Minder lijnbussen fill fW-41 ï'hTïwfbavraft „Kreahoek" Ovezande Interesse? Kijk op www.huislijn.nl Doe mee met Oktober Kennismaand dé Weekkrant De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.N L Lijn 56 gaat in weekeind minder rijden FaaM@il deweekkrant.nl Uw woning gratis hier? Vraag het uw makelaar! \huislijn nl Oktober Kennismaand Vanaf woensdag 15 oktober is het Kant Klaar „Kerstwenskaarten-pakket" van Piet Minnaard leverbaar www.kreahoek.nl Hoofdstraat 18, Ovezande 01 13-655992 Woensdag 15 oktober 2008 - Pagina 19 In december vertrekt de laatste bus 56 zaterdags om kwart over zes. FOTO: IZAAK VERKESTE DOOR MARCEL VAN DER VOORT MIDDELBURG - Lijn 56 vertrekt binnenkort zater dags om 18.15 uur voor het laatst vanaf het Middelburg se busstation. Vanaf zondag 14 december start de nieu we diensregeling van Con nexion en worden verschil lende lijnen uitgekleed. De reden zou het beperkte aan tal passagiers in het week einde zijn. "Er zitten negatieve kanten aan de aanbesteding van het busver voer aan Connexxion", reageert Hans Erkelens van Provincie Zeeland. Hij doelt op hèt vroege stoppen van de busverbinding tussen Middelburg en Vlissin- gen. Op zondag zou lijn 56 lan ger doorrijden, maar niet op de vertrouwde tijden. "Dat is pijn lijden. Achteruitgang is nooit leuk", vervolgt Hans. Inwoners van Koudekerke die op bezoek gaan in ziekenhuis Walcheren maken zich zorgen over hun te rugreis en vrezen te stranden in Vlissingen. Kan de provincie het tij keren? "Als er klachten komen over wijzigingen in de dienstre geling, of er commotie ontstaat, kan er iets ondernomen wor den. In het verleden is aange toond dat de provincie voor ver anderingen kan zorgen. Zij kan Connexxion meer geld geven om de bus langer te laten rijden. Anders is schuiven in de dienst regeling een mogelijkheid", ver klaart Hans. "Ook zouden de wethouders van de betrokken gemeenten samen met de gede puteerde naar een oplossing kunnen zoeken", benadrukt Hans. In bus 56 moppert een chauffeur: "Ik hoop dat reizigers bij de provincie aan de bel trek ken. In het weekeinde minder bussen is niet goed voor de be reikbaarheid op Walcheren. Voor de chauffeurs scheelt het werk en ook onregelmatigheids toeslagen", verzucht hij. Reac ties: red.faam@whm.wegener.nl. MIDDELBURG - Op het ar tikel in De Faam over Vier miljoen voor openbaar ver voer Zeeland kwamen lange brieven en e-mails op de re dactie binnen. De eerste re acties stonden vorige week in de krant. Maar reageren kan nog steeds via: red.faam@whm.wegener.n 1 of stuur een brief naar Postbus 5,4460 AA Goes. Of via de website: www.de- faam.nl. O je eigen wereld op Belbus (10) Het callcenter van de belbus laat je rustig tien minuten wachten op verbinding om ver volgens per ongeluk de verbin ding te verbreken. Ze vragen om je pasnummer, wat je voor deze bus niet nodig hebt, zeggen dat de bus een kwartier eerder/later kan komen maar dat is voor col lectief vervoer dus niet voor de belbus. Als ik bel dat een bus weer eens niet is op komen da gen krijg ik te horen: u was er niet (terwijl ik er wél ruim op tijd was), u heeft niet gebeld voor een afspraak (wat ik dus wel heb gedaan); het is erg druk en daar om heeft de bus minstens één uur vertraging. Bij navraag bij de chauffeurs, die ik goed ken omdat ik vier dagen in de week meerijdt, hoor ik dat ze tussen door taxiritten moesten doen en dus onmogelijk op tijd kon den zijn. Als de belbus niet op tijd is bel ik nu binnen tien mi nuten en komt