dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE (17-10)-.. Woensdag 29 oktober 2008 - Pagina 42 INFORMATIE"" OVERHEID WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg ma ken bekend dat zij op basis van arti kel 2.1 lid 3 en artikel 2.20 lid 5 van het Activiteitenbesluit op 21 oktober 2008 hebben opgelegd maatwerk voorschriften met betrekking tot gedragsregels geluid en veiligheid ten aanzien van Spruijt Hofding, Elektraweg 30. Bezwaar Indien men het niet eens is met dit besluit, dan kan men ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit bij het college van burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: a) naam en adres van de indiener; b) de dagtekening; c) omschrijving van het besluit waar tegen bezwaar wordt gemaakt; d) de gronden van het bezwaar. Dit besluit treedt in werking na afloop van de bezwarentermijn. Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking. Indien men bij het college van burgemeester en wet houders een bezwaarschrift heeft in gediend, kan men tevens een ver zoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raaa van State doen, indien men van mening is dat de onverwijlde spoed dat, ge let op de betrokken belangen, ver eist. Een verzoek tot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt grif fierecht geheven. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Mortiereboulevard ong.: plaat sen autobrug. - Mortiereboulevard 30: aanbren gen gevelreclame. - Segeers straat 1 -7/Lange Delft 46-52: vervangen toegangsdeur. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden in gezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Breeweg 71e: interne verbou wing (17-10). - Herenstraat 16-18: verbouwen kantoor met bovenwoning tot prak tijk en plaatsen vluchttrap (17-10). - Kinderdijk 46: interne verbou wing (17-10). - Lange Noordstraat 25: sloop plafonds, voorzetwanden en schei dingswanden (17-10). - Lange Noordstraat 25: ver bouwen voormalige winkel tot was serij/wasserette, plaatsen lift en een deur in de zijgevel (17-10) - Langeviele 21/23: vernieuwen winkelpuien/aanbrengen reclame (17-10) - Loskade 41: vernieuwen serre - Molendijk 60, Nieuw- en Sint Joosland: uitbreiden woning (17- 10). - Punt 8: verplaatsen en vergroten steiqer en plaatsen berqinq op de steiger (21-10). - Reigerstraat 5-7: plaatsen lad- derhaken (22-10). - Singelstraat 13: plaatsen kel derluik (17-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PRO CEDURE AFD 3.4 AWB Dé volgende rijksmonumentenver gunningen ziin verleend: - Lange Delft 94: maken van een doorbraak in de keuken. - Langstraat 35, Arnemuiden: aanpassen brandveiligheidseisen en plaatsen vluchttrap. De vergunningen en allé relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 30 oktober tot en met 10 de cember 2008, elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend (alsmede degene die re delijkerwijs niet verweten kan wor den geen zienswijze te hebben inge diend) kan van 31 oktober tot en met 11 december 2008 een gemoti veerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een be roepschriftneeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voor lopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Recht bank Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUITEN WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke de onderstaande ontwerpbeslui ten binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Vlasmarkt 14: verlenen van ver gunning op grond van de Monu mentenwet 1988 voor plaatsen re clame. - Quarleshavenstraat 33, Nieuw- en Sint Joosland: ver lenen van vrijstelling op grond van artikel 19, derde lid van ae Wet op de ruimtelijke ordening voor bou wen volière. BUITENPLANSE ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.23 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23 van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoeve van het vestigen van een bed en break fast in het gedeelte van het pand Molenwater 93. Het starten van een bed en breakfast past weliswaar niet binnen de voor genoemd pand van kracht zijnde bestemming 'woongebied met kanto ren', maar is -gelet op de nieuwe be stemmingsplanmethodiek van de gemeente- uit ruimtelijke overwegin gen onder voorwaarden acceptabel. Het ontwerpontheffingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 31 oktober tot en met 1 1 december 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpontheffingsbesluit kenbaar ma ken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer 67 52 25. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan wor den verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1, van de Wet ruim telijke ordening ontheffing te verle nen van: het bestemmingsplan "Sint Laurens" ten behoeve van Noordweg 439: plaatsen draai- hek en afrastering Het ontwerpontheffingsbesluit en de ontwerpbouwvergunning met de re levante stukken liggen gedurende zes weken van 30 oktober tot en met 10 december 2008 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde pe riode is het noodzakelijk tijdig voor af een afspraak te maken op het tele foonnummer 67 52 83. