Wijktafel Stromenwijk/'t Zand Herdenking bevrijding Walcheren Verkeershinder rondom Schroebrug Sinterklaas komt op 15 november naar Middelburg dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 29 oktober 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Zaterdag 15 november brengt de Pakjesboot nr. 7 sinterklaas weer naar Middelburg. Samen met 50 zwarte pieten zet hij bij de Punt om 13.30 uur voet aan wal en wordt hij welkom geheten door burge meester Koos Schouwenaar. Evenals voorgaande jaren zal het weer een gezellige drukte worden bij de Beatrixbrug. Vele kinderen zullen daar staan wachten op de komst van sinterklaas. In afwachting daarop is er een heel leuk programma, zodat de kinderen zich niet hoeven te ver velen. Zo warmen Mik Benno (het bekende kindertheater) het aanwezi ge publiek al op, samen met Juniorenkorps Johan Friso en ONDA uit Nieuw- en Sint Joosland. Na aankomst gaat de sint vergezeld van zijn zwarte pieten via de Dwarskaai en de Dam naar de Graanbeurs op het Damplein. Daar staat hij even stil bij het optreden van toneelgroep Duinaert. Duinaert geeft van 12.30 tot 14.30 uur ver schillende voorstellingen. Daarna gaat sinterklaas via de Korte en Lange Delft, Markt, Gravenstraat, Zusterstraat, Plein 1940, Korte Geere, Langeviele naar het podium op de Markt, waar de muziekgroep OOR ONS NOE uit Goes al vanaf 13.30 uur bezig is het publiek te ver maken. Om 15.00 uur wordt de sint met zijn gevolg door burgemeester Koos Schouwenaar officieel ontvan gen. Om 15.30 uur gaat sinterklaas te paard voor de tweede ronde door de winkelstraten van Middelburg. Op maandag 3 november is de parkeergarage Achter de Houttuinen geslo ten. Een aannemer herstelt die dag de schade aan de gevel van de inritzijde. De schade is ontstaan doordat een auto tegen de gevel is gereden. Stromenwijk/t Zand is de laatste wijktafel die dit jaar bijeenkomt. De wijk tafel staat op voor woensdag 5 november om 19.30 uur in 'de Vergulde Baars' aan de Baarsjesstraat. De zaal gaat open om 19.00 uur. In deze bijeenkomst wordt de algemene gang van zaken in de wijk besproken en de leefbaarheid in het bijzonder. Wijktafels bieden een kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen de wijk. Tijdens de wijktafel legt de voorzitter van de wijkbeheergroep, Gerry van de Garde, uit welke rol u kunt spelen in de realisatie van het wijklevensboek en her inneringen aan de kindertijd in Stromenwijk/t Zand De wijkbeheergroep heeft het initiatief genomen om verhalen, ervaringen, gedichten, foto's, prenten, tekeningen en knipsels van wijkbewoners te verzame len. De wijkbeheergroep wil deze uitin gen daarna presenteren en in boekvorm uitgeven. Mevrouw van Balen en mevrouw Pfaff willen een fotoreportage maken van de drie oude schoolgebou wen Beverburch, Cederhof en Springtij met als thema 'remember your child hood'. Beide initiatieven zijn door Woongoed Middelburg beloond met een prijs van in totaal 4000. Inmiddels heb ben de verschillende initiatiefnemers de samenwerking gezocht met elkaar. Verder staan op de agenda: Verkeerssi tuatie in de Banckertstraat en op welke plekken in de wijk kunnen kinderen spe len en ravotten in het groen? De jaarlijkse herdenking van de bevrijding van Walcheren vindt dit jaar plaats op zaterdag 1 november. Dit gebeurt bij de monumenten op de Sloedam. De herdenking begint om 10.30 uur. Op de Sloedam staan drie monu menten. Het eerste monument is voor de gesneuvelde Franse militai ren die in mei 1940 op de Sloedam hebben gevochten. Onderdelen van de Canadese regimenten The Black Watch of Canada, The Calgary Highlanders en Le Régiment de Maisonneuve hebben eind oktober en begin november 1944 felle gevechten geleverd met Duitse een heden om Walcheren te bevrijden. De Canadezen werden daarbij gehol pen door Schotse troepen van het 1st Batallion The Glasgow Highlanders. Ter nagedachtenis van de in die gevechten gesneuvelde en gewond geraakte geallieerde militai ren staan op de Sloedam naast het Franse monument, een Canadees en een Schots monument. Hieraan wordt medewerking ver leend door Inter Scaldis Pipes and Drums, de Muziekvereniging Arne- muiden en de Museumstichting In fatuate, die weer met een aantal oude legervoertuigen aanwezig zijn. Voor de herdenking komen een aan tal veteranen over uit Schotland. De legaties van de Nederlandse Vete- ranenorganisaties sturen een af vaardiging. Verder zullen er verte genwoordigers zijn namens Fran krijk, Canada en het Verenigd Konin krijk. Ook commandanten van de Ne derlandse strijdkrachten zijn aanwe zig. In het kader van de actie Adopteer een Monument worden de basisscho len uit Arnemuiden bij de herdenking betrokken. De scoutinggroep Baden Powell uit Arnemuiden zal zijn ook aanwezig. Na toespraken van de bur gemeester van Middelburg en de voorzitter van de Stichting Steun aan de Bevrijders van Walcheren worden door verschillende vertegenwoordi gingen kransen gelegd bij de drie monumenten. Na afloop is er voor de veteranen een ontmoeting in het ver enigingsgebouw 'De Arne' in Arnemuiden. Op vrijdag 31 oktober ontvangt het gemeentebestuur van Middelburg de veteranen om 19.00 uur in het stadhuis aan de Markt. Foto: Aart van Belzen Foto: Aart van Belzen Tot en met november worden de voet- en fietspaden rondom de Schroebrug aangepast. Door de werkzaamheden zullen met name fiet sers en voetgangers hinder ondervinden. Bestaande fiets- en voetpaden worden den geasfalteerd. De komende weken opgebroken en nieuwe fietspaden wor- vinden er ook graafwerkzaamheden plaats bij de spoorwegovergang Schroe- weg. Er worden omleidingen ingesteld en tij delijke maatregelen getroffen om de overlast zo veel mogelijk te beperken. Foto: Mieke Wijnen

de Faam | 2008 | | pagina 9