dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL 10l Ook vliegen? Gegevens Jaap Castelein, al vijfentwintig jaar fanatiek zweefvlieger. Woensdag 22 oktober 2008 - Pagina 41 Vervolg van pagina 40. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Anodeweg 1voldoet aan brand veiligheidsvoorschriften (14-10). - Belfort 69: maken aanbouw (15- 10). - Bluesroute 79: oprichten garage (13-10). - Boterbloemstraat 15, Arne- muiden: vervangen dakkapel (13-10). - Eddie Boydstraat 4: plaatsen berging (9-10). - Grootmede 17: plaatsen duiven hok (13-10). - Grote Sternstraat 79-81sa menvoegen 2 woningen; realise ren doorgang (13-10). - Jazzroute 24 en 26: bouw schuur/berging (10-10). - Johan van Reigersbergstraat 3: aanbrengen zonwering (10-10). - Kotter 3, Arnemuiden: plaat sen prefab houten zwembad (9- 10). - Lange Delft 8: aanbrengen licht reclame (15-10). - Langeviele 10: gedeeltelijk slopen le etage (10-10). - Langeviele 10: vernieuwen le etage (10-10). - Mortiereboulevard 9: aan brengen reclame (9-10). - Nieuwe Vlissingseweg 408: bouw garage en oprichten tuin muur (9-10). - Statenlaan 166: plaatsen dak kapel (15-10). - Vogelstraat 4: bouw 3 wonin gen in voormalig kerkgebouw en aanpassen gevelkozijnen (13-10). - Volkstuincomplex Baaijen- ompad: plaatsen schuurtje (10- - Zuidsingel 124: verbouw zol derverdieping en balkon (9-10). - Zuidsingel 124: gedeeltelijk slo pen dak ]9-l 0). - Zuidsingel 128: vervangen ge velkozijnen (13-10). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haak jes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PRO CEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergunnin gen zijn verleend: - Hofplein 3: bouw garage met berging. - Hofplein 5: bouw garage met tuinmuur - Spuistraat/Spanjaardstraat: plaatsen ondergrondse afvalcontai ner. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes we ken, van 23 oktober tot en met 3 de cember 2008 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakba lie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belang hebbende die het niet eens is met de verleende vrijstelling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetref fende bouwplan kan vanaf 24 okto ber tot en met 4 december 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemd(e) besluitjen) komt gedu rende laatstgenoemde periode een zelfde recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar, egene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTE GEN GEEN ZIENSWIJZEN IS INGEDIEND Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat inza ke onderstaand ontwerpbesluit bin nen de termijn van ter inzage leg ging geen zienswijzen naar voren is gebracht: - Lange Delft 94: verlenen van vergunning op grond van de Mo numentenwet 1988 voor het ma ken van een doorbraak in de keu ken. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 2 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij met toepassing van artikel 19, lid 2 van de (oude) Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling hebben verleend van de bestemmingsplannen 'Nieuw Middelburg' en 'Be schermd Stadsgezicht', ten behoeve van de uitvoering van een aantal werkzaamheden in het kader van de aanpassing van het gebied Havendijk-Punt als ge volg van de aanleg van de Rijksweg N57. Het gaat hierbij om de volgende werkzaamheden: - Binnen het bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht': de aan leg van een nieuwe weg met paral lelweg, fiets- en voetpaden, vlon ders en kademuren ter hoogte van de huidige Havendijk-Punt. - Binnen het bestemmingsplan 'Nieuw Middelburg': de aanleg van een fiets- en voetpad tussen de Havendijkstraat en de Havendijk. Een gedeelte van de werkzaamhe den, aangegeven in de ter inzage liggende toets inclusief tekening, is in strijd met de voorschriften van de hier voor genoemde bestemmingsplannen. Het vaststellingsbesluit met de rele vante stukken ligt gedurende zes weken, van 24 oktober tot en met 4 december 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden, mits zij omtrent het ontwerpbesluit een ziens wijze naar voren nebben gebracht, ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht beroep instellen bij de Rechtbank Middel burg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van zowel een beroepschrift als een voorlopige voorziening is griffierecht verschul digd. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de ruimtelijke ordening vrijstelling te ver lenen van: - het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoeve van Oostkerkplein 13: vernieu wen/verg roten serre. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer 67 52 27; - het bestemmingsplan "Zuid" ten behoeve van Prinsenlaan 60: plaatsen dakkapel op voordakvlak. Voor mondelinge ziOenswijze, tele foonnummer 6/ 50 00; - het bestemmingsplan "Dau- wendaele" ten behoeve van Westmede 71: uitbreiden school met 2 lokalen in 1 bouwlaag. Voor mondelinge zienswijze, telefoon nummer 67 50 00; De ontwerp-vrijstellinasbesluiten met de relevante stukken liggen geduren de zes weken, van 23 oktober tot en met 3 december 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het/de ontwerpbesluit(en) kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde peri ode is net noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aange geven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen ziens wijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTWERP MONUMENTEN VERGUNNING Gedurende zes weken, van 23 okto ber tot en met 3 december 2008 ligt bij de vakbalie in het stadskantoor het ontwerp van een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: - Koepoortstraat 25: plaatsen velux dakvenster - Noordweg 493: veranderen gevelindeling. - Noordweg 497: gedeeltelijk vernieuwen schoorsteen. -Oostkerkplein 13: vernieuwen/ vergroten serre. - Segeersstraat 13: vervangen 5 stuks onderramen. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent de ont werpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op telefoonnummer 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit aeen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middelburg op de gemeentelijke informatiepagi na's elders in deze Faam, www.middelburg.nl en Maxi maal Teletekstpagina 830. '70. Hij kwam met zijn vrouw in Zeeland wonen, had net een eerste vliegreis gemaakt en was daarvan onder de indruk. Hij wilde graag sporten. Meteen verkocht Vijfentwintig jaar geleden be zocht hij een open dag en kwam in aanraking met het zweefvliegen. Hij was meteen verkocht. De eerste zeventig keer ging hij met een instruc teur omhoog. Hij was meteen de piloot en achterin zat de in structeur. "Ja, ja", zegt hij. "Als je lid wordt ga je gelijk de lucht in. Je krijgt een theoretische uitleg maar daarboven ge beurt het allemaal". Zes minuten Jaap's kortste vlucht duurde ongeveer zes minuten, zijn langste acht uur. Dit jaar heeft Jaap al zo'n veertig starts ach ter de rug. Het mooiste zicht van bovenaf vindt hij de Maas vlakte, op driehonderd meter hoog. Geboren: 10 december 1951. Wonen: Kloetinge. Werk: Tandarts in Goes. Passie: Zweefvliegen, ook roeien. Grote voorbeeld: strip Tuchtheld Biggies'. Gewel dig: in de bergen vliegen op 5-6 km hoogte. Opmerkelijk: wereldrecord is 13 km hoog. Op de bank bij... door b0 van scheyen ARNEMUIDEN - Zweven, vliegen, kijken en beleven. "Zeeland is zó mooi vanuit de lucht. De eilanden, de velden, het water, en dan die stilte... geweldig!", zegt zweefvlieger en voorzitter van de vliegclub Jaap Cas telein. In het kader van het 75 jarig bestaan van Vlieg club Midden Zeeland deze maand vragen we een ech te 'die hard', een zweefvlie ger in hart en nieren plaats te nemen op de bank. Het wordt het zitje in de cock pit op het vliegveld aan de Ca- landweg in Arnemuiden waar we Jaap Castelein treffen. Het is zaterdag 6 september. Er staat erg veel wind. Een zij waartse wind. De vliegclub Midden Zeeland heeft van daag een open dag. Iedereen die geïnteresseerd is om iets meer te weten te komen over zweefvliegen is welkom. He laas staat er zoveel wind dat een proefvlucht voor de be zoekers uitgesloten is. "Te ge vaarlijk", zegt de vliegenier. De Vliegclub Midden Zee land bezit twee 2-zitters en twee 1-zitters om mee te vliegen. Een vliegtuigje weegt ongeveer 500 kg en is gemaakt van o.a. glasvezel, keflar of koolstof versterkt kunststof. Vroeger werden ze gemaakt van hout, staal en linnen. Een zweefvlieger maakt gebruik van opstij gende lucht. Een start ge beurt of door afgeschoten te worden met een lierstart of door het slepen van een mo torvliegtuigje. De sport heeft meer gelijkenis met een dam- of schaakpartij dan met een fysieke sport. Tij dens de wintermaanden worden er klassikaal theorie lessen gegeven. Nieuwe le den zijn van harte welkom. Een lidmaatschap kost 380 euro per jaar. "Jammer, maar we houden binnenkort nog wel eens een open dag, dan kunnen we de mensen die het willen uitpro beren een mooie adrenaline- Jaap Castelein zit trots in een zweefvliegtuig. Jaap: "Je wordt één met de natuur. Het is ontspan nend en tegelijkertijd lever je een intense inspanning." foto: bo van scheyen kick geven". Want zweefvlie gen is volgens Jaap een prach tige sport. "Hoog in de lucht, zweef je op de vleugels van de wind." Intense inspanning Je wordt één met de natuur. Het is ontspannend en tegelij kertijd lever je een intense in spanning. Het is een beetje te vergelijken met een skiafda ling in de bergen. Je bent bui ten en voelt dat je leeft", zegt hij duidelijk vol passie. Het be gon voor Castelein in de jaren

de Faam | 2008 | | pagina 41