Meer dan helft van VAN DE REE brilmode BURBERRY BVLGARI Beter en scherper zien? doet langer dan 4 jaar met bril PRADA FOCUS OPTIEK mv Polo Ralph Lauren r!r Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860 van kijken naar zien... Korte Delft 3 4331 AT Middelburg Tel.: 0118-64 11 17 Fax: 0118-63 42 37 E-mail: opton@optiplaza.nl tilroe optiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl brildragers door Ellen De Vriend MIDDELBURG - Tot de jaarwisseling is het nog mogelijk om een (dure) bril vrijwel gratis te kopen of zelfs geld toe te krij gen. Mét de hulp van de fiscus. Steeds meer mensen horen over de regeling die nu eens iets oplevert in plaats van kost. Vanaf 1 januari is deze maas in de wet dicht. De drukte bij de opticiens is het gevolg van een gat in de fis cale regels. De drempel voor de fiscale afrek van ziektekosten gaat dit jaar flink omlaag: van elf procent naar 1,65 procent van het inkomen. Iemand met een modaal salaris mag dit jaar dus ziektekosten boven 511,50 euro aftrekken, in plaats van die boven 3.410 euro, zoals vorig jaar nog gold. Die grens is snel bereikt Onder ziektekosten valt dit jaar niet meer de premie voor de basisverzekering maar wel die voor de aanvullende ziekte kosten- en tandartsverzekering, kosten voor brillen en lenzen, eigen bijdragen aan de tandarts of kraamhulp, en standaard 22 euro aan kosten voor de huisapotheek, iedereen kan er dit jaar nog van profiteren, want volgend jaar verdwijnt deze regeling. Brillen (glazen en montuur), contactlenzen en con tactlensvloeistoffen worden door de belastingdienst aange merkt als optisch hulpmiddel. Hulpmiddelen gelden als buitengewone uitgaven en zijn daarom dus ook fiscaal af trekbaar. De netto uitgave aan de bril en/of lenzen moet ten minste 325 euro zijn. Voor het laatst, want de overheid schrapt voor volgend jaar de post buitengewone uitgaven. Het geld gaat dan direct naar de chronisch zieken via een nieuwe regeling. VLISSINGEN - Meer dan de helft van de brildragers in Nederland doet langer dan vier jaar met zijn of haar bril. Dat blijkt uit een onderzoek van Essilor, de uitvinder van de Varilux brillen glazen, onder 22.000 brildragers. Omdat de sterkte van de ogen niet stabiel blijft maar meestal jaar lijks afneemt, is het de vraag op dit verstandig is. Want de sterkte van de ogen neemt af met het toenemen van de jaren. Van de on dervraagden draagt drieënzestig procent altijd een bril, tien procent bij het autorijden en veertien procent alleen bij het lezen. Als we dan kijken naar het verkeer, dan blijkt dat mensen bijna onverant woord lang wachten en niet minimaal jaarlijks de ogen laten meten. Dat zou eigenlijk wel moeten, zodat je weet waar je aan toe bent. Want goed zicht is enorm belangrijk! Laat dus uw ogen re gelmatig meten bij de opticien of de oogarts. Trendy zonnebril Zonnebrillen zijn niet alleen voorbehouden aan de zomer. Ook in de herfst en in de winter is een goede zonnebril geen overbodige luxe. De bril als modeaccessoire is al een tijdje aan een enorme opmars bezig. Een bril is vandaag de dag een serieus fashionitem geworden waarmee naar hartelust gecombineerd kan worden. Er zijn allerlei monturen: van extravagant groot tot sophisticated small. Het dikke, kunststof montuur is dit najaar een echte hit, geïnspi reerd op de seventies. Voor op de werkvloer zijn de wat kleinere, jaren vijftig monturen populair. De veren (pootjes) zijn fors en vaak voorzien van trendy kleuren en dessins. Retro wordt dé look De tendens voor zonnebrillen voor de zomer van 2009 ligt bin nenkort bij de opticiens. De look van zonnebrillen van het volgende seizoen is duidelijk retro. Ronde en rechthoekige vormen over heersen. De stijl is stijlvoller, minimalistischer en minder zwaar dan de afgelopen jaren. We zien vlinderbrillen in de stijl van Jacky Onas- sis en plastieke monturen a la Brigitte Bardot. Kleuren zijn wit, bruin, groen en zwart Voor mannen is de pilotenbril nog steeds een trend, ook in de stijl van de jaren zeventig. Brillen Contactlenzen Zonnebrillen Low-vision en loepen Veiligheidsbrillen Watersportbrillen Kinderbrillenwinkel Verrekijkers Weerwinkel Gehoorbescherming Hoortoestellen Service aan huis M/t jcn/Sifctlït ty- ^LvCb. wi Nieuwe Burg 9 4331 AG Middelburg Telefoon 01 l 8-625310 www.focusmiddelburg.nl EYEWEAR Het kan! Ontdek de revolutie in brillenglazen; ZEISS i.Scription® Brillenmode en Contactlenzen De opticien die óók bij u aan huis ha

de Faam | 2008 | | pagina 32