N660 weer open X FaalTI@il - lezers schrijven dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Hoezo zestig kilometer op de N660? Woensdag 29 oktober 2008 - Pagina 43 Vervolg van pagina 42 al eerder gepubliceerd en heeft sa men met de stukken ter inzage gele gen. Het plan voorziet in de uitbrei ding van een minicampingterrein met voorzieningen en de landschappe lijke inpassing daarvan. De vrijstellingen zijn verzonden op 27 oktober 2008. De besluiten liggen van 28 oktober t/m 8 december 2008 ter inzage. Tijdens deze termijn kan door belanghebbenden tegen het besluit beroep worden ingesteld bij de Arrondissementsrechtbank, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Belanghebbenden kunnen de voorzieningenrechter van deze rechtbank verzoeken een voor lopige voorziening te treffen, als onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Op 21 oktober 2008 hebben wij besloten om vrijstelling te verlenen op grond van artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor: Aagtekerke - het vergroten van een werkplaats voor het las- en constructiebedrijf Zuid weg 1 1 - de bouw van een werkplaats voor een houtbewerkingsbedrijf aan de Zuidweg 13; - het vergroten van een bedrijfsloods als werkplaats voor het aanne mingsbedrijf aan de Zuidweg 15. Vrijstelling is verleend van het gel- dit besluit kan gemaakt worden. Dit Tan nog g< Dit k< ieen bezwaar nadat dende bestemmingsplan Buitenge bied Mariekerke. Deze vrijstelling besluiten liggen van 30 oktober t/r m 10 december 2008 ter inzage. Tegen deze besluiten kan nu geen bezwaar gemaakt worden. Dat kan pas zodra de benodigde bouwver gunningen zijn verleend. Domburg -Op 21 oktober 2008 hebben wij besloten om vrijstelling ex, artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruim telijke Ordening te verlenen voor het oprichten van 22 recreatieap partementen, 2 winkels, een ver huurkantoor/winkel, een restau- rant/lunchcafé, ondergrondse par keergarage voor 42 parkeerplaat sen en 24 bergingen gelegen op het perceel Baastraat 1, 3, 5 en Wijngaardstraat 13. Dit besluit ligt van 30 oktober t/m 10 december 2008 ter inzage. Tegen pa de bouwvergunning is verleend. De ruimtelijke onderbouwing van het plan is ook in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl, onder "visie en beleid, artikel 19-procedures". VOORBEREIDINGSBESLUIT Veere - Zanddijk - De gemeenteraad heeft op 23 okto ber 2008 een voorbereidingsbe- sluit genomen voor het perceel Oude Bosweg 3 te Zanddijk, t.b.v. het bouwen van een woning. Het voorbereidinasbesluit ligt van 30 oktober t/m 10 december 2008 ter inzage en treedt in werking op 30 oktober. Tegen dit besluit kan geen bezwaar worden gemaakt. AANLEG/BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge ar tikel 41 Woningwet) Oostkapelle - het vergroten van een woning Ro- zenlaan 8; Westkapelle - het vergroten van een woning Be noorden houtseweg 24; - het plaatsen van een berging Jakob Brasserstraat 31 Zoutelande - het gedeeltelijk slopen van de dak bedekking van ae fietsenstalling Houtenburgseweg 1 1 Wij wijzen u erop dat tegen aanvra gen geen bezwaarschrift ingediend kan worden. Dat kan pas nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNINGEN/MO- NUMENTENVERGUNNINGEN (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - het bouwen van een 2-onder-l-kap woning met zomerwoning Aanloop 28 en 30;(16-10) Gapinge - het plaatsen van een sanitairunit Meiwerfweg 3;( 16-10) Grijpskerke - het vernieuwen van het toegangs hek Middelburgseweg 39;(ló-10) Koudekerke - het vergroten van een woning Burg. Dregmanstraat 116-10) Oostkapelle - het slopen van een zomerwoning Dunopark 32;(0319) Veere - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het plaatsen van een smeedij zeren hekwerk Kaai 63; (16-10) Westkapelle - het wijzigen van een vergunning voor het Douwen van recreatieap partementen Grindweg 2, 16-10) Zoutelande - het vervangen van een golfplaten dak door stalen dakpanpanelen Golfslag 12,(16-10) - het wijzigen van een vergunning voor het plaatsen van een overkap- •ing Majoorwerf 5,(16-10) iet slopen van asbesthoudende golfplaten Golfslag 12;(16-10) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de verleende vergunningen. