r r Volgende week vier wijktafels Opening brede school in de Stromenwijk Nacht van de Nacht Informatiecentrum N57 geopend Wegomlegging Kleverskerkseweg Start aanleg ondergrondse afvalcontainers Het woord aan raadslid Piet Kraan dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 15 oktober 2008 - Pagina 8 Begin oktober is de Kleverskerkse weg tussen de Siloweg en de Nijverheidsweg in zuidelijke richting omgelegd. Rijkswaterstaat bouwt op die plek aan het aquaduct in de N57. De maximum snelheid op de tijdelijke weg is 30 km per uur en er geldt een inhaalverbod. Fietsverkeer wordt over één fietsstrook in beide richtin gen geleid. U kunt dus gebruik blijven maken van de doorgaande route richting Arnemuiden. In de zomer van 2010 wordt de weg weer in oude staat hersteld. Foto: Jacky Nijsen In 2009 verdwijnt de grijze vuil niszak uit het straatbeeld van de binnenstad. Vanaf 1 februa ri 2009 kunnen alle binnen stadbewoners hun afval kwijt in de ondergrondse afvalcon tainers. Op 21 oktober start de gemeente met de aanleg van ondergrondse afvalinzameling. In januari 2009 krijgen de bewoners van het cen trum hun pasje toegestuurd. De pasjes geven op ieder gewenst moment toegang tot het inzamel systeem. Per maand kunnen de bewoners 31 vuilniszakken kwijt. De werkzaamheden, die ge middeld een halve dag per contai- Als in het oude Athene je naam wat al te vaak op pottenbakkers- scherven voorkwam dan moest je de stad uit; een zogenaamd scher- vengericht. En vandaag de dag? Middelburgse politiek gaat als het goed is over het algemeen belang en vanuit dat belang moeten politici handelen. Dat is, ik verzeker het u, lang niet altijd eenvoudig. Laten we dat algemeen belang eens vergelijken met een vaas van kera miek die de politiek in handen heeft. Die vaas bestaat uit vele deelbelan gen die allemaal (terecht) strijden om voorrang en elk grote druk uit oefenen op de politiek om het deel belang voorrang te geven. Dan kom je als politicus nogal eens in de verleiding om dat dan maar te doen. Kijk maar naar de Rouaanse Kaai. Die zou je toch onmiddellijk willen afsluiten voor al dat doordenderend verkeer? Maar dan staat wel gelijk heel autorijdend Middelburg vrijwel stil. Dat kan dus (nog) niet. Foto: Jan Koole Een ander voorbeeld? De discussie rond een mooi stads park en een nieuw theater aan het Molenwater, met als pikante bij zonderheid dat hier de verleiding voor sommige politici toch te groot is gebleken. Zij hebben de vaas van het algemeen belang van Middelburg laten vallen en hebben hun naam op de scherf van het deel belang van een nieuw stadspark geschreven, aldus omringd door scherpe randen. Natuurlijk mag je een mooi groen stadspark voor de binnenstad wen sen. Dat willen veel burgers ook. Terecht. Dat park (met meer groen dan voor heen) komt er dan ook aan het Molenwater. Maar dat sluit een nieuw theater daar volstrekt niet uit. Dat moet de politiek overigens wel goed uitleggen. Het is die communica tie tussen overheid en burger waar het vaak behoorlijk aan schort. Daarbij is het in dit geval van belang om te weten dat de discussie (over het hoe en het wat en het waar nu precies) rond stads park en theater bepaald nog geen gelopen race is, ook niet in de politiek. Het is soms heel moeilijk, ik zei het al, om te handelen vanuit het alge meen belang. Maar wie dat niet doet en zijn of haar naam schrijft op vele scherven loopt ook heden ten dage nog het risico van een gericht. Dat geldt in ieder geval voor ons als politici. Het is maar dat u het weet. Piet Kraan, ptkrn@zeelandnet.nl ledereen is welkom op de wijktafel. De wijktafels vormen het overleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en de wijkvereni- gingen. Een wijktafel geeft bewoners de kans om mee te praten over de ontwikkelingen binnen hun wijk. Maandag 20 oktober houdt Veerse- poort/Klarenbeek