V Prijsvraag naam nieuwe brug V 1001 Marktenfestival Overdracht monument Sloedam Stremmingen Schroebrug dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 15 oktober 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 Op vrijdag 10 oktober is tijdens een sobere bijeenkomst het monument op de Sloedam aan de gemeente Middelburg over gedragen. Het monument is aan de veranderde situatie, door de komst van de Sloelijn, aangepast en op gewaardeerd. Op de herdenkingsplaats wordt een plaquette aangebracht met de Engelse tekst van The Exhortation, een overdenking voor de gevallenen, met een vertaling in het Frans en het Nederlands. Deze plaquette is bedoeld als eerbetoon aan alle man schappen die hier sinds de bevrijding van ons land, gedurende al die jaren, hun strijdmakkers hebben herdacht. De plannen voor de aanpassing van de monumentale herdenkingsplaats zijn in goed overleg met de Stichting Steun aan de Bevrijders van Walcheren opgesteld en afgelopen jaar uitgevoerd. Inmiddels is het eer ste groeiseizoen achter de rug en toont de herdenkingsplaats weer groen. Het resultaat stemt tevreden, de relatie met het slagveld is zicht baar gebleven. Het monument kan weer worden bezocht en er kunnen ook weer herdenkingen plaatsvinden. Door ProRail is toegezegd dat het goederenvervoer, ook in de toe komst, bij officiële herdenkingen zal worden stilgelegd. Op 1 november 2008 zal op deze plaats weer de jaarlijkse herdenking van de bevrijding van Walcheren plaatsvinden in aanwezigheid van een aantal veteranen uit binnen- en buitenland en diverse buitenlandse vertegenwoordigers. Deze herden king begint om 10.30 uur. De provincie Zeeland en de gemeente Middelburg werken samen aan een veiligere en snellere verkeersafwikkeling rondom de Schroebrug. Hoewel wordt getracht om de overlast voor het verkeer zo veel moge lijk te beperken, zal er in de maanden oktober en november sprake zijn van stremmingen en overlast voor het verkeer. Eind dit jaar is de nieuwe voetgan gersbrug naast de Schroebrug klaar. Alleen de naam ontbreekt nog. Daarom organiseert de gemeente Middelburg een prijsvraag. Wie het beste idee heeft voor een nieuwe naam voor de voetgangersbrug, maakt kans op een rondvaart door Middelburg. Natuurlijk met speciale aandacht voor de brug. Als u een geschikte naam weet, dan kunt u deze tot uiterlijk 14 november per post of e-mail sturen naar Leo Ton, postbus 6000, 4330 LA, Middelburg of per e-mail; l.ton@middelburg.nl. Een jury beoor deelt de suggesties. Foto: Aart van Belzen Donderdag 9 oktober verrichtte wethouder Hannie Kool-Blokland de officiële opening van het 1001 Marktenfestival Middelburg. Tijdens het Marktenfestival krijgen de bezoekers van de Middelburgse week markt bij elke besteding van vijf euro een lot. Om het half uur is er een trek king, waarbij prijzen zijn te winnen. En om 16.00 uur zijn er met dezelfde loten dagprijzen te verdienen. Ook krijgen ouderen een bon waar zij bij inlevering daarvan een kleine attentie ontvangen. Donderdag 16 oktober is het de laat ste dag van dit festival. Om 16.00 uur zal wethouder Hannie Kool-Blokland het Marktenfestival afsluiten door de de prijswinnaars van de hoofdprijzen bekend te maken. De hoofdprijzen worden getrokken uit de loten, die op beide dagen zijn ingeleverd. Doel van het marktenfestival is zoveel mogelijk (nieuwe) bezoekers te trekken. De herfstvakantie is daarvoor een prima periode. Naast de bestaande Schroebrug wordt een nieuwe voetgangersbrug gebouwd en op de bestaande Schroebrug wordt aan beide zijden een tweerichtingen fietspad aange bracht. Ook worden op het Schroetracé de spoorwegovergang, de ver- keersre- gelinstallaties en de omliggende voet- en fietspaden aangepast. Door de werkzaamheden zullen, met name fietsers en voetgangers, niet alleen Foto: Jacky Nijsen in de nachtelijke uren hiervan hinder ondervinden, maar ook overdag. Bestaande fiets- en voetpaden wor den opgebroken en de nieuwe fiets paden worden geasfalteerd. Er worden omleidingen ingesteld en tijdelijke maatregelen getroffen om de overlast zo veel mogelijk te beperken. De volgende stremmingen staan gepland: Stremmingen voor scheepsvaart Tot en met woensdag 22 oktober 24.00 uur Stremmingen wegen (Schroebrug) Zondag 19 oktober 20.00 uur tot maandag 20 oktober 06.00 uur Maandag 20 oktober 20.00 uur tot dinsdag 21 oktober 06.00 uur Dinsdag 21 oktober 20.00 uur tot woensdag 22 oktober 06.00 uur Woensdag 22 oktober 20.00 uur tot donderdag 23 oktober 06.00 uur Van zaterdag 15 november 20.00 uur tot zondag 16 november 08.00 uur zijn beide kruispunten bij de Schroebrug, namelijk: Kanaalweg-Schroeweg en Het Groene Woud-Blauwedijk, niet toegankelijk. Het verkeer wordt door borden omgeleid. Het resultaat is straks een veiligere, kwalitatief betere en snellere verkeersafwikkeling rondom de Schroebrug. èb&§ Afstappen Foto: Jacky Nijsen

de Faam | 2008 | | pagina 9