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeente huis. ONTWERPBESLUIT MONUMEN TENVERGUNNING Er is een ontwerpbesluit gemaakt op grond van de Monumentenwet 1988 voor: Veere - het aanbrengen van een sparing in een binnenwand Oudestraat 26 Het ontwerpbesluit ligt van 30 okto ber t/m 10 december 2008 voor iedereen ter inzage. Tijdens deze periode kunt u schriftelijke zienswij zen over het ontwerpbesluit indienen bij het college. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING MELDING ARTIKEL 8.41 WET MILIEUBE HEER: De volgende meldingen hebben wij ontvangen: "Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer" 1 .Aannemingsbedrijf De Voogd Grijpskerke voor het veranderen van de inrichting aan de Honde- gemsweg 25 in Grijpskerke; 2.Art in Print voor het oprichten van een inrichting aan De Padweie 13a in Serooskerke; 3.Hof Christina voor het oprichten van een inrichting aan de Lie-berts- weg 3 in Vrouwenpolder; 4.Discotheek de Hooizolder voor het veranderen van de inrichting aan de Grindweg 6 in Westkapelle; 5.Digilay b.v. voor het oprichten van een inrichting aan de Prelaatweg 9w in Westkapelle; 6.Schoenmakers Afbouw Klussen bedrijf voor het oprichten van een inrichting aan de Utrechtsestraat 8e en f in Westkapelle; 7.VOF Aannemingsbedrijf Dinge- manse voor het uitbreiden van de inrichting in de Langstraat 28 in Zoutelande; 8.De Zeeuwse Rivièra voor het oprichten van een inrichting aan de Molenweg 58d in Zoutelande; "Besluit landbouw milieube heer" 9.A. Geschiere voor het uitbreiden van de inrichting aan het Berg weg je 6 in Aagtekerke; 10.A. Jobse voor het uitbreiden van de inrichting aan de Herenweg 6 in Aagtekerke; 1 1 .P. Dreessen voor het uitbreiden van de inrichting aan de Bree- weg 21 in Koudekerke; 12.A. Lampert voor het uitbreiden van de inrichting aan de Duin straat 20 in Koudekerke; Op de bovengenoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de betref fende besluiten ex. artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepassing. De meldingen en de stukken die daarop betrekking hebben kunt u van 31 oktober t/m 12 december 2008 inzien in het gemeentehuis, (zie inza ge en openingstijden en 's avonds na tel. afspraak (0118) 555447). AANVRAAG KAPVERGUNNING Veere - Patrijzenlaan 8, één boom. Belanghebbenden kunnen van 22 oktober tot 5 november 2008 een zienswijze indienen bij de gemeente Veere, afdeling Openbare Ruimte, postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Voor meer informatie kunt u tereent bij de balie Grondgebied, tel. (0118) 555447. Koudekerke - naast Evertsenstraat 4, één boom. (21-10) Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken tegen de ver leende kapvergunning. Voor meer informatie kunt u tereent bij de balie Grondgebied, tel. (01 18) 555447. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubïieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Dom burg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dage lijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op onze web site www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een groot aantal besluiten die door de gemeente worden genomen kan een bezwaarschrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk, ge motiveerd, ondertekend en binnen 6 weken gebeuren. U moet uw bezwa ren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken aan de hand van de argumenten die in het bezwaarschrift worden genoemd en dan een nieuw besluit nemen. Niet iedereen kan tegen elk besluit een bezwaarschrift indienen. Ie mand moet rechtstreeks gevolgen van dat besluit ondervinden. