dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG VEERE Woensdag 15 oktober 2008 Pagina'38 INFORMATIE™1 OVERHEID VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN De volgende kapvergunningen zijn verleend: - Papisland 4 populieren. De vergunning ligt met ingang van 15 oktober tot en met 15 november 2008 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Ka naai weg 3. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzen ding van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het besluit is verzonden op 3 oktober 2008. De bezwaren- termijn loopt van 4 oktober tot en met 15 november 2008. Torenweg, hoek Ravensteijn- weg bij rotonde, elzen. De vergunning ligt met ingang van 15 oktober tot en met 13 november 2008 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de datum van verzen ding van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Het besluit is verzonden op 1 oktober 2008. De bezwaren- termijn loopt van 1 oktober tot en met 13 november 2008. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. WET GELUIDHINDER (1) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van BAM Vastgoed en Woongoed Middel burg om tussen de Ka naai weg-West (gedeelte tussen het station en de Schroebrug) en het spoortraject 663 een tweetal kantoorgebouwen (A en C) alsmede een appartemen tengebouw (B) te realiseren, voor nemens zijn over te gaan tot het vaststellen van een hogere grens waarde ingevolge de Wet geluid hinder (Wgh) voor alle (maximaal 48) woningen (appartementen) in gebouw B. Uit akoestisch onderzoek is geble ken dat woningbouw op de gewen ste locatie niet zonder meer moge lijk is vanwege de te verwachten geluidsbelastingen ten gevolge van weg- en railverkeerslawaai. Uit de berekeningen blijkt dat vanwege de Kanaalweg en spoortraject 663 de voorkeursgrenswaarde van respec tievelijk 48 en 55 dB wordt over schreden op de gevels van de woningen in gebouw B. De maxi male ontheffingswaarde van res pectievelijk 63 en 68 dB wordt niet overschreden. Het ontwerpbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 17 oktober tot en met 27 november 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 44. WET GELUIDHINDER (2) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van de heer Mulder om op het perceel Binnen dijk ongenummerd in Nieuw en Sint Joosland (kadastraal bekend sectie V de nummers 01111 en 01371een woning te realiseren, voornemens zijn over te gaan tot het vaststellen van een hogere grens waarde ingevolge de Wet geluidhin der (Wgh) voor deze woning. De locatie van de nieuw te bouwen woning valt binnen de geluidszone van het industrieterrein Vlissingen- Oost. De voorkeursgrenswaarde wordt overschreden op de gevel van de woning. De gevelbelasting bedraagt maximaal 53 dB. Het ontwerpbesluit met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 17 oktober tot en met 27 novem ber 2008, ter inzage bij de vakbalie van het stadskantoor. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ont werpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode, is het noodzake lijk om tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36. KENNISGEVING (CONCEPT) EINDMELDING WEGVER- KEERSLAWAAI GEMEENTE MIDDELBURG Buraemeeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn de Eindmelding wegverkeerslawaai vast te stellen. Deze eindlijst bevat alle woningen en overige geluidgevoelige bestem mingen in de gemeente Middelburg die in 1986 een geluidbelasting ten gevolge van wegverkeerslawaai ondervonden die hoger of gelijk was aan 60 dB(A) en nog niet eerder aan het ministerie van VROM gemeld zijn. Woningen die niet aan deze voorwaarden voldoen kunnen niet worden gemeld. Aanleiding Nadat de geluidsaneringsoperatie voor weg- en spoorweglawaai nu ongeveer 20 jaar aan de gang is, is aan de Tweede Kamer gemeld dat deze sanering nog zeker zal voort duren tot 2023. Om een actueel inzicht te krijgen in de omvang van het aantal nog te saneren woningen, de spreiding en de ernst van de situ atie, is er in de gewijzigde Wet geluidhinder zoals die vanaf 1 janu ari 2007 van kracht is bepaald dat voor 1 januari 2009 alle woningen en ander geluidsgevoelige gebou wen bij het Ministerie van VROM aangemeld moeten zijn die in 1986 een geluidbelasting op de gevel ondervonden die hoger of gelijk was aan 60 dB(A). Deze melding heet Eindmelding. Woningen (en andere geluidgevoelige bestemmingen) die op deze datum niet zijn gemeld, zul len niet meer op kosten van het Rijk kunnen worden gesaneerd. Sanering in Middelburg tot nu toe Om de omvang van het aantal te saneren woningen (en daarmee de daarmee samenhangende kosten) in beeld te hebben, besloot het Ministerie van VROM in de jaren negentig het totale aantal te sane ren woningen bij alle gemeenten op te vragen. In dat kader zijn de te saneren woningen in Middelburg in 1998 via de zogenaamde A- en B- lijsten gemeld aan het Ministerie van VROM. De A-lijst is door het Ministerie van VROM formeel vast gesteld en is vervolgens gepubli ceerd door de gemeente, de B-lijst is ter kennis aangenomen. Gevolgen eindmelding Om er zeker van te zijn dat er geen woningen zijn "vergeten", neeft een nieuwe inventarisatie plaatsge vonden. Als gevolg hiervan is gebleken dat er 268 woningen en 3 andere geluidgevoelige gebou wen niet op de A- of B-lijst waren vermeld. Deze woningen zijn thans op de Eindmelding geplaatst. Met de melding wordt gewaarborgd dat ook deze "vergeten" woningen/ gebouwen later aan een sanerings programma kan worden toege voegd. De woningen op de Eindmelding en de eerder vastge stelde A- en B-lijsten geven de tota le sanerinasomvang binnen de gemeente Middelburg. Nu deze lijst is vastgesteld zullen er geen woningen meer kunnen worden toegevoegd. Inzage De eindlijst met de relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 15 oktober tot en met 26 november 2008, ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. De Eindmelding staat eveneens