Zeeuwse Mosselrit Veel activiteiten op Najaarsbeurs Goes SA'SBB—-. De Senior Games 2009 dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Nieuws uit Midden-Zeeland osselvissers ROC doet mee aan vakwedstrijd Contactmiddag Stomavereniging Woensdag 15 oktober 2008 - Pagina 33- afpakken." De motorclub werkt samen met stichting Vrienden van de Mossel. Deze stichting probeert door zoveel mogelijk vrienden te krijgen sterker te staan tegen de regering in Den Haag. De rit begint om 11.00 uur in Yerseke met een toespraak van Fred. Daarna rijden ze langs on der andere Wemeldinge, de Oosterschelde, Goes, Amemui- den en Middelburg. Daar pau zeren ze een uurtje. Vervolgens komen ze langs de Vlissingse Boulevard, rijden naar Oost- Souburg en gaan dan via Mid delburg weer terug naar Yerse ke. De politie begeleidt de deel nemers en regelt het verkeer waar nodig. Na afloop kunnen de rijders napraten onder het genot van koffie en een Zeeuw se bolus. Fred: "We hebben al driehonderd toezeggingen. Ho pelijk krijgen we er nog meer." Geïnteresseerden kunnen mee rijden met de Mosselrit, op voorwaarde dat je op de motor komt. De deelnemers verzame len zich op het parkeerterein van de Zaete, aan de Korringa- weg in Yerseke. Aanmelden kan daar tot kwart voor 11. Mee doen kost 5,00 euro. Meer infor matie op: www.lee-riders.nl. door b0 de boeye YERSEKE - Motorclub Luc- tor et Emergo (L.E.E.) houdt komende zaterdag (18 ok tober) een motorrit, ge naamd de Mosselrit. Ze doorkruisen heel Midden- Zeeland om de mosselvis sers te steunen. YERSEKE - Fred Quaak zet zich samen met zijn motorclub in voor de mosselvissers. Fred: "Motorclubs uit heel Nederland rij den mee. We hebben al veel positieve reacties ontvangen." De deelnemers krijgen een presentje van de motorclub. "Iedereen krijgt een mooie herinneringspatch van de Mosselrit voor op het motorjack", vertelt Fred trots. foto: bo de boeye Milieuorganisaties maken het de mosselvissers niet mak kelijk. Fred Quaak, initiatiefne mer van de Mosselrit en presi dent van Luctor et Emergo, vindt dat de vissers te weinig aandacht krijgen. Fred: "Zee land zonder mossels is als Lim burg zonder vlaai. Het hoort bij Zeeland en dat mogen ze niet door b0 de boeye GOES - In de Zeelandhallen in Goes is van vrijdag 17 tot en met zondag 19 oktober de Zeeuwse Najaarsbeurs. Alles op het gebied van vrij etijdsbesteding in het na jaar is daar te vinden. Het thema is dit jaar Buitenge woon. Er is onder andere infor matie over cursussen, sportacti viteiten, woninginrichting, kunst en cultuur. Ook op gebied van computers, mode, gezond leven en koken, muziek en an dere hobby's is veel te beleven op de beurs. Op het verade- mingsplein kan iedereen tot zich zelf komen, bijvoorbeeld door een massage of het bijwo nen van een lezing. Bij de in gang krijgt iedere bezoeker gra tis een goodiebag met onder andere het culinaire tijdschrift Delicious. Ook zijn er tijdens het evenement allerlei works hops zoals trommelbouwen, taarten decoreren en salsadan- sen. Voor een aantal is van tevo ren aanmelden nodig. Dit kan via www.zeeuwsenajaars- beurs.nl. Hier is ook een over zicht te vinden van alle works hops. Op vrijdag begint de beurs om 13.00 uur en eindigt om 21.00 uur. Op zaterdag en zondag start het om 10.00 uur en is het om 17.00 uur klaar. De entree prijzen zijn 9,00 euro voor vol wassenen en 4,50 euro voor kin deren. Bestellen kan op de site maar ze zijn ook verkrijgbaar bij de Zeelandhallen in Goes. Voor meer informatie: www.zeeuwsenajaarsbeurs.nl. door evelien schruver MIDDELBURG - Twee studenten van het cluster Horeca doen deze week, van 14 tot en met 19 ok tober mee aan de jaar lijkse conferentie en wedstrijden van de Euro pese associatie van Hotel en Toerisme scholen. De conferentie en de wed strijden zijn dit jaar in Kures- saare, op het eiland Saar- emaa, in Estland. Tijdens de vakwedstrijden zijn 667 stu denten aanwezig uit 31 lan den. Vanuit Middelburg doet Janniek Geljon mee aan de Horeca Management wed strijd en Esther Korstanje doet mee aan de wedstrijd Toerisme. De studenten worden vanuit het ROC be geleid door Trinke Borgs en Ariënne Smallegange. De, wedstrijden zijn in groeps verband en de groepen wor den ter plekke samengesteld met studenten uit verschil lende landen. De wedstrij den bestaan uit een op dracht die de groepen ter plaatse uit moeten werken. Ze moeten een PowerPoint presentatie houden. GOES - De Stomavereniging houdt op zaterdag 25 okto ber in het Oosterscheldezie- kenhuis in Goes een contact middag van 13.30 tot 16.00 uur. Er is een stand met hulpmiddelen en er zijn lot genoten en een stomaver- pleegkundige. Aanmelden: 040-2424823. De Zeeuwse Najaarsbeurs in Goes biedt veel interessante infor matie en activiteiten, voor zowel jong als oud. foto: zeelandhallen MIDDELBURG - Inschrijven voor de Senior Games 2009 is vanaf nu weer mo gelijk. De Senior Games is een open sportevenement voor sportieve 50+-ers. Er is geen maximum leeftijds grens. De deelnemers wor den ingedeeld in leeftijds- categorien. De organisatie heeft een breed aanbod van activiteiten, zowel op het gebied van buiten- als bin nensporten. Van mountain- biken tot turnen en van handboogschieten tot zei len: er is voor ieder wat wils. Voor meer informatie en om in te schrijven: www.seniorgames2009.nl. t

de Faam | 2008 | | pagina 33