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een bezwaarschrift ook een voorziening gevraagd worden bij de Rechtbank. Hiervoor zijn grif fierechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor informatie kunt u bellen: (01^8) 555 444. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Domburg - op het Groentje, één kastanje. (21- 10) Domburg, 29 oktober 2008 Burgemeester en wethouders van Veere door marcel van der voort KOUDEKERKE - "Nu de N660 tussen Middelburg en Koudeker ke open is en er zestig kilometer in plaats van tachtig gereden moet worden verwacht ik niet dat bestuurders zich daar aan hou den. Vlak na de heropening vori ge week reed een bus veel harder over de Middelburgsestraat", zegt omwonende Monique Kui pers van camping De Lachende Loods. "Ik had liever het oorspronkelijke plan uitgevoerd gezien. Tachtig kilometer handhaven, de weg verder van ons huis en bochten eruit. Het fietspad is breder ge worden en voorzien van nieuw asfalt. Ook zijn er op- en afritten bij de Kriekenweg. Ik ben voor stander van een grotere afstand tussen rijbaan en het fietspad. Nu is het niet veilig genoeg", voegt Monique toe. Zoon Jelle (11) rijdt over het fietspad en moeder Mo nique steekt samen met dochter Annabel (13) de enkele dagen na de heropening alweer druk bere den Middelburgsestraat over. Het fietspad is inmiddels bezit van de tweewielers en rolstoelers. Voor zijn woning aan de Middel burgsestraat 118 is Martin Wart- tel aan het klussen. "De automo bilisten houden zich niet aan ze stig kilometer", stelt Martin vast. Hij kijkt naar de N660 waaraan ruim twee maanden is gewerkt. "Het is overzichtelijker en ziet er beter uit. Maar voor mijn deur hebben ze een oversteekplaats voor fietsers gemaakt. Auto's en tractoren gaan er overheen. Een onveilige situatie. Ik zou er een paaltje neerzetten", vindt Martin. Jelle, Monique en Annabel testen de vernieuwde N660. (foto: izaak verkeste Brieven richten aan: Re dactie De Faam, Postbus 5, 4460 AA Goes of red.faam@whm.wege- ner.nl. Reacties mogen uit sluitend gaan over artike len die in De Faam zijn ge publiceerd. De redactie heeft het recht om reacties in te korten of te weigeren. Teksten mogen maximaal 150 woorden zijn en moetn voorzien zijn van naam, adres en woon plaats. Buslijn 56 (1) Met stijgende verontwaardi ging hebben wij gelezen (De Faam 15-10) dat buslijn 56 na 14 december a.s. in het week end na 18.15 uur niet meer zal rijden. Als inwoners van Kou dekerke en niet in het bezit van rijbewijs en auto, zijn wij zeker met slecht weer, geheel afhan kelijk van het openbaar ver voer. Dit houdt in dat wij en andere inwoners van Koude kerke behoorlijk worden gedu peerd! Bezoek aan concerten, bioscoop, theater, ziekenhuis of wat dan ook is na 14 decem ber in het weekend na kwart over zes niet meer mogelijk. Dit ondoordachte plan is be dacht door mensen die zélf niet afhankelijk zijn van het openbaar vervoer: zij treffen en duperen mensen die het wel zijn. Wij tekenen protest aan tegen deze uitkleding van het openbaar vervoer op Wal cheren! Mattie en Dick de Ruiter, Dra- kensteynlaan 18, Koudekerke Buslijn 56 (2) Wat een achteruitgang van de dienstverlening in ons Zee land... ik ben het er totaal niet mee eens. Wie komt er voor onze belangen op? Antonet Struijk Snelle Scooters Erg tof dat jullie een leuk re dactioneel stukje hebben ge plaatst in De Weekkrant De Faam over 'snelle scooters'. Alleen is de SOBW absoluut niet de organisator van deze evenementen, maar de SBO (Stichting Scooterrace en Brommersprint Organisatie). Inne Meys (www.StichtingS- BO.nl)

de Faam | 2008 | | pagina 43