r Het woord aan raadslid Jannie Sandee-Maljaars 1001 Marktenfestival Stremmingen Schroeburg Lintje voor Middelburger Minderhoud dé Weekkrant |De Faam ALTIJD ACTUEEL: DEWEEKKRANT.NL Woensdag 8 oktober 2008 - Pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text: vanaf pagina 830 De Provincie Zeeland en de gemeente Middelburg werken samen aan een veiligere en snellere verkeersafwikkeling rondom de Schroebrug. Hoewel wordt getracht om de overlast voor het verkeer zo veel mogelijk te beperken, zal er in de maanden oktober en november sprake zijn van stremmingen en overlast voor het verkeer. Naast de bestaande Schroebrug wordt een nieuwe voetgangers brug gebouwd en op de bestaan de Schroebrug wordt aan beide zijden een tweerichtingen fiets pad aangebracht. Ook worden op het Schroetracé de spoor wegovergang, de verkeersregel installaties en de omliggende voet- en fietspaden aangepast. Vanwege een nieuw stukje voet en fietspad worden enkele bomen gerooid. Hiervoor worden weer nieuwe bomen terugge plaatst. De volgende stremmingen staan gepland: De samenleving is van ons allemaal! Maandagavond was ik op een bijeenkomst van de WMO- adviesraad. Daar werd door acteurs op ludieke wijze de hindernissen en belemmerin gen nagespeeld waar cliënten in de praktijk mee te maken hebben. Dinsdagavond verga derde de commissie Algemeen Bestuur en daar kwamen twee inwoners van de binnenstad hun beklag doen over de over last die zij ondervinden van met name het jonge uitgaans publiek. Vandaag verdiep ik me in de maatschappelijke stage voor jongeren. Drie onderwerpen die ogen schijnlijk niets met elkaar te maken hebben maar als ik er over nadenk heel veel met elkaar te maken hebben. Want de samenleving is wat je er samen van maakt! Het gedrag van de een heeft invloed op de ander en dat realiseren wij ons niet altijd. Om jongeren hier meer bewust van te maken is in het regeerakkoord afgespro ken dat voor hen een maat schappelijke stage ingevoerd zal worden. Het CDA is daar een warm voorstander van. Doel van de maatschappelijke stage is dat jongeren leren zich in te zetten voor anderen. Natuurlijk ligt hier primair een taak voor de ouders maar ook andere organisaties zoals kerken, sportverenigingen en scholen dragen hieraan bij. De maatschappelijke stage past hier prima in. Vanaf schooljaar 2011-2012 worden jongeren verplicht om 72 uur maatschappelijke stage te lopen. Hoe zo'n stage verloopt, hangt af van de interesse van de leerling maar het draait wel om "iets vrijwillig voor een ander doen". In Middelburg is ervoor gekozen om nu reeds aan de slag te gaan met de invoering van de maatschappe lijke stage. Stichting Welzijn Middelburg heeft subsidie ge kregen om te bemiddelen tus sen de leerlingen en de aan bieders van stageplaatsen. Het aantal stageplaatsen, wat nu nog beperkt van omvang is, zal naar verwachting de komende jaren sterk toenemen. Mogelijkheden zijn er genoeg, zo kan bijvoorbeeld stage wor den gelopen in de zorg, maar leerlingen kunnen ook helpen bij een natuur- of milieupro ject. In Middelburg wordt momenteel ook samengewerkt met de lokale afdeling van het Rode Kruis waarbij de jongeren ondersteunen bij activiteiten met ouderen en anderen op een ludieke wijze fondsen wer ven voor het Rode Kruis. Kom ik terug bij de WMO- adviesraad. Deze raad is in gesteld nadat in 2007 de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) in werking was getreden. Met de presentatie van het eerste jaarverslag had de