hun bijeenkomst in de woon/zorglocatie Oranjelaan 21. Zij gaan het hebben over het creëren van een speel- en ravotbos. Ook zijn er presentaties over de N57 en ska- tepark Veersepoort. Dinsdag 21 oktober houden Nieuw en Sint Joosland in het Dorpshuis en Sint Laurens in het Van Cittershof hun wijktafel. Op de agenda van de dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland staat, stand van zaken Dorp van de Toekomst, N57 en over speel- en ravotbos. Tijdens de wijktafel Sint Laurens komt aan de orde, N57, skatebaan, wandelpaden en verlich ting Jeu de Boules. Donderdag 23 oktober komt wijktafel Dauwendaele/Mortiere in het Ont moetingscentrum bij elkaar. Voortgang N57, Edelstenenbuurt en wijktafelbudget staan op de agenda. ledereen is welkom op de wijktafel. Alle vier de wijktafels beginnen om 20.00 uur. De zalen zijn open vanaf 19.30 uur. Agenda's en verslagen kunt u bekijken op www.middelburg.nl via wonen en leven wonen in Middelburg wijken en dorpen en dan wijktafels. ner duren, kunnen enig overlast geven. Op www.middelburg.nl wonen en leven milieu en afval ondergrondse afval vindt u meer informatie over dit project. Tot 1 februari 2009 zal de ge meentelijke reinigingsdienst de vuilniszakken op de vertrouwde plaatsen ophalen. De bouw van het nieuwe multifunc tionele gebouw aan de Keeten- straat/Oosterscheldestraat is bijna voltooid. De twee basisscholen zijn al verhuisd en in het wijkgedeelte worden de laat ste puntjes op de i gezet. In dit gedeelte komt een consultatiebureau van Zorgstroom, de Stichting Werkt voor Ouderen met een ouderenop- Middelburg ondersteunt de Nacht van de Nacht. Zij roept bedrijven in de gemeente op om op zater dag 25 oktober de reclame- en sierverlichting van hun ge bouwten) te doven. Waarom moet reclame op een gevel de hele nacht branden? Waarom wor den gebouwen steeds in het licht gezet met felle lampen die ook vaak de hele nacht blijven branden? Nederland wordt steeds lichter en steeds meer mensen en dieren ondervinden daar hinder van. Uit onderzoek blijkt dat 48 procent van de mensen hinder ondervindt van kunstlicht. Daarnaast heeft de ver lichting ook negatieve effecten op de dierenwereld. Meer dan 50 procent van de dieren leeft namelijk 's-nachts. vang, de Kinderopvang Walcheren met een peuterspeelzaal en een buitenschoolse opvang, het Wijk- OndersteuningsPunt, de Stichting Welzijn Middelburg met de activitei- tengroepen uit de Woelige Werf en speelcontainer de Babbelaar. De offi ciële opening van het gebouw is voor zien op 21 januari 2009. Ruim voor die datum wordt het openingspro gramma bekend gemaakt. De Provinciale Milieufederaties en Natuur Milieu organiseert op 25 okto ber, het weekend waarin de winter tijd ingaat, de vierde Nacht van de Nacht. Zij willen aandacht vestigen en iedereen informeren over de schoonheid en het belang van duisternis en hoe men daaraan een bijdrage kan leveren. Er kan veel slimmer en zuiniger verlicht worden zonder dat de veiligheid of de sfeer in het geding is. Om in de Nacht van de Nacht extra accent te leggen op het belang van duisternis verzoekt gemeente Middelburg de bedrijven in Middel burg om op deze avond reclame- en sierverlichting te doven. Kijk op www.nachtvandenacht.nl voor meer informatie. Een deel van de directiekeet van KUNST aan de Kleverskerkseweg is ingericht als informatiecentrum voor de aanleg van de N57. Met folders, panelen en videopresentaties laat Rijks-waterstaat, samen de betrokken gemeenten, het waterschap en de aannemer, zien wat er op dit moment gebeurt en wat er in de toekomst nog gaat gebeuren tijdens de bouw. Ook over de wegaanpassingen in Middelburg zelf is informatie te vin den. Het informatiecentrum is iedere werkdag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Er is dan ook iemand aan wezig om vragen te beantwoorden.

de Faam | 2008 | | pagina 8