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in be roep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan wor den verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Al gemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERZOEK OM (BINNENPLAN- SE) ONTHEFFING EX ARTIKEL 3.6 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergunning is ingekomen ten behoeve van net slopen van een bestaande berging, het bouwen van een berging en het aanbouwen van een erker aan de zij kant van de woning Jacob Cats- straat 66. Het bouwplan voldoet niet (geheel) aan het ter plaatse vigerende be stemmingsplan "Beschermd Stadsgezicht". Het college is voornemens om ont heffing te verlenen van het bestem mingsplan met gebruikmaking van de van de daartoe in het bestem mingsplan opgenomen mogelijk heid. In verband hiermee ligt het bouwplan gedurende twee weken van 30 oktober tot en met 12 novem ber 2008 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze periode kan een ieder mondeling of schriftelijk zijn/ haar zienswijze omtrent de bouw- aanvraag kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor mondelinge zienswijze, tele foonnummer (0118) 67 52 83. UITWERKINGSPLAN MORTIERE FASE 3D/5A De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestem mingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6,Tia 1sub b van de Wet ruimte lijke ordening ten behoeve van de realisatie van fase 3D/5A van het woongebied- Mortiere gedurende twee weken, van 31 oktober tot en met 13 november 2008, ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskan toor. Het uitwerkingsplan, dat eveneens ter inzage ligt, heeft betrekking op een deel van respectievelijk fase 3 en fase 5 van het woongebied Mortiere, biedt plaats aan 32 vrije sector kavels, is gesitueerd aan de oostzijde van het woongebied (tegen de golfbaan) en omvat de bestem mingen 'Woondoeleinden V' en Verkeersdoelei nden Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden naar keu ze schriftelijk of mondeling beden kingen tegen het ontwerpbesluit indienen bij het college van burge- Wk 44 meester en wethouders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van: het bestemmingsplan "Zuid" ten behoeve van Parel wegje 5: uitbreiden woning. Het ontwerpvrijstellingsbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 30 oktober tot en met 10 december 2008 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer 67 52 83. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in be roep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan wor den verweten dat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Al gemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERP MONUMENTEN VERGUNNING Gedurende zes weken, van 30 okto ber tot en met 10 december 2008, ligt bij de vakbalie in het stadskan toor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Kinderdijk 68-70: aanbrengen ondersteuningsconstructies in Kel der. - Kromme Weele 7: vervangen houten schutting door stenen muur. - Vlissingsestraat 50: intern ver bouwen van winkel met opslag ruimte en bovenwoning. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde pe riode is het noodzakelijk tijdig voor af een afspraak te maken op het tele foonnummer 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatie pagina's elders in deze faam, www.middelburg.nl en Ma ximaal Teletekstpagina 830. GEMEENTE PROCEDURE ONTHEFFINGVER LENING Biggekerke - het bouwen van een sanitairge- bouw Noordweg 3 (art. 3.6 Wro) Domburg - het bouwen van een woning met zomerhuis Brouwerijweg 30c (art. tTi' 3.6 Wro); Koudekerke - het vergroten van een sanitairge- bouw Duinstraat 20 (art. 3.6 Wro); Westkapelle - het uitoefenen van een beroep aan huis (borduurstudio) Kon. Wifhelmi- nastraat 15 (art. 3.23 Wro); De (bouw)plannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan onthef fing te verlenen. In verband hiermee liggen de ontwerp besluiten van 30 oktober t/m 10 december 2008 ter inzage. Gedurende deze periode kunt u mondeling of schriftelijk een zienswijze tegen het plan bij het col lege indienen. VRIJSTELLINGSPROCEDURES Zoutelande - Er is een verzoek ingediend om op een onbebouwd perceel op de hoek van de D. Koddelaan/De Spaier. (waar de uitbreiding van de Tienden is gepland) tijdelijk units te plaatsen t.b.v. een huisartsenpraktijk. Dit is in strijd met het geldende be stemmingsplan "Zoutelandse Tien den". Wij willen met toepassing van artikel 3.22 van de Wet op de ruim telijke ordening hiervoor vrijstelling verlenen voor een periode van maxi maal 5 jaar. In verband hiermee ligt het verzoek van 30 oktober t/m 10 december 2008 ter inzage. Ge durende deze periode kan iedereen mondeling of schriftelijk een ziens- wijzé bij het college indienen. Als u mondeling een zienswijze wilt indie nen kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend ambtenaar, dhr. M. Jonker, tel. (0118) 555353. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN Wij hebben op 27 oktober 2008 besloten om vrijstelling ex artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen voor de uit breidingen van de volgende mini- campings: - Minicamping "Roos en Doorn", Roos- jesweg 8 4363 RE te Aagtekerke; - Minicamping "De Kreekrug", Steen- grachtsweg 4-6 4364 RB te Grijpskerke. Het voornemen om de vrijstelling voor uitbreiding van de bovenge noemde minicamping te verlenen is Lees verder op pagina 43

de Faam | 2008 | | pagina 42