er meestal (niet altijd) een taxi. Die haalt ook an dere passagiers op, maar daar mag je niets van zeggen want de rit is 'gratis'. Ze hebben nu een maal geen stempelautomaat in een taxi. En dus duurt mijn rit van vier kilometer wel bijna een uur i.p.v. tien minuten. De chauffeurs zien mij soms bij de halte staan en vragen zelf of ik naar huis moet...dan stond ik weer eens niet geboekt. Een brief naar Connexxion levert niets op en van de Provincie kreeg ik een brief dat ik nog iets terug zou horen...nu bijna an derhalf jaar terug! Een mooie slogan lijkt mij: De belbus, re ken er niet op! een passagier (naam bij redac tie bekend) Belbus (11) In 2002-2005 waren mijn vrouw en ik lid van het klantenpanel openbaar vervoer. Ik diende een voorstel in tot verbetering van enkele busroutes. Dit werd door de provincie en Con nexxion goed doordacht bevon den. Maar zoals gebruikelijk werd er niets mee gedaan. Op vallend is het hedendaags on vermogen om zo'n onderwerp als samenhangend geheel te zien. Het gaat voorbij aan de be hoeften van de reizigers met als gevolg een groeiende afkeer van het openbaar vervoer en talrijke klachten. Plan lijnbussen: waar om is er een eindpunt bij een station waar het al druk genoeg is? Rijden van A, via station en centrum naar B zorgt voor kor tere omlooptijden. Belbus: Door Zuid-Beveland rijdt de belbus van Tolplein naar Baar- laand, dus van niets naar niets. Overal moet je voor overstap pen. Laat bus 23 van station Goes doorrijden tot 's Graven polder: de belbus vandaar langs de dorpen tot bijvoorbeeld Heinkenszand. Lijn 25 met de slecht bezette lus kan dan ver vallen. Een groot bezwaar is het vooraf bestellen van een belbus. De belbus is ingevoerd om lege ritten te voorkomen, maar voor elke rit moet nu een lege bus naar het instappunt rijden. Tel daarbij de organisatiekosten, waardoor ik betwijfel of de bel bus goedkoper is dan een vaste bus. Regiotaxi hebben wij goede ervaringen mee, alleen is aan komst en vertrek onzeker. W. lansen, Oudelande Belbus (12) Wat ik nou jammer vind is dat de bus van Kamperland, lijn 31, geen aansluiting heeft op lijn 132 en 129 naar Zierikzee en Oude Tonge. Terwijl ze notabe- ne op de dezelfde weg rijden, N256. Wil ik naar Zierikzee voor de Interliner 395, dan moet ik eerst naar Goes en dan weer met lijn 132 naar Zierikzee of bij Kampertunnel lijn 133 nemen, waar je een eeuwigheid over doet om in Zierikzee te komen. G. Wols koop huur nieuwbouw 102.000 woningen Koudekerke Middelburg OPEN HUIS zat 1 november Bergstraat 4 €179.500 k.k. Makelaardij Zwaan www.huislijn.nl Adelaarstraat 46 249.000 k.k. Houmes Makelaars www.huislijn.nl Branderijstraat 4 122.000 k.k. Zeeuwse huizen makelaardij www.huislijn.nl uitvaartverzorging de Groot-de Kam bv REQJJIEM Ruim 25 jaar een begrip in Zeeland. tel. 0118-612868 Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg www.degrootdekam.nl - info@degrootdekam.nl uan 1 t/m 31 oktober door heel Nederland Storm tXnnon In d« wereld von wetenschap Technologie MEER INFOP WWW.OKTOBERKENNISMAAND.NL OPENINGSTIJDEN: Woensdag, vrijdag 10.00 tot 17.30 uur Vrijdagavond 19.00 tot 20.30 uur Zaterdag 10.00 tot 16.00 uur Oktober t/m december ook geopend op Donderdag 10.00 tot 17.30 uur Gesloten tussen I2.00en 13.00 uur Let op! We zijn vanaf nu ook weer op donderdag geopend. Janse de Jonge ft Van Wouwe Netwerk Notarissen Wagenaarstraat 1 4331 CX Middelburg T (0118) 65 96 00 E middelburg@jmwnotarissen.com

de Faam | 2008 | | pagina 19