GEMEENTE VLISSINGEN BEKENDMAKINGEN VLISSINCEN VERGADERINGEN COMMISSIES SERVICETEAM WEEK VAN DE GESCHIEDENIS IN MUZEEUM VERTROUWEN IS GOED, ZEKER WETEN IS BETER WET MAATSCHAPPELIJKE ONDERSTEUNING (WMO) VACATURE WMO Cliëntenconsultatiegroep Wmo C E M E E N T E INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 15 OKTOBER 2008 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Viissingen telefoon: (0118) 487000 www.vlissingen.nl/gemeente Stadhuis Viissingen Aanvang: 19.30 uur De commissie economie en be heer, die gepland was op maan dag 13 oktober, komt te verval len. Actuele zaken van wethouder Rob van Dooren zijn besproken in de commissie van 9 oktober bij actuele zaken van wethouder Piet Polderman. Donderdag 16 oktober 2008 Commissie begroting Agenda 1. Opening 2. Raadsvoorstellen 2.1 Tweede Bestuursrapportage 2008 2.2 Programmabegroting 2009 2.3 Tarieven gemeentelijke be lastingen 2009 3. Rondvraag 4. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Een put in de straat? Graffiti gezien op banken, afvalbakken of verkeersborden? Een scheef paaltje, overhangend groen, kapotte riolering? Bel dan het Service Team van de afdeling Beheer Leefomgeving. De mede werkers van de buitendienst handelen snel klachten aan wegen, straten en plantsoenen af. U kunt voor een melding over de openbare ruimte direct bel len naar 487500, mailen via mel- dingen@vlissingen.nl of op de website het meldingenformulier invullen. www.vlissingen.nl/formulieren Ingediende aanvragen De volgende aanvragen om te bou wen, te slopen of een monument te wijzigen ingediend: A) Aanvraag reguliere bouwvergun ning: 1plaatsen garage Zeewi j ksingel 2. vergroten brekertoren Westerha venweg 14 3. plaatsen kunstwerk buitenmuur Vlissingsestraat 239 B) Aanvraag sloopvergunning: 1. intern slopen winkelpand Her- mesweg 25 2. verwijderen asbesthoudende materialen Visvlietstraat 7 C) Aanvraag monumentenvergun ning: 1restauratieplan Dok van Perry aan Houtkade (Scheldeterrein) De publicatie van de ingediende aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergunning wordt ver leend, afwijken van de ingediende aanvraag. Ontwerpbeschikking monumentenvergunningen Op grond van artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is een vergun ning aangevraagd voor: 1gedeeltelijk vernieuwen onderpui Walstraat 90 2. verbouwen winkel met bovenwo ningen Bellamypark 50 Voordat over het verlenen van de ver gunning een beslissing wordt geno men ligt het plan ter inzage in het stadhuis, Paul Kmgerstraat 1, in gaande 16 oktober 2008 gedurende een periode van zes weken (dus t/m 26 november 2008). Gedurende genoemde termijn kunnen belang hebbende hun zienswijze tegen dit plan kenbaar maken bij ons college. Verleende bouw-, sloop- en gebruiksvergunningen In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. uitbreiden woning Doomenburg 1 02-10-2008 2. uitbreiden woning Nieuwstraat 164 07-10-2008 3. slopen gedeelte buitengevel Presi dent Rooseveltlaan 737 08-10-2008 4. gedeeltelijk inpandig slopen win kelpand Hermesweg 25 08-10- 2008 5. plaatsen twee dakkapellen Goe man Borgesiusstraat 34 en 36 08-10-2008 6. plaatsen dakkapel Bizetlaan 21 08-10-2008 7. plaatsen pompgebouw Westerha venweg 12 08-10-2008 8. verbouwen bedrijfspand Gilde- weg 39 08-10-2008 9. verbouwen kantoorpand met bovenwoning Badhuisstraat 56 en 58 08-10-2008 10. bouwen balkon Walstraat 38 08-10-2008 Bezwaar/voorlopige voorziening tegen verleende bouw-, sloop-, gebruiks- en monumentenvergun ningen. Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van zes weken na de datum van verzending van de ver gunning (dus niet de datum van publicatie), schriftelijk bezwaar wor den gemaakt bij burgemeester en wethouders. Tevens kan een voorlo pige voorziening worden gevraagd bij de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg. Daarvoor is griffierecht verschuldigd. De ver leende vergunningen met bijbeho rende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met W. Huige van de afdeling Publiekszaken, tele foon 0118-487339 worden ingezien. Deze zijn tevens in te zien op gemeen telijke website www.vlissingen.nl/ publicaties. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiter lijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergade ring, raadplegen op www.vlissingen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 23 oktober, 6 en 20 november 2008. Viissingen, 15 oktober 2008 B&W van Viissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Van 11 t/m 19 oktober zijn er tal van activiteiten tijdens de Week van de Geschiedenis. Natuurlijk ook in het Zeeuws maritiem muZEEum in Viissingen. Het thema is dit jaar 'Verhalen van Nederland', in het muZEEum staat 'verhalen vertellen' centraal. Allerlei verhalen van Nederland liggen hier voor het opra pen. Over de zee, die neemt en geeft. Over oorlog. Over gezonken VOC schepen met schatten aan boord. Over 'de mannen van staal'. Voor wie deze verhalen wil horen wordt er op 11 oktober om 15.00 uur een gratis rondleiding georganiseerd. Er kunnen maximaal 20 personen mee. Het is niet mogelijk om hier voor te reserveren. Natuurlijk is het ook mogelijk om zonder gids het muZEEum te bekij ken. ledereen die tijdens de Week van de Geschiedenis komt, kan gra tis de 'Wrakkenroute' lopen. Om de verhalen achter de vele wrakken te leren kennen. Vraag om de 'Wrak kenroute' aan de balie. Tijdens de Week van de Geschiede nis opent het muZEEum op 17 okto ber haar deuren van 20.00 uur t/m 23.00 uur. Dan vindt de Zeeuwse museumNajS plaats die geheel in het teken staat van het thema 'Ver halen van Zeeland'. Het muZEEum is dan met 50% korting te bezoeken en er zijn extra activiteiten. Wilt u het programma bekijken? Neem dan een kijkje op www.muzeeum. nl. Tenslotte kan de bezoeker tijdens de Week van de Geschiedenis ook de tentoonstelling TEGENPOLEN, Zeeuwen en het Poolgebied bekij ken. Verhalen van Nederlandse en Zeeuwse avonturiers, op ontdek kingsreis naar de Poolgebieden. Ga mee op expeditie! Overzicht activiteiten 11 oktober 14.00 uur: gratis rondlei ding door gids, bezoekers betalen alleen de normale toegangsprijzen. 17 oktober: muZEEum geopend van 20.00-23.00, 50% korting. Hele week: Gratis wrakkenroute. Hele week: Tentoonstelling Tegenpolen. www.muzeeum.nl Een uitdrukking van mijn moeder, die nog altijd actueel is. Dat zeker weten is in de politiek lang niet altijd te garanderen. De ontwikkelingen om ons heen zijn zo turbulent. De markt -die een steeds grotere rol speelt- is niet altijd voorspelbaar. De heren van de foto stonden op Black Monday op Wallstreet in New York. Financiële zekerheden bleken te smelten als sneeuw voor de zon. Hoe kun je dan de politiek nog vertrouwen? Niet met geruststellende woorden, daar trapt niemand in. Maar vertrouwen groeit wanneer er eerlijke verhalen worden neergezet over wat je wilt berei ken, wat dat gaat kosten en welke risico's eraan zitten. Dan mag het méér kosten, als dat het doel waard is. En je bezuinigt erop als het een tandje minder kan. In de gemeente is het de gemeenteraad die daar uiteindelijk over beslist. En verantwoording aflegt. De komende maanden zijn belang rijk. De begroting moet worden vastgesteld, de toekomst van het Scheide kwartier wordt besproken. En de wensenlijst is groot: geld voor jeugd (Viis singen telt de meeste risicogezinnen van Zeeland), geld voor onderhoud. Geld voor economische versterking van de stad. Want zonder werk is er geen eten. Keuzes beginnen met een helder beeld dat ons door het college wordt voorgelegd. Zodat de raad kan oordelen en besluiten. Dat is bouwen met vertrouwen. Raadslid Ellie Walrave, Partij van de Arbeid Telefoon 0118-41 89 64, e-mail: ewalrave@zeelandnet.nl www. viissingen. pvda. nl De Wet maatschappelijke onder steuning