op de website van de gemeente Middelburg, www.middelburg.nl, onder actueel, officiële publicaties. Gedurende genoemde termijn kun nen belanghebbenden een schrifte lijk bezwaarschrift indienen omtrent de eindlijst bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: - Belfort 69: uitbreiden woning. - Bluesroute 117-119: plaatsen gekoppelde garage. - Boterbloemstraat 15, Arnemuiden: vervangen dakkapel. - Jazz route 40: bouw berging/ hobbyruimte. - Lange Noordstraat 29: plaatsen garage. - Nieuwe Vlissingseweg 408: bouw garage oprichten tuinmuur. - Noordweg 493: wijzigen achtergevel. - Noordweg 497: vervangen schoorsteen. - Prinsenhove 104 en 106: vergroten dakkapel. - Teresastraat 16: uitbreiden woning en plaatsen kozijn. - Torenweg/Schroeweg: bouw casco gebouw 1 - Torenweg/Schroeweg: bouw casco gebouw 2. - Torenweg/Schroeweg: bouw casco gebouw 10. - Torenweg/Schroeweg: bouw casco gebouw 1 1 - Verwerijstraat 55-57: plaatsen zonnecollectoren. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, Kanaalweg 3, tele foon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, (gemeentelijke) monumenten-, gebruiks- en/of sloop vergunningen zijn verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Langeviele 76: aanbrengen reclame (3-10). - Nassaulaan, ong.: plaatsen reclamezuil (3-10). - Paukenweg 1: tijdelijk (2 jaar) plaatsen driving range gebouw (8-10). - Paukenweg 1: tijdelijk (2 jaar) plaatsen van een clubhuis (8-10). Bij de hierboven genoemde besluiten ainnen belangen van derden betrok- cen zijn. Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE VRIJSTELLINGEN EN VERGUNNINGEN NA PROCEDURE AFD 3.4 AWB De volgende vrijstellingen van het bestemmingsplan en bouwvergunnin gen zijn verleend: - Bachtensteene, Bierkaai, Dam 2x, Damplein, Dwarskaai, Eigenhaardstraat 2x, Geerepad, Haringplaats, Herengracht 2x, Hofplein, Kalverstraat, Kinderdijk 2x, Klein Vlaanderen 2x, Koestraat, Kousteensedijk 2x, Molenberg 2x, Molenwater, Nieuwe Burg, Nieuwe Wal, Nieuwstraat 2x, Penninghoeksingel 4x, Plein 1940, Rouaansekaai, Schuiffelstraat, Seqeersstraat, Sint Jorisstraat, Turfkaai, Varkensmarkt, Volderijlaagte, Zuidsingel 2x, Zusterstraat: plaatsen ondergrondse afvalcontainer. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 16 oktober tot en met 26 november 2008, elke werkdag tij dens kantooruren ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelich ting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende vrijstel ling ten behoeve van het uitvoeren van het desbetreffende bouwplan kan van 17 oktober tot en met 27 november 2008 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelb urg. De belanghebbende die het niet eens is met de overige gronden van voornoemde besluiten komt geduren de laatstgenoemde periode een zelf de recht van bezwaar toe. Het bezwaarschrift dient onderte kend te zijn en ten minste het vol gende te bevatten: naam en adres van de indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waarte gen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.22, LID 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.22, lid 1, van ae Wet ruim telijke ordening ontheffing te verle nen van het bestemmingsplan "Klein Industrieterrein II" ten behoeve van het oprichten van een tiidelijk werkterrein en het tijdelijk plaatsen van drie bouwketen op een perceel aan de Oude Veerseweg. De ontheffing wordt verleend voor de duur van drie jaar. wk 42 Het ontwerp van het onthef- fingsbesluit met relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 16 okto ber tot en met 26 november 2008 ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder scnriftelijk of mondeling zijn zienswijze omtrent het ontwerp besluit kenbaar maken bij het colle ge van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnummer (01 1 8) 67 52 41 Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun bezwaren bij het verantwoor delijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan wor den verweten aat zij tegen het ont werpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. ONTHEFFINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 3.23, LID 1 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 3.23, lid 1van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing te verlenen van: - het bestemmingsplan "Woonwagencentrum" ten behoeve van het oprichten van een carport op het perceel Steigerwea 1, Arnemuiden. Voor mondelinge zienswijze, telefoonnummer 67 52 83; Het ontwerpontheffingsbesluit en de ontwerpbouwvergunning met de relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 16 oktober tot en met 26 november 2008, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder scnriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor het geven van een mondelin ge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het aangegeven telefoonnummer. Belanghebbenden lopen het risico niet-ontvankelijk te worden ver klaard in hun bezwaren bij het verantwoordelijk bestuursorgaan en/of in beroep bij de administra tieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten aat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet be stuursrecht naar voren hebben gebracht. VOORBEREIDINGSBESLUIT De burgemeester van Middelburg maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.7 lid 7 van de Wet ruimtelijke ordening bekend dat de gemeenteraad in zijn vergade ring van 6 oktober 2008 heeft ver klaard dat een herziening wordt voorbereid van: - het bestemmingsplan "Buitengebied Middelburg", voor de percelen kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie V de nummers 0111 en 1371 zoals weergegeven op tekening nr. S 187-173; - de gronden gelegen binnen de vigerende bestemmingsplan nen "Klein Industrieterrein II", "Uitbreidingsplan in hoofdzaak 1959", "Uitbreidingsplan in onderdelen 1959" en "Nieuw Middelburg", zoals weergegeven op tekening nummer S 124-21 Lees verder op pagina 39...

de Faam | 2008 | | pagina 38