r Ook toe aan de betrouwbaarste HR-ketel? en niet meer energie gebruiken dan nodig is!!! Uw installateur aduiseert u graag. Cevaal CV-ketel leasen BOSCH loodgieters- en c.v.-bedrijf Subsidie 150,- Uw installateur: j 24 - uurs service; ook In de weekeinden en tijdens zon- en feestdagen, onderhoudscontracten, vrijblijvende offertes Wij van Dellebeke Loodgietersbedrijf adviseren Bosch, de betrouwbaarste HR-ketel UNETO VNI 'Q TELEFOON: 0118 - 61 20 93 Volledige financiering mogelijk; vraag naar de voorwaarden. De meeste Nederlandse huizen worden verwarmd met centrale verwarming (cv). Een cv-systeem be staat uit drie onderdelen: de warmtebron (zoals een cv-ketel), een verspreidings-systeem voor warmte (radiatoren en leidingen), en het regelsysteem (ther mostaten). Per jaar verbruikt een gemiddeld huis houden 1652 kubieke meter gas, waarvan driekwart naar huisverwarming gaat. Het kiezen van een CV-ketel hangt van heel veel fac toren af. Het belangrijkste is natuurlijk dat uw woning, hoe koud het buiten ook is, verwarmd wordt. Als stelregel geldt een vermogen van 45 Watt per kubieke meter woninginhoud. Wanneer u twij felt is het verstandig om 50 Watt per kubieke meter te nemen. Een voorbeeld: een goed geïsoleerde wo ning met een totale inhoud van 400m3 heeft een cv-ketel nodig van tenminste (400m3 x 45 Watt) 18000 Watt, ofwel 18kW. Een belangrijke factor is uw persoonlijke situatie. - Als u de mogelijkheid heeft om de condensafvoer van de ketel op de riolering aan te sluiten, dan kunt u kie zen voor een HR-ketel. - Wanneer u snel een bad wilt vullen of tege lijk twee warm water kranen wilt gebruiken is het verstandig om te kiezen voor een cv- ketel met indirect ge stookte boiler. - Wilt u uw huidige boiler of geiser behouden, dan kunt u kiezen voor een single ketel. - Wanneer er in uw huis voldoende plaats is om de gewenste cv-ketel te plaatsen, houdt dan rekening met een verplichte ruimte van tien centimeter, links en rechts van het toestel. "IT- C.V. Installaties Gas Water Sanitair Dakbedekking Goten Rioleringen Service/Onderhoud Gastoestellen Tel./Fax 0118-633374 Kinderdijk 30 - 4331 HG Middelburg Vernieuwen en onderhouden c.v. installatie Loodgieters en Installateurs B. V. Handelsweg 10 4387 PC Vlissingen Tel.: 0118 - 465800 Fax: 0118 - 460808 www.laroes.nl Wanneer u toe bent aan een nieuwe I ketel kan het voordelig zijn om uw c.v.-ketel te leasen. U doet geen grote uit- j gave ineens, maar betaalt iedere maand j een vast bedrag, waardoor de aanschaf een stuk makkelijker wordt. De periode om een c.v.-ketel te leasen is afhanke lijk van uw instal lateur. Dit is 3 of 5 jaar, daarna uw eigendom. Groot voordeel aan uw c.v.-ketel leasen is dat uw ketel op gezette tijden zorgvuldig nage- I keken wordt, I waardoor u niet I ineens voor onno- mm dige verrassingen komt te staan en dat de service aan de ketel in het vaste leasebedrag is opgeno men. Zo heeft u geen ovérwachte uitga ven aan uw ketel. Ketels worden in een compleet assortiment ter lease aangebo den. Samen met uw installateur kunt u kijken welke c.v.-ketel u het beste kunt leasen, zodat u altijd een ketel kiest, die bij uw situatie past. te Ned Middelburg Tel. 0118-640064 www.gasned.nl Dellebeke Loodgietersbedrijf Kanaalstraat 76, OOST-SOUBURG Tel: 0118-461474

de Faam | 2008 | | pagina 78