ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Deze publicatie en het ontwerp besluit zijn tevens digitaal raad pleegbaar via de gemeentelijke website www.vlissingen.nl/publi- caties. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling hun zienswijze indie nen bij burgemeester en wethou ders t.a.v. Afdeljng SBP, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN). Voor een mondelinge zienswijze dient u vooraf een afspraak te maken met W. Huige van de Afdeling Publieks zaken telefoon 0118-487339. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behande ling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 6 en 20 novem ber, 4 december 2008. Wet geluidhinder Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben besloten over te gaan tot het vaststellen van hogere waarden wegverkeerslawaai inge volge de Wet geluidhinder. Dit besluit heeft betrekking op de bouw van woningen binnen het plan Het Parkzicht aan het Bunker terrein te Vlissingen. Het besluit en alle bijbehorende stukken kunnen, na een telefoni sche afspraak worden ingezien, aan de centrale balie van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Desgewenst wordt door de afdeling SBP een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stuk ken. Informatie kunt u verkrijgen bij de heer L. Busé, tel 0118- 487417. Gedurende de hiervoor genoemde periode kunnen belanghebbenden beroep instellen bij de Raad van State. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie redelijkerwijs kan worden verweten dat hij n.a.v. het ont werpbesluit geen zienswijzen naar voren heeft gebracht. Het beroeps schrift kan worden gericht aan de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Verleende vrijstelling en bouwver gunning ex artikel 19, lid 2, Wet op de Ruimtelijk Ordening Op 27 oktober 2008 is vrijstelling ex artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van" het vigerende bestemmingsplan Bas- kensburg II en bouwvergunning verleend voor het inbreidingsplan Het Parkzicht. De vrijstelling omvat de volgende onderdelen: 1. vrijstelling voor het bouw- en woonrijp maken, daaronder tevens begrepen de aanleg van het openbaar gebied. 2. vrijstelling en bouwvergunning voor het oprichten van 69 woningen (blokken A, C en D); 3. vrijstelling voor het oprichten van 17 woningen (blok B) en een commerciële (kantoor) ruimte van ca. 220 m2. Een en ander, zoals opgenomen in de bij dit besluit behorende, en als zodanig gewaarmerkte, ruimtelijke onderbouwing "Het Parkzicht", welke integraal en onlosmakelijk onderdeel uitmaakt van dit besluit. Tegen het besluit onder 1 kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de datum van verzending schriftelijk beroep instellen bij de rechtbank. Tegen het besluit onder 2 kunnen belanghebbenden birinen zes weken na de datum van-verzending daarvan schriftelijk beZwaar maken door hét indienen van een bezwaar schrift bij ons college. Tegen het besluit onder 3 bestaat de mogelijkheid tot het indienen van bezwaar, nadat de bouwver gunning, die betrekking heeft op dit deel van de vrijstelling, is ver leend. De verleende vrijstellingen en bouwvergunning met bijbeho rende tekeningen kunnen na een De klimaatverandering verloopt veel sneller dan we tot voor kort voor mogelijk hebben gehouden. Bijna niemand twijfelt ook meer aan de opwarming van de aarde; we kunnen het zelf waarnemen. Is het erg? Ja! De klimaatcrisis stelt ons voor een ongelooflijke opgave. We hebben nog hooguit 10-15 jaar om het tij te keren. Voor 2050 moet de mondiale C02-uitstoot met 60-80% worden verminderd. Anders stijgt de gemiddelde temperatuur op aarde met meer dan 2 graden en zijn de gevolgen niet meer te over zien; de klimaatcrisis loopt dan uit de hand. telefonische afspraak met de mede werker Publiekszaken 0118-487339 worden ingezien aan de centrale balie van het stadhuis, Paul Kruger straat 1 te Vlissingen. Wijzigingen peuterspeelzalen Vlissingen Het register Peuterspeelzalen gemeente Vlissingen is gewijzigd per 27-10-2008. Het gewijzigde register is terug te vinden op www. vlissingen.nl/registerkinderop- vang. Vlissingen, 5 november 2008 B&W van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Doemdenken? Nee! Er zijn heel veel kansen en mogelijkheden om het tij te keren. In het groot en in het klein. Op de volgende VN-Klimaattop in Kopenhagen (2009), in de keuken thuis (vanaf vandaag). De tweede Zeeuwse Klimaatweek wordt georganiseerd om alle Zeeu wen te betrekken bij de oplossingen voor de klimaatcrisis. Hierbij gaat het niet alleen om mogelijkheden voor het terugdringen van de C02-uitstoot (mitigatie) maar ook over de manie ren waarop wij ons in de Delta aan kunnen passen aan een stijgende zee spiegel en grotere weersextremen. Wie vanuit Zeeland verder kijkt - naar de gevolgen van de klimaatverande ring en zeespiegelstijging voor ont wikkelingslanden - ziet pas echt hoe groot de uitdagingen zijn. En daar mee hoe noodzakelijk een duurzame energiehuishouding en internatio nale samenwerking zijn. De Zeeuwse Klimaatweek kent een uitgebreid en gevarieerd programma om de klimaatvraagstukken in beeld te brengen en ermee aan de slag te gaan. We nodigen u graag uit. De toegang voor alle activiteiten is gratis, tenzij dit apart vermeld staat. De programmafolder is te downloa den op de website www.duurzaam- zeeland.nl (pdf-formaat)

de Faam | 2008 | | pagina 10