78 77 EM-TÉ' dé Weekkrant |De Faam In haar jeugd Mandarijnen Fristi Cooler Groenteconserven 4e GRATIS! Robijn Wasverzachter l SUPERMARKTEN mrjovt, {Du day wuc- Johanna's nieuwste kinderboek De zee is Johanna's grootste inspiratiebron. Haar verhalen spelen zich daar vaak af. FOTO: F1RI DEN HOEDT DOOR BO DE BOEYE BIGGEKERKE - Het nieuwste boek van Jo hanna Kruit uit Bigge- kerke is sinds afgelo pen zaterdag te koop. Spoken op de vlucht werd die dag gepresen teerd in De Drvkkerij in Middelburg. Het boek gaat over Sije, een gevoelige jongen wiens moeder net is over leden. Zijn vader ligt over spannen in het ziekenhuis en daarom moet hij bij zijn tante Lies logeren. Maar omdat zij een paar weken naar het buitenland moet, zorgen de buren van zijn tante voor hem. Dat gaat mis: hij vindt het er niet fijn en loopt weg. Vanaf dit moment beginnen Sije's avonturen. Dit verhaal is inmiddels alweer het een entwintigste kinderboek van Johanna. Naast kin derboeken heeft ze ook nog eens tien jeugdpoëzie- bundels en dertien poëzie albums voor volwassenen op haar naam staan. Jo hanna 'vertelt over haar passie voor het schrijven van kinderboeken: "Het is mooi om in gewone, een voudige taal over soms toch wel moeilijke onder werpen te schrijven. Kin deren weten veel meer dan je denkt. Wanneer ik tij dens mijn lezingen met de kinderen praat, vertellen ze me vaak hun eigen, per soonlijke verhaal. Dat is af en toe best wel even schrikken. De kinderen van de leeftijd waar ik voor schrijf, jonge kinderen van acht/negen jaar, nemen geen blad voor de mond. Ze schamen zich niet voor hun problemen, zoals kin deren in de puberteit dat vaak doen." Johanna haalt de inspiratie voor haar boeken overal vandaan. Johanna: "Ik heb altijd erg veel inspiratie! Mijn eerste verhaal voor kinderen ging over een hond met drie poten, die zag ik toevallig voorbij lo pen toen ik over het onder werp van mijn verhaal na dacht. Vaak spelen mijn verhalen zich af aan de kust, dat is namelijk mijn grootste inspiratiebron. Ook komt er vaak een leu ke, gezellige tante in voor. In mijn hoofd ziet die eruit als mijn zus." Johanna is nog lang niet klaar met schrijven: "Ik ga nog even verder met het schrijven van kinderboe ken en poëzie. Ik heb nog zoveel verhalen in mijn hoofd zitten, die moeten nog allemaal op papier ko men te staan!" Wanneer haar volgende boek uit komt weet ze niet. "Op dit moment heb ik het vooral druk met het geven van le zingen op scholen", besluit ze. Spoken op de vlucht is ligt vanaf nu in de boekwinkels voor 15,95 euro. Meer in formatie over Johanna en haar boeken op: www.jo- hannakruit.nl. Johanna werd in 1940 geboren in Zoutelande. Als dochter van een boekhandelaar kreeg ze al vroeg een passie voor lezen en schrijven. Door het raam van haar zolderkamer kon ze net de zee zien. Ze was in haar jeugd dan ook veel te vinden aan het strand en in de duinen. Al op vroege leeftijd be gon ze met het schrij ven van verhalen en ge dichtjes. Ze was de eni ge van het gezin met elf kinderen die dit deed. per kilo 199 1 kanskaart bij aankoop van 1 voordeeiverpakkinq alle smaken, pak 1 liter of 6-pack, 6 x 20 cl bijv.: Fristi Cooler appel-peer 2 pakken a 1 liter 2^38 2' HALVE PRIJS! IJ alle soorten 4 potjes a 120 ml 2*36 IJ alle soorten flacon 750 ml 2«69/2J? r Ba GRATIS 0800-2353683 EM-Tf KLANTENSERVICE 1 kanskaart bij aankoop van 1 flacon Week 42. Prijzen en aanbiedingen zijn geldig van maandag 13 oktober t/m zondag 19 oktober 2008. Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Alleen verkoop aan particulieren. Aan personen jonger dan 16 jaar wordt geen alcoholhoudende drank verkocht. Kijk voor meer informatie op www.em-te.nl

de Faam | 2008 | | pagina 21