Actie Scholen Walcheren tegen werkdruk VAN DE REE brilmode Eerste Afasiecentrum van Zeeland GOED IDEE Een bril van van de Ree en NU betaalt de belasting* nog mee!!! rmmmMm WAARDEBON r BUiKSPEKLAPPEN1/2**0 ï.99 RUNDERRIBLA PPEN 1/2 **0 2 49 RIBKARBONADE 1/2**0 249 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Sebatfian Barry LU F haarproducten Winnaars puzzel zie de voorwaarden in onze winkel Korte Geere 11 Middelburg Tel. 0118. 615 860 Woensdag 22 oktober 2ÖÓ8 - Pagina 39 DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - Het Vlissingse Schelde- mond College staat niet achter de onderwijsac- tie dinsdagmiddag 28 oktober om de werk druk te verminderen. "Ze zijn gericht tegen de werkgevers. Acties lossen onduidelijkheid niet op. Ze zijn daarom voorbarig en onver standig", reageert rec tor Hendrik Jan van Arenthals. De aankondiging van de acties volgt na de uit spraak in het kort geding van de voorzieningen- rechter vorige week in Utrecht. Die bepaalde dat de VO-Raad, de organisa tie van werkgevers in het voortgezet onderwijs, uit spraken over de vermin dering van werkdruk van leraren niet hoeft terug te nemen. Het geding is aan gespannen door onder wijsbond AOb. "De rech ter heeft geconstateerd, dat er in het akkoord nog een aantal zaken ondui delijk was.", vertelt rector Hendrik Jan van Arent hals. En vervolgt: "Er was een verschil in uitleg tus sen bonden en VO-raad. De bonden hebben toen onmiddellijk acties aange kondigd, zonder opnieuw overleg met de VO-raad te voeren. Er is geen sprake van dat een school, bij voorbeeld het Schelde- mond College meedoet aan actie. Onze school betreurt de oproep van de bonden." Leerkrachten van Scheldemond zijn persoonlijk door de bond uitgenodigd om actie te voeren. Krijgen ze van de school de ruimte? "Iedere werknemer heeft het recht, actie te voeren, on der de gebruikelijke con dities", stelt Hendrik Jan. "Bij ons op school zijn een groot aantal mensen lid van de bond. Dat zal on getwijfeld betekenen dat velen gehoor geven aan de oproep. Als dertig leraren staken heeft dat desas treuze gevolgen voor het lesrooster", meldt rector Leo de Kraker van stede lijk scholengemeenschap Nehalennia in Middel burg. "Ik heb geen duide lijke signalen van leer krachten of ze wel of niet aan de actie meedoen", vertelt rector Frida Steen- blik van christelijk scho lengemeenschap CSW Middelburg en Vlissingen. "Het is hun individuele verantwoordelijkheid en recht. Ik vind dat werk druk alleen verminderd kan worden met meer geld van de overheid. Bij ons is de werkdruk hoog, net als overal", zegt ze ten slotte. Roseanne McNulty, of beter Roseanne Clear, heeft in haar jonge jaren heel wat traumatische ervaringen moeten verwerken. Dat is heel lang geleden, want ver ondersteld wordt dat Rose anne al zo ongeveer 100 jaar is. En opnieuw heeft zij een traumatische ervaring in het B ver-schiet. De psychiatrische kliniek, waarin ze al meer dan de helft van haar leven woont, wordt gesloten. Dok ter William Grene heeft de taak uit te vinden of Roseanne in staat is buiten de kliniek te wonen Afwisselend in aan tekeningen van William Grene en getuigenissen van Ro seanne zelf wordt stapje voor stapje duidelijk wat er ooit in het conservatieve Ierland van het begin van de 20e eeuw is gebeurd. En wie welke rol heeft gespeeld. Wat is dit een mooi boek! Sebastian Barry, De geheime schrift, Querido, 19,90 euro. GOES - Het eerste Afasie centrum van Zeeland opent donderdag 23 okto ber om 14.30 officieel haar deuren. Het Afasiecentrum is aan de Valckeslotlaan in Goes. Mensen met afasie praten, begrijpen, lezen en schrijven moeilijker door hersenletsel. Het centrum stimuleert cliënten zelf standig te functioneren. Af asie kan iemand krijgen door een beroerte, hersen bloeding of ongeluk. Ie mand met afasie denkt dat hij of zij het juiste zegt, maar de ontvanger hoort iets anders. Het kan ook zijn dat de afasie-cliënt moeite heeft iemand an ders te begrijpen of moeite heeft met lezen of schrij ven. Het Afasiecentrum Zeeland heeft tot doel mensen te begeleiden die officieel zijn uitbehandeld. Alles lijkt in orde, maar toch kunnen ze niet volle dig meedraaien in de maatschappij. Afasiecen trum Zeeland is een initia tief van 't Gors en SVRZ. Meer informatie over afasie op de website www.afasie- centrum.nl. MIDDELBURG - Via ons magazine LIJF konden le zeressen gratis haarpro ducten uitproberen. Op de redactie kwamen 185 e- mails binnen. De hairspray