natuurlijk Lift voor markt Krachtwijken onder de loep Leve het platteland BIJ L1FTST0RING BELLEN MET TOESTELNUMMER Waar wonen pas echt leuk begint Minder bouw door crisis dé Weekkrant Een robuuste uitstraling! Mooie veroudering! Woensdag 29 oktober 2008 - Pagina 50 Mutti Vloer Dat zijn de verouderde brede planken vloeren (200 en 240 mm breed) die u vindt bij Multi Vloer in Goes. In verschillende kleuren, ook in grijstinten. De vloer kan ook geleverd worden met brede visgraat motief. Waar? Bij TMC Woonwinkels natuurlijk. i van woningen in het slop raken. Eigen Huis stelt voor de over drachtsbelasting per direct van 6 naar 3% te verlagen als tijdelijke steunmaatregel voor de wo ningmarkt en de NHG-grens te verhogen, zodat meer huizen- Multi Vloer is lid van Parket- Groep Nederland; een gilde van de betere parketleggers. Vereniging Eigen Huis heeft de ministers Bos en Vogelaar ideeën aangereikt om de hui zenmarkt weer in de lift te krij gen. Omdat financiers niet meer zo happig zijn om hypotheken te verstrekken kan de verkoop kopers een veilige en goedkope re hypotheek kunnen afsluiten. De vereniging is van mening dat het grensbedrag van de NHG voor nieuwe woningaankopen per direct omhoog moet van 265.000 naar €350.000. y. MARCONISTRAAT 13 (0113) 22 41 03 WWW.TMCWOONWINKELS.NL I Meer dan driekwart van de Nederlanders is positief over het platteland. Plattelanders zijn positiever over het platteland dan stedelingen en ruim 90% van de plattelandsbewoners is tevreden met de woonomge ving en de woning. Bijna één op de drie stedelingen zegt ooit naar het platteland te willen verhuizen. Driekwart van de nieuwkomers op het platteland is afkomstig uit de stad. Dit zijn enkele conclusies uit de publicatie 'Het platteland van alle Nederlanders' van het Centraal Planbureau, die is aangeboden aan minister Verburg van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. De Rekenkamer heeft kritiek op het plan voor de krachtwijken van minister Vogelaar. Dat blijkt uit een rapport dat is gepresen teerd. De minister wil met dat plan 40 probleemwijken in Ne derland een ingrijpende op knapbeurt geven. Volgens de Rekenkamer heeft de minister niet goed genoeg vastgelegd wat ze nou precies wil bereiken en hoe ze dat wil meten. Minister Vogelaar geeft de be trokken gemeenten een bedrag van in totaal 157 miljoen. De Rekenkamer vindt het een zwak punt dat de gemeenten vervol gens zelf bepalen hoe ze dat geld gebruiken. Het magazine van de Vereni ging voor Nederlandse Ge meenten (VNG) schrijft dat voor een goede verantwoording be trouwbare informatie over de uitgangspositie van de 40 wij ken en hun ontwikkeling cruci aal is. De Algemene Rekenka mer adviseert de ontwikkeling van problemen in alle Neder landse wijken zo goed mogelijk in kaart te brengen en de resul taten inzichtelijk te presente ren. De minister vindt het niet nodig één monitor voor zoveel mogelijk wijken in Nederland te ontwikkelen. De VNG vindt dat wel wenselijk, omdat alle ge meenten behoefte hebben aan goede informatie, aldus de Re kenkamer. Het instituut deed onderzoek, omdat in de stadswijken van de 40 aandachtswijken sprake is van ingewik kelde proble men. Voge- - vv m mmfits V V laar heeft zelf weinig instru menten om die problemen te bestrijden en de gemeenten en woningcorporaties rechtstreeks te sturen. Het kabinet wil van de 40 wijken met problemen in acht tot tien jaar sterke wijken maken. Of de minister tegen over de Tweede Kamer vol doende verantwoording kan af leggen, is niet duidelijk. In deVogelaarwijken woont één op de 20 inwoners van Neder land. De woningbouwproductie zal de komende tijd flink teruglopen. Dat voorspellen woningbouwcorpora ties en de branchevereniging voor ontwikkelaars en bouwonderne mers NVB. Voorzitter Jim Schuyt van corporatie De Alliantie voor spelt in een artikel in de Volkskrant dat de doelen van het ministerie van Wonen, Wijken en Integratie voor dit jaar niet gehaald gaan worden. Minister Ella Vogelaar van Wonen Wijken en Integratie rekent op 80.000 tot 83.000 nieuwe woningen. Schuyt denkt dat niet meer dan 60.000 woningen worden bijge bouwd. De NVB denkt dat de terug val voor dit jaar nog wel meevalt, maar voorspelt dat in 2010 en 2011 nog maar 50.000 nieuwe woningen worden gebouwd.

de Faam | 2008 | | pagina 50