Steek direct het voordeel in je zak 29 69» %>kpn Bliksemtournee van Jubileumfeestavond Groei Bloei Walcheren Zorg krijgen, zorg geven Nokia 1650 KPN Prepaid 39f* -»r»99 99 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Ouderen frissen hun fietskunst weer op Muzikale pelgrimstocht Archeologische Award voor Jan incl. 15,- beltegoed Nokia 6300 KPN Prepaid 129," 99 Nokia 3110 KPN Prepaid S9?9 99 I Verkrijgbaar bij iPrimafoon sluit je aan Woensdag 15 oktober?TO^Paffrrê 7 SEROOSKERKE - Het hele De Zandput in Serooskerke. jaar heeft al in het teken ge- Er is een presentatie van alle staan van het zestigjarig be- commissies, een lezing door staan van Groei Bloei Wal- Harry Pierik over de sfeer van cheren. dat wordt nu feeste- zijn tuin en de bekendmaking lijk afgesloten op dinsdag 4 van de winnaars van de foto november om 20.00 uur met wedstrijd. Entree: leden gra- een jubileumfeestavond in tis anderen 5,00 euro. GOES-Voor mensen die zorg of steken in jouw zorg- of hulp hulp ontvangen is het belang- vraag. ViaZorg draagt daar aan rijk dat zij dit krijgen van goed bij. ViaZorg is een organisatie geschoold personeel, van ge- waarin de Zeeuwse zorg- en motiveerd personeel, van vol- welzijnsorganisaties zijn verte- doende personeel en van per- genwoordigd. Meer informatie: soneel dat tijd en energie wil www.zz.nl. "Het gaat best goed", roept Jan Stokx als hij het fietsparcours volgt. foto: izaak verkeste. door marcel van der voort VUSSINGEN - "Voor mijn doen heb ik het parcours van het pro ject Fiets veilig en fit goed afge legd. Alleen over de balk is moei lijk", reageert Jan Stokx (79), na dat hij vrijdagochtend van zijn tweewieler is gestapt in de bin nentuin van het Vlissingse ver zorgingshuis Ter Reede. Jan vindt de opfrisdag van Veilig Ver keer Nederland, afdeling Zee land, nodig. "Het verkeer is on veiliger. Weggebruikers zijn bru taler en mijn reactievermogen is minder dan toen ik vijfentwintig jaar was", meldt hij. E)e ouderen hebben vorige week een les be wegen en verkeersregels voor fietsers gekregen. Hun zadel is op de juiste hoogte gezet en me dewerkers van Roose Tweewie- Iers hebben elektrische fietsen gedemonstreerd. Opvallend ge- noeg blijken weinig bewoners van Ter Reede het gemakkelijke fietsen te kennen. WN-voorzit ter Karla Peijs heeft vrijdagmid dag certificaten aan de deelne mers uitgereikt. Ze vindt dat ou deren door gehoor en ogen te verbeteren zelf ook het verkeer veiliger kunnen maken. "Veel ouderen op de fiets zijn slacht offer van een ongeluk. Daarom is dit het moment om fietsen veili ger voor ze te maken", stelt John Prins van WN, Zeeland. De deelnemers hebben een enquê te ingevuld en onveile plekken in Vlissingen kenbaar gemaakt. Bo venaan staat de kruising Bloe- menlaan en President Roos- eveltlaan. Wethouder Rob van Dooren: "Vlissingen heeft beslo ten om die gevaarlijke plek aan te pakken. Ook komen er plan nen om de boulevard veiliger voor fietsers te maken." VEERE - Het Duitse ensem ble Für Frühe Musik geeft zaterdag 18 oktober om 20.00 uur het startsein van de landelijke serie Grande Randonnée in de Grote Kerk in Veere met werken van Hil- degard von Bingen. Grande Randonnée speelt zich op meerdere plekken in Neder land af en is een muzikale pelgrimstocht van zeven eeuwen en duizend kilome ters in vijf concerten. Aan vang: 19.30 uur. Kaarten: 0900-3300033. VUSSINGEN - Jan Meul- meester uit Middelburg is genomineerd voor de Bri tish Archaeological Awards. De Award is voor de beste archeologische vondst in 2008. Jan heeft begin dit jaar 28 vuistbijlen en afsla gen gevonden op een grind- hoop in Vlissingen. Deze kwamen dertien kilometer uit de kust van Great Yar- mout in Engeland.Volgens Britse wetenschappers geeft de vondst van de Middel burgse amateurarcheoloog een nieuwe kijk op de pre historie. Nooit eerder wer den er op de bodem van de Noordzee zulke grote aantal len werktuigen van Nean derthalers op één locatie ge vonden. Die concentratie van vuistbijlen en schrab bers is een bewijs, dat er toch mensen woonden in een pe riode, waarvan tot nu toe werd gedacht dat er geen be woning was. De award wordt op 10 november in landen uitgereikt. door tara de vriend VEERE - Veel mensen zoe ken naar zingeving. Een groot aantal mensen ge looft. Daar haakt de ten toonstelling Geloven in...? op in. Werk van tien Zeeuw se kunstenaars is tot en met 19 oktober in en buiten de Grote kerk in Veere te zien. Van 21 tot en met 26 okto ber staat de tentoonstelling in Ter Reede in Vlissingen. De stichting NieuwZout kreeg van de Provincie Zeeland de op dracht onder het motto Cultuur verbindt om dit jaar een groot aantal culturele activiteiten te ontplooien rond het thema cul tuur, wereldbeeld religie. NieuwZout doet dat via lezin gen, concerten en tentoonstel lingen. Geloven in...? Reist in een bliksemtournee door alle Zeeuwse gemeenten. De ten toonstelling bestaat uit schilde rijen, foto's, beelden en installa ties in kasten en uit affiches. De deelnemende kunstenaars zijn Johan Klein, Ko de Kok, Sietske Koopman, Denz de Kroon, Ing- rid van de Linde, Lies- beth Minderhoud, Reynier de Muynck, Ineke Otte, Bianca Runge, en Kees de Valk. In Veere is de expositie dagelijks van 12.00 tot 17.00 uur te zien. Toegang is 2,50 euro. Meer informatie op www.nieuwzout.nl. met FM-radio en groot kleurenscherm alarmklok mp3-beltonen incl. 15,- beltegoed 2.0 megapixel (videocamera mp3-speler, FM-radio, bluetooth en e-mailfunctie uit breidbaar geheugen tot 2 GB incl. 10,- beltegoed 1,3 megapixel camera FM-radio bluetooth

de Faam | 2008 | | pagina 7