adviesraad een publieke bij eenkomst voor de "ach terban" georganiseerd. Dat de "achter ban" een breed terrein besloeg was al snel duidelijk want het gaat om zorg en welzijn van alle Middelburgers. Tenslotte vindt het CDA de inspraak van burgers een goed recht. Als gemeenteraad zijn we immers gekozen door de inwoners en vertegenwoordi gen we hun belangen. Niet alle problemen kunnen opgelost worden en insprekers zullen niet altijd het gevoel hebben .dat er naar hen geluisterd wordt maar het kan de besluit vorming zeker beïnvloeden. Als CDA-gemeenteraadsfractie staan we midden in de samen leving en willen we ons inzet ten om, in samenwerking met de burger, in Middelburg een prettig leefklimaat te creëren. Foto: Jan Koole Stremmingen voor scheepsvaart Maandag 13 oktober 00.00 uur t/m woensdag 22 oktober 24.00 uur Zondag 12 oktober 20.00 uur tot maandag 13 oktober 06.00 uur Zondag 19 oktober 20.00 uur tot maandag 20 oktober 06.00 uur Maandag 20 oktober 20.00 uur tot dinsdag 21 oktober 06.00 uur Dinsdag 21 oktober 20.00 uur tot woensdag 22 oktober 06.00 uur Woensdag 22 oktober 20.00 uur tot donderdag 23 oktober 06.00 uur Van zaterdag 15 november 20.00 uur tot zondag 16 november 08.00 uur zijn beide kruispunten bij de Schroebrug, namelijk: Kanaalweg-Schroeweg en Het Groene Woud-Blauwedijk, niet toegankelijk. Het verkeer wordt door borden omgeleid. Vrijdag 3 oktober reikte burgemeester Koos Schouwenaar aan de Middelburger J. Minderhoud een onderscheiding uit. De heer Minder houd werd benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. De uit reiking vond plaats tijdens de Algemene Vergadering van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskunde in Maarssen. Drs. J. Minderhoud (69 jaar) was van 1967 tot 1980 dierenarts in Middelharnis, vervolgens was hij werkzaam bij de Inspectie Volksgezondheid en Veterinaire Dienst (eerst in de regio Zuidwest-Nederland, later in de regio West-Nederland). Voor de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergenees kunde vervul(t)de hij vanaf 1974 diverse bestuursfuncties. Van 1975 tot heden is hij lid van de European Union of Veterinary Practitioners. Donderdag 9 oktober verricht wethouder Hannie Kool-Blokland om 10.00 uur de officiële opening van het 1001 Marktenfestival Middelburg. Tijdens dit festival zijn er leuke prijzen te winnen. Op donderdag 9 en 16 oktober krijgen de bezoekers van de Middelburgse weekmarkt bij elke besteding van vijf euro een lot. Om het half uur is er een trekking, waarbij prijzen zijn te winnen. En om 16.00 uur zijn er met dezelfde loten dagprij zen te verdienen. Ook krijgen ouderen een bon waar zij bij inlevering daarvan een kleine attentie ontvangen. Doel van het marktenfestival is zoveel mogelijk (nieuwe) be zoekers te trekken. De-herfst vakantie is daarvoor een prima periode. Foto: Jaqueline Pruijsers Eind dit jaar is de nieuwe voet gangersbrug paast de Schroe brug klaar. Alleen de naam ont breekt nog. Daarom organiseert de gemeente Middelburg een prijsvraag. Wie het beste idee heeft voor een nieuwe naam voor de voetgangersbrug, maakt kans op een rondvaart door Middelburg. Natuurlijk met speciale aan dacht voor de brug. Als u een geschikte naam weet, dan kunt u deze tot uiterlijk 14 november per post of e-mail sturen naar Leo Ton, postbus 6000, 4330 LA, Middelburg of per e-mail; l.ton@middelburg.nl. Een jury beoordeelt de suggesties. De marktlakei van Middelburg promoot de weekmarkt.

de Faam | 2008 | | pagina 9