wordt nu voor het tweede jaar uitgevoerd door de gemeente en de adviescommissie voor de Wmo is inmiddels ook een jaar in functie. De huishoudelijke verzorging en de individuele voorzieningen voor mensen met een beperking staan het meest in de belangstelling, maar ook bijvoorbeeld de mantel zorg en het vrijwilligerswerk zijn belangrijke onderdelen van de uit voering van deze wet. Het eerste jaarverslag van de advies commissie is uitgebracht en toege licht door de voorzitter van het' eerste uur Adri Hoefkens. Met zijn jarenlange ervaring en deskundigheid in het maatschap pelijk veld was hij de natuurlijke leider en voorzitter van de advies commissie, die overigens nog steeds in de boeken staat als cliëntencon- sultatiegroep Wmo. Wij konden, zeker in de startfase van het werk ruimschoots gebruikmaken van zijn kennis en inzicht zowel tijdens de vergaderingen als bij de vele externe contacten voor dit werk. Onlangs gaf Adri Hoefkens aan dat zijn gezondheid haperde en dat hij noodgedwongen zijn activiteiten moest gaan beperken. Als mens en als deskundige zullen wij hem mis sen, maar ongetwijfeld kunnen wij in incidentele contacten nog zijn kennis inroepen voor het werk van de maatschappelijke ondersteu ning. Overeenkomstig het reglement van de cliëntenconsultatiegroep Wmo gaan we op zoek naar een nieuwe voorzitter want dit belangrijke werk van maatschappelijke onder steuning moet doorgang vinden. Namens de dlentenconsultatie- groep WMO de plv. voorzitter De Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo) heeft een maatschappelijk doel: meedoen van alle bur gers aan alle facetten van de samenleving, al of niet geholpen door vrienden, familie of bekenden. Het gaat om het stimuleren van onderlinge betrokkenheid tussen mensen. Samengevat: mee(r) doen... Het college van burgemeester en wethouders van Viissingen consulteert de cliëntenconsultatiegroep over de diverse gelui den die er klinken in de diëntengroepen, zowel over het beleid als de uitvoering van de Wmo. De cliëntenconsultatiegroep bestaat uit 14 mensen; 2 vanuit elk van de volgende aandachtsgroepen van de Wmo: lichamelijk gehandicapten, chronisch zieken, verstandelijk ge handicapten, verslaafden, (chro nisch) psychisch zieken, mantelzor- gers en/of vrijwilligers in de zorg en ouderen. Zij functioneren binnen de cliëntenconsultatiegroep zonder last of ruggespraak. Daarnaast is de con- sultatiegroep, zoveel als mogelijk, een afspiegeling van de Vlissingse samenleving. Cliëntenconsultatie groep Viissingen zoekt voor de ontstane vacature een voorzitter Voorzitter: u woont in de gemeente Viissingen; u opereert onafhankelijk; u bent betrokken bij de Vlissingse samenleving en het welzijn van de inwoners; u kunt de leden van de cliëntencon sultatiegroep enthousiasmeren en samenbinden tot een team; u kunt structuur geven aan een inter actief en gedachtevormend overleg; u kunt goed luisteren en verwoorden wat er in de consultatiegroep wordt besproken; u wilt zich inzetten om de cliënten consultatiegroep verder te ontwik kelen. Werkwijze De leden van de cliëntenconsulta tiegroep besteden gemiddeld een dagdeel per week aan hun werk zaamheden, waaronder periodiek overleg met de wethouder. Zij krij gen hiervoor een onkostenvergoe ding. De consultatiegroep verwerft actief informatie over wat er actueel is in de aandachtsgroepen en be spreekt dit met de wethouder. Belangstelling? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de secretaris, L.J. Vercouteren tel 0118 478787 e-mail wmoconsultatiegroep@vlissingen. nl. U kunt ook kijken op www.vlis singen.nl/wmo. Als u zich wilt aan melden als kandidaat voor het voor zitterschap, dan kunt u dit voor 5 november 2008 kenbaar maken. U kunt uw brief zenden naar: Cliën tenconsultatiegroep postbus 5015, 4380 KA Viissingen for «ie CtieeK! Thanks n Billionaires Bailouts t*

de Faam | 2008 | | pagina 10