van Infmium wordt bin nenkort bezorgd bij Joke Dissel, Monica Visser en Jo- landa de Nooijer uit Mid delburg, Chantal van der Weele, Marian Hollaers en Anneke Verweij uit Vlissin gen en Joke Bot, Kristel Cappon en Carolien de Kok uit Heinkenszand en Mad- dy Boudens uit Kwaden- damme. De Vavoom setjes kunnen uitgetest worden door Marjan Peperzak uit 's Heerenhoek, Varenka Wil- lemse en Liesbeth Witte uit Vlissingen, Evelien Rodts uit Lewedorp, Melissa van Damme en D. Onderdijk uit Goes en Monique Asse- lot uit Middelburg. GOES - De winnaars van de puzzelactie uit Faam 39 zijn bekend. De oplossing was kelderdeur. F. Willem- sen, C. van Brussel, J. Schutte, K. van Keulen, A.C. Slinger-Rottier uit Middel burg en M.C. Evertse uit Oostkapelle zijn de gelukki ge winnaar van ieder twee kaartjes voor het Euterpe Baroque Concort op 29 ok tober. N.M. de Bokt - van Oosten en B. de Koning uit Oost-Souburg, J. Dom- manschet en FA Kuijt-Al- brecht uit Vlissingen en AA. Bustraan en L. van Oe- ne - Kleinepier uit Middel burg ontvangen twee kaartjes voor De Ruyters- tad Singers Harmonie Ons Genoegen. Gefelici teerd! De kracht van De wildernis Het grote succes van Into The Wild maakt deze in drukwekkende film tot één van de belangrijkste dvd-releases van dit na jaar. De film zal in een speciale 2-disc editie ver schijnen, met een boekje waarin de prachtige film beelden aangevuld wor den met teksten uit de bestseller van Jon Krakau- er (De Wildernis In). De 22-jarige, pas afgestu deerde Christopher Mc- Candless laat zijn familie en veelbelovende toe komst achter zich, op zoek naar avontuur. Zonder be zittingen, weg van de val kuilen van de moderne wereld, probeert hij zijn weg te vinden in de wil dernis van Alaska. Bijzon dere ontmoetingen en de verraderlijke kracht en pracht van de natuur vor men zijn bestaan. Maar kan hij overleven? Gebaseerd op de gelijkna mige bestseller van reis journalist Jon Krakauer uit 1996. Dit waargebeurde verhaal werd op indruk wekkende wijze verfilmd door Sean Penn en perfect ondersteund door de be kroonde muziek van Ed die Vedder. ï±.r Frans- Vlaanderen in de winter Demester heeft niet veel te doen op zijn boerderij en wandelt door de omge ving met zijn jeugdvriend in Barbe voor korte vrij partijen. Hij houdt van haar maar kan het niet zeggen. Samen met ande re jongens van zijn leeftijd vertrekt hij als soldaat naar een buitenlandse oorlog. Barbaarsheid, ka meraadschap en angst veranderen Demester in een strijder. De seizoenen verstrijken en Barbe wacht eenzaam en depressief op de terugkeer van de solda ten. Zal Demesters intense liefde voor Barbe hen red den? Bruno Dumont is een van krachtigste Europese cine asten. Hij maakte eerder La vie de Jésus (1997), I'- Humanité (1999, Grand Prix Cannes) en Twentyni- ne Palms (2003). Zijn ge boortegrond Frans-Vlaan- deren is voor hem een blijvend mysterie en daar door een bron van inspi ratie. Dumont: "Ik heb het landschap nodig om men sen te filmen." Genomineerd voor de Gouden Palm en winnaar Grand Prix du Jury (Can nes, 2006) Battle in Seattle T„- f»Realistisch enbeklem- I ambsEimi mend In dit waargebeurde ver haal wordt een beeld ge geven van de gebeurtenis sen rond de conferentie van deWorld Trade Orga nization in 1999 in Seattle. Wat begon als een vreed zame demonstratie tegen de WTO-onderhandelin- gen, eindigde in een enorm slagveld waarbij zelfs de noodtoestand uit geroepen werd en het le ger werd ingezet. Onder andere Oscarwinnares Charlize Theron, Woody Harrelson en Ray Liotta schitteren in deze even re alistische als spannende thriller, waarbij de gebeur tenissen vanuit verschil lende oogpunten en door verschillende personen beleefd worden. Tijdens de conferentie van The World Trade Organi sation gaat alles verschrik kelijk mis.Demonstran ten overspoelen de stad, met maar één doel voor ogen: het verstoren van de onderhandelingen. De stad verandert in een brandende, chaotische puinhoop en de hele we reld kijkt mee! Topcast met Charlize The ron en Woody Harrelson CO O) hele KILO L i-Jf-Jj JVS! 1 tJJJfï VlVJ -* l-z 'j i-j overige reclames zie in de winkels www.maros.nl 12 I ReUmlzate?dag 9 GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames BREDA-TUINZICT Cypresstr. 7 w centrum TUinzigt I WAALWIJK Crotestr. 309 MADE Den Deel 4 G0ES-00ST Kamperfoeliestr. 85 SCHIJNDEL Hoofdstr. 166 R00SENDAAL-00ST Voltastr. 9 00STERH0UT-ZUID w centrum Zuiderhout 13

de Faam | 2